Oferty promowane

Braga

Braga uważana za religijną stolicę kraju położona jest w północnej Portugalii Jest jednym z najstarszych miast Portugalii i jednocześnie jednym z najstarszych miast chrześcijańskich na świecie. Braga została założona w 27 r. p. n. e. pod nazwą Bracara Augusta.

Kościół zawsze miał znaczący wpływ na życie miasta. Obecnie do Bragi każdego roku przybywają tysiące pielgrzymów, aby uczestniczyć w obchodach Świąt Wielkanocnych. W tym czasie przez centrum miasta, przy światłach pochodni, przechodzi uroczysta procesja.

Przedmieścia Bragi są znane z pięknych budowli sakralnych. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów jest SANKTUARIUM BOM JESUS , wzniesione w stylu barokowym, zlokalizowane na zalesionym Monte Espinho. Sanktuarium słynie z zachwycających schodów i tarasów. Podwójna linia schodów jest otoczona przez kaplice i fontanny, a na każdej kondygnacji znajdują się wspaniałe figury przedstawiające kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Na szczycie znajduje się kościół z XV wieku i Kaplica Cudów, w której zgromadzono dary złożone przez wiernych.

Najbardziej duchowym przeżyciem związanym z nawiedzeniem Sanktuarium Bom Jesus jest przejście schodami prowadzącymi na szczyt wzgórza, gdzie wznosi się Kościół. Na początek Droga Krzyżowa, a potem metaforyczne przedstawienie symbolizujące Świętą Drogę człowieka: Schody Pięciu Zmysłów i Schody Trzech Cnót.