Oferty promowane

Aktualności

Trwa Narodowa Pielgrzymka do o. Pio

Pod patronatem Tygodnika Katolickiego „Niedziela” trwa Narodowa Pielgrzymka do św. Ojca Pio. Pielgrzymi, którzy udali się do Grobu św. Stygmatyka z San Giovani Rotondo, odwiedzili już Asyż – miasto św. Franciszka i św. Klary.

 

W niedzielę, 7 października na pielgrzymi szlak ruszyły dwa autokary, wypełnione pielgrzymami z różnych stron naszej Ojczyzny. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawują: ks. Krzysztof Hawro (Zamość), ks. Dariusz Tuczapski (Częstochowa), ks. Marek Barszczowski (Zamość) i ks. Paweł Pęczek (Łódź).

 

Paliusz Metropolity Łódzkiego

Już dziś, w święto Patronki Łodzi, świętej Faustyny – w Archikatedrze Łódzkiej odbędzie się uroczystość nałożenia Księdzu Arcybiskupowi Grzegorzowi Rysiowi paliusza pobłogosławionego przez Ojca Świętego Franciszka w Rzymie w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Tego aktu dokona arcybiskup Salvatore Pennacchio, Nuncjusz Apostolski w Polsce.

2 października - wspomnienie Aniołów Stróżów

„Aniele Boży, Stróżu mój...” - Wielu z Nas ta modlitwa kojarzy się z dzieciństwem i dziećmi. Przekonanie o istnieniu i obecności aniołów, w tym również Aniołów Stróżów, jest jednym z ważnych elementów naszej wiary. Aniołowie są duchami stworzonymi przez Boga dla Jego chwały i pomagania ludziom. Ci, którym Bóg zleca opiekę nad ludźmi, są nazywani Aniołami Stróżami.
Pismo Święte nie pozostawia wątpliwości co do istnienia aniołów, posłańców Bożych, którzy uczestniczą w dziejach zbawienia człowieka. Te czysto duchowe istoty pośredniczą między Bogiem a ludźmi.