Oferty promowane

Aktualności

15 października - Św. Teresa z Avila

W klasztorze Wcielenia w Avila, po osiemnastu latach życia jako mało gorliwej zakonnicy, przeżyła powtórne nawrócenie. Stało się to pewnego dnia, gdy na dłużej zatrzymała się przy obrazie Jezusa Ubiczowanego. Zrozumiała wtedy, że prowadząc życie "byle jakie" zdradza swego Mistrza.

13 października - 102 rocznica Objawień Fatimskich

W sanktuarium w Fatimie trwają dwudniowe uroczystości upamiętniające 102 rocznicę zakończenia objawień w tej miejscowości. Podczas rozpoczęcia uroczystości przemawiano w sześciu językach obcych, w tym po polsku. Prawie 250 tysięcy wiernych z 40 państw wzięło udział w uroczystościach modlitewnych w sanktuarium w Fatimie. Szacuje się, że w dużych zorganizowanych grupach oraz indywidualnie na obchody objawień mogło tam dotrzeć ponad 400 wiernych z Polski.

13 października - XIX Dzień Papieski

XIX Dzień Papieski w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie przeżywamy w niedzielę 13 października 2019 r. pod hasłem “Wstańcie, chodźmy!”. Centralne obchody mają miejsce w Warszawie. Prowadzona będzie także przykościelna i publiczna zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która organizuje Dzień Papieski. Punktem wyjścia jest książka św. Jan Paweł II „Wstańcie, chodźmy!” wydana w Krakowie w 2004 roku.