Pielgrzymka do Japonii
26-05-2025 06-06-2025
Cena od: 13900 PLN
DZIEŃ 1: WYLOT
Spotkanie na lotnisku na około 2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa, bezpośredni wylot do Japonii.
DZIEŃ 2: TOKIO
Po wylądowaniu w Japonii transfer do hotelu, zakwaterowanie, czas na nocleg (bez kolacji).
DZIEŃ 3: TOKIO
Śniadanie. Zwiedzanie Świątyni Asakusa. Sensoji w Asakusa to najstarsza i najbardziej rozpoznawalna świątynia w Tokio, mająca 1400 lat historii. Jej dedykacja Kannon, bogini miłosierdzia w buddyzmie, przyciąga miliony odwiedzających rocznie, czyniąc ją niezwykle popularną. Spacer ulicą Nakamise - ta zabytkowa ulica łączy Kaminarimon z centrum świątyni Sensoji. Na ulicy można znaleźć tradycyjne stragany sprzedające różnorodne tradycyjne japońskie potrawy, takie jak kibidango, agemanju lub ningyoyaki. Można także kupić bardzo ładne pamiątki, takie jak składane wachlarze lub yukaty. Następnie wizyta w Pałacu Cesarskim. Pałac Cesarski to obecnie obszar parkowy, a kiedyś stanowił siedzibę zamku Edo. Ten majestatyczny kompleks odegrał kluczową rolę w kształtowaniu dzisiejszego oblicza Tokio. Przez ponad 250 lat był rezydencją szoguna Tokugawa, stając się centralnym punktem dla japońskiej kultury i tradycji. Zamknięta od reszty świata, Japonia skupiła się na rozwijaniu własnych zwyczajów, w tym słynnej ceremonii parzenia herbaty, która jest podziwiana do dzisiaj. Lunch we własnym zakresie. Zakupy na słynnej ulicy Ginza, która została wzniesiona na miejscu dawnej mennicy srebrnych monet z epoki Edo (1603-1868), dzielnica Ginza to obszar przesiąknięty bogatą historią, emanujący atmosferą pewnej elegancji. Na głównej ulicy znajdują się nie tylko niektóre z oryginalnych tokijskich domów handlowych, lecz także liczne z nich ciągle przybywają tu, by cieszyć się niezrównanym poziomem obsługi, równie wysokim jak oferowane produkty najwyższej klasy. W drodze do hotelu wizyta w Shibuya -w jednej z 23 dzielnic w Tokio, często identyfikowanej z popularną dzielnicą handlowo-rozrywkową otaczającą stację Shibuya. Jest to jedno z najbardziej barwnych i ożywionych miejsc w Tokio, zatłoczone sklepami, restauracjami i klubami nocnymi, które przyciągają liczne odwiedzające tłumy każdego dnia. To serce mody i kultury młodzieżowej, gdzie ulice stają się areną narodzin nowych trendów w japońskiej modzie i rozrywce. W tej okolicy znajduje się wiele domów towarowych i centrów handlowych, zaspokajając różnorodne gusta klientów. Warto zaznaczyć, że wiele z tych dużych kompleksów handlowych jest pod zarządem dwóch konkurujących ze sobą korporacji, Tokyu i Seibu. Kolacja. Nocleg.
DZIEŃ 4: YOKOHAMA
Śniadanie i przejazd do miasta Yokohama. Yokohama stanowi drugie co do wielkości miasto w Japonii, z populacją przekraczającą trzy miliony mieszkańców. Obecnie Yokohama utrzymuje swoją popularność wśród mieszkańców przyjezdnych, a także jest domem dla jednego z największych chińskich osiedli na świecie. W dzielnicy Yamate zachowało się kilka historycznych zachodnich rezydencji, co dodaje miastu unikalnego charakteru. W trakcie dnia lunch. Zwiedzania Ogrodów Sankeinen. Sankeien to japoński ogród stworzony przez przedsiębiorcę i mecenasa kultury, Hara Sankei. Obejmujący obszar 175 000 metrów kwadratowych, ogród przenosi wiele cennych dziedzictw kulturowych z Kioto i Kamakury, starannie zaaranżowanych na terenie całego kompleksu. W każdej porze roku w ogrodzie rozkwitają różnorodne kwiaty, co czyni go atrakcyjnym miejscem dla odwiedzających. Dodatkowo, organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, pozwalające cieszyć się urodą kwiatów w różnych okresach. Spacer po chińskiej dzielnicy. Przystanek przy posągu Buddy (Kotokuin). Ten posąg z brązu ma ponad 13 metrów wysokości i waży 93 tony. Początkowo posąg Wielkiego Buddy znajdował się w świątyni. W XV wieku wielka fala tsunami zmiotła budynek z powierzchni ziemi. Budda jednak przetrwał i po dziś dzień znajduje się na otwartej przestrzeni. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.
