Oferty promowane

Aktualności

Okres Adwentu

Adwent to czas radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Jezusa. Zaczyna się w niedzielę po uroczystości Chrystusa Króla,a kończy się wigilią Bożego Narodzenia. Pierwsza niedziela Adwentu zawsze rozpoczyna nowy rok liturgiczny w Kościele. Słowo "adwent" pochodzi z języka łacińskiego “adventus”, które oznacza przyjście. Opuszczenie w tym okresie hymnu “Chwała na wysokości” nie jest wyrazem pokuty, jak w Wielkim Poście, lecz znakiem czekania na nowe zabrzmienie hymnu anielskiego śpiewanego w noc narodzenia Jezusa.

40 rocznica wyboru Polaka na papieża

16 października obchodzimy 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Prawie 27-letni pontyfikat Jana Pawła II przebiegał w duchu słów wypowiedzianych w pierwszej homilii polskiego papieża: "Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!".

Karol Wojtyła urodził się w Wadowicach 18 maja 1920 roku. Ojciec był wojskowym urzędnikiem,  matka pracowała dorywczo jako szwaczka. "Lolek" - bo tak od dziecka nazywany był Karol Wojtyła - był utalentowanym, wysportowanym i głęboko wierzącym chłopcem.

Narodowa Pielgrzymka do o. Pio dotarła do sanktuarium i grobu Świętego Stygmatyka

Pielgrzymi uczestniczący w Narodowej Pielgrzymce odwiedzili już grób św. Stygmatyka z San Giovanni Rotondo. Po porannej mszy św. w Bazylice Grobu św. Ojca Pio odbyła się konferencja poświęcona „Przesłaniom św. Ojca Pio”. Po konferencji każdy z uczestników miał chwilę na modlitwę przed grobem świętego.

Pielgrzymi mieli także okazję zwiedzić miasto a wieczorem uczestniczyli w Nabożeństwie Światła wraz z procesją.