DZIEŃ 5: GÓRA FUDŻI
Śniadanie w hotelu. Przejazd w kierunku Góry Fudżi. W północnej części prefektury znajdują się góra Fuji i obszar Fuji Five Lake. Jeśli warunki pogodowe pozwolą zobaczymy górę Fuji (3776 m n.p.m.), najwyższy i najbardziej charakterystyczny szczyt w Japonii na tle pięknego, bezchmurnego nieba. Choć sama góra może wydawać się bardziej imponująca z daleka niż z bliska, to widoki podczas pogodnych dni są niezwykłe. Następnie przejazd do miejscowości Matsumoto i zwiedzanie zamku o tej samej nazwie. Imponująca czarna fasada zamku Matsumoto zdobyła przydomek „Zamek Wron”. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych i ukochanych japońskich zamków. Powstał pod koniec XVI wieku z inicjatywy lorda Yorishige Matsumoto i nosił wówczas nazwę Zamku Fukashi. Zamek symbolizuje bogatą samurajską historię miasta i stanowi okno do wspaniałej przeszłości Japonii. Jako jedno z niewielu zachowanych oryginalnych zamków w kraju, słynie ze swojego złożonego i wyszukanego projektu obronnego. Dzisiaj zamek Matsumoto jest uznawany na arenie międzynarodowej za narodowy skarb Japonii, pozostając cenionym symbolem dziedzictwa kulturowego kraju. Następnie spacer po tętniącej życiem ulicy Nawate, zwanej pieszczotliwie jako ulica Żaby. Następnie czas wolny na ulicy handlowej Nakamachi. Kolacja i nocleg.
DZIEŃ 6: TAKAYAMA- SHIRAKAWAGO - KANAZAWA
Po śniadaniu wyjazd na poranny targ Miyagawa Market, położony wzdłuż rzeki Miyagawa, w historycznej dzielnicy przed budynkiem Takayama Jinya, rozciąga się Jinya-mae, tętniący życiem targ. Na licznych straganach oferowane są lokalne rękodzieła, przekąski oraz regionalne produkty rolnicze, takie jak warzywa, pikle i kwiaty. Atmosfera na targowisku jest zazwyczaj pełna uroku, gdyż zarówno turyści, jak i mieszkańcy przechadzają się między straganami, nabywając różnorodne towary i smakowite jedzenie, wymieniając się przy tym rozmowami. Czas wolny na zakupy i lunch. Po lunchu przejazd na Stare Miasto Takayama. Historyczne miasto Takayama zostało wspaniale utrzymane, zachowując wiele budynków i ulic, które sięgają czasów feudalnych, gdy miasto rozkwitało jako prosperujące centrum handlowe. Szczególnie urokliwym obszarem w południowej części starego miasta jest ulica Sannomachi, gdzie zachowało się wiele zabytkowych domów, sklepów, kawiarni i tradycyjnych browarów sake, niektóre z nich funkcjonujące od wieków. Ze Starego Miasta udacie się Państwo do Shirakawago -japońskiej osady górskiej usytuowanej w obszarze niegdyś uznawanym za dziki i nieodkryty. Z powodu specyficznego środowiska naturalnego – wysokich gór i obfitych opadów śniegu – kontakt z sąsiednimi regionami był ograniczony. Jednakże te warunki stworzyły sprzyjające środowisko do rozwoju unikalnych praktyk kulturowych i stylów życia. Dziś, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego, mamy nadzieję, że będziecie Państwo czerpali radość z odkrywania kultury i tradycji, które wciąż kwitną w Shirakawa-go. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.
DZIEŃ 7: NAKAMACHI- KIOTO
Po śniadaniu wyjazd do Nakamachi- niewielkiego obszaru w sercu Matsumoto, gdzie urokliwe uliczki otaczają starannie zachowane historyczne budynki. Wśród nich wyróżniają się charakterystyczne budynki magazynowe (kura) o okazałych, białych ścianach. To miejsce było kiedyś zamieszkiwane przez kupców miejskich w okresie Edo, a obecnie architektura budynków odzwierciedla tę bogatą historię. W niektórych z tych budynków znajdują się małe sklepy, restauracje i tradycyjne japońskie pensjonaty (ryokan). Następnie wizyta w Nomura House. Następnym punktem będzie Higashi Chaya. Sercem okręgu Higashiyama jest Higashi Chaya, zwana inaczej dzielnicą gejsz. Mieszczą się tam odrestaurowane herbaciarnie i tawerny o atmosferze kojarzącej się z dawną Japonią. Elegancka obsługa w jedwabnych kimonach przygotowuje tradycyjne tempury i śpiewa ludowe pieśni. Sklepy z pamiątkami specjalizują się w charakterystycznych dla Kanazawy lakierowanych wyrobach zdobionych złotem płatkowym, zwanym kinpaku, którym poświęcone jest tutejsze muzeum Yasue (bez wstępu do muzeum). Spacer po Ogrodzie Kenrokuen, jeden z najsłynniejszych krajobrazowych ogrodów japońskich. Przejazd do Kioto. Kolacja, nocleg.
DZIEŃ 8: RYOANJI - KIOTO
Po śniadaniu wyjazd z hotelu do Ryoanji i zwiedzanie świątyni Kinkakuji. Jest to świątynia Zen, założona w 1450 roku przez wpływowego członka szogunatu Muromachi, Hosokawa Katsumoto. Obecnie znana na całym świecie dzięki swemu suchemu ogrodowi krajobrazowemu, świątynia ta została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Dokładne daty budowy, autorstwo i intencje kamiennej aranżacji ogrodu pozostają nieznane, co nadaje mu aurę tajemniczości. Wspaniały staw Kagayo na terenie świątyni stanowi dodatkowy punkt przyciągający uwagę, a lilie wodne, kwitnące od maja do lipca, stanowią obowiązkowy element podczas zwiedzania. Następnie podróż do Zamku Nijo. Okazały styl tego zamku miał podkreślić prestiż Shoguna Tokugawy Ieyasu (1542-1616). Zamek Nijo-jo pełnił rolę rezydencji szogunów Tokugawa w Kioto, którzy rządzili Japonią przez ponad 260 lat, od 1603 do 1868, stanowiąc wyraziste świadectwo ich potęgi. Szeroka fosa, masywne kamienne mury oraz solidne, a jednocześnie wyrafinowane bramy nadal robią wrażenie. Były to jedynie umocnienia, które mieszkańcy uważali za konieczne, trzymając mocno władzę. Obszar ten jest rozległy, obejmując kilka urokliwych ogrodów oraz sadów śliw i wiśni. Sam budynek pałacu jest imponujący, a bliższe mu spojrzenie ujawnia bogactwo dekoracyjnych detali. Po wizycie w zamku przejedziemy do Gion -najbardziej renomowanej dzielnicy gejsz w Kioto, rozlokowanej wokół alei Shijo, pomiędzy świątynią Yasaka na wschodzie a rzeką Kamo na zachodzie. To miejsce pełne sklepów, restauracji i ochaya (herbaciarni), gdzie geiko (nazwa używana w Kioto dla gejsz) i maiko (uczennice geiko) rozrywają swoich gości. Gion przyciąga uwagę turystów dzięki dużej liczbie tradycyjnych drewnianych domów kupieckich machiya. W przeszłości, opodatkowanie nieruchomości zależało od szerokości fasady, co skutkowało budową domów o wąskich frontach, zwykle mieściły się one w przedziale pięciu do sześciu metrów, lecz sięgające nawet dwudziestu metrów w głąb posesji. Na koniec dnia zaplanowana jest tradycyjna ceremonia japońska parzenia herbaty, co dostarczy ciekawych doświadczeń. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.
DZIEŃ 9: NARA- OSAKA
Po śniadaniu w hotelu wyjazd do miasta Nara - historycznego i duchowego serca starożytnej Japonii, które obfituje w sanktuaria i świątynie, uznawane za jedne z najstarszych w kraju. W wielu z tych miejsc pielęgnowane są malownicze ogrody kwiatowe, dodające uroku otoczeniu. Odwiedzimy świątynię buddyjską Kiyomizudera, która ufundowana została w roku 780 i obecnie znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie odwiedzimy Sanjusangendo , oficjalnie nazywana Rengeoin, to świątynia zbudowana w 1164 roku przez cesarza Go-Shirakawę. Obecny budynek został przebudowany w 1266 roku i jest doskonałym przykładem kultury Insei z epoki Heian. Nazwa świątyni pochodzi od 33 pokoi z filarami z przodu głównej sali. Główną atrakcją Sanjusangendo jest 1001 posągów Tysiącramiennego Bodhisattwy Awalokiteśwary, które są starannie ustawione w hali. Stworzony między późnym okresem Heian i Kamakura, każdy z tych posągów ma nieco inny wyraz twarzy i wzór ubioru, co świadczy o wyjątkowych umiejętnościach buddyjskich mistrzów. Kolejnie zobaczymy Kasuga-taisha – to ważny chram sintoistyczny w japońskim mieście Nara, zbudowany w VIII w. i należący do możnej rodziny Fujiwara. Jest to sanktuarium związane z czterema bóstwami - Takemikazuchi, Futsumushi, Amenokoyane oraz Hime. Zapoczątkowało ono nowy styl w sakralnej architekturze japońskiej, tzw. kasuga-zukuri. Spacer w parku Nara, gdzie można spotkać słynne, swobodnie spacerujące jelenie. W sąsiadującej świątyni Todaiji znajduje się największy na świecie posąg Buddy z brązu. Istnieją również istotne szlaki pielgrzymkowe przecinające obszar góry Yoshino, zapisanej na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przejazd do Osaki. W dzielnicy Shin Sekai zobaczymy Wieże Tsutenkaku o wysokości 103 metrów. Ta kultowa budowla, często nazywana „Wieżą Eiffla w Osace”, stała się symbolem miasta i atrakcją obowiązkową zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Wieża Tsutenkaku ma bogatą historię, która sięga jej pierwotnej budowy w 1912 roku. Jednak wieża, która stoi dzisiaj, została odbudowana w 1956 roku, po zniszczeniu podczas II wojny światowej. Pomimo stosunkowo młodego wieku wieża głęboko zakorzeniła się w Osace. Stojąca na imponującej wysokości 103 metrów (338 stóp) wieża Tsutenkaku oferuje zapierające dech w piersiach panoramiczne widoki na miasto z obserwatorium na 5. piętrze. Wspinając się na szczyt, będziesz podziwiać wspaniałe widoki na panoramę Osaki, w tym pobliski zamek Osaka i tętniące życiem ulice poniżej. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg
DZIEŃ 10: OSAKA
Śniadanie. Spacer po japońskim lesie bambusowym- parku Arashiyama. Tysiące kołyszących się od wiatru bambusowych drzew robią ogromne wrażenie. Poprzez ocieranie się o siebie drzew, w parku usłyszeć można nieznany dotąd dźwięk, który jest charakterystyczny dla tego parku. Szelest ten został wpisany przez Ministerstwo Środowiska na listę 100 dźwięków Japonii. Zobaczymy również Most Togetsukyo, który zbudowany został z drewna w epoce Heian trwającej od VIII do XI wieku. Drewniana konstrukcja wygląda naprawdę ciekawie, mając w tle okoliczne wzgórza. Po drodze wstąpimy do pobliskiej Tenryuji, uznawanej za najważniejsze miejsce kultu w dzielnicy Arashiyama. Świątynia wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Choć budynki nie zachowały się pierwotnej formie z powodu pożarów, ogród przetrwał i obecnie jest otwarty dla zwiedzających. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.
DZIEŃ 11: OSAKA- TOKIO
Śniadanie. Osaka ma zupełnie odmienny charakter niż stolica Japonii. To obszar pełen ekscytującego życia nocnego, wykwintnej kuchni i ludzi o prostym, przyjaznym podejściu. Oprócz różnorodnych sklepów i nowoczesnych atrakcji, Osaka oferuje także swoje korzenie historyczne, z Zamkiem w Osace jako główną atrakcją. Zamek stanowi doskonałe miejsce do zgłębienia historii Japonii, a spacer po malowniczych terenach, jest wyjątkowym doświadczeniem, a pogoda często sprzyja. Następnie zatrzymamy się w Umeda Sky Building , ten wieżowiec w Osace, ma wysokość 173 m (40 kondygnacji). Budynek składa się z dwóch wież połączonych ze sobą tarasem widokowym „Floating Garden Observatory” na 39. piętrze. Obserwatorium oferuje wspaniały widok na miasto poprzez okna i z tarasu na świeżym powietrzu. Przejazd do Tokio, na lotnisko. Odprawa paszportowo- bagażowa. Wylot do kraju.
DZIEŃ 12: WARSZAWA
Przylot do kraju. Zakończenie świadczeń.
• Bilet lotniczy w klasie ekonomicznej Warszawa-Tokio -Warszawa (z bagażem podręcznym do 8 kg/os. i głównym do 23 kg/os.).
• Noclegi w hotelach *** (lokalny standard).
• Wyżywienie według programu (codziennie śniadania, codzienne kolacje, poza dniem przylotu i wylotu z Japonii).
• Opieka polskojęzycznego pilota na całej trasie oraz lokalnego anglojęzycznego przewodnika na miejscu.
• Opieka duchowa Księdza.
• Codzienna Msza Święta.
• Transfery autokarem.
• Ubezpieczenie UNIQA KL + choroby przewlekłe 250 000 €, NNW 4000€, BP 400€, OC 50 000€, OC sportowa 10 000€, sprzęt sportowy 500€.
• Obligatoryjnych kosztów realizacji program oraz biletów wstępu 250 USD/osoba (płatne na miejscu u pilota).
• Wydatków własnych.
• Napojów do posiłków.
• Obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os.
• Obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os.
• Podano cenę za osobę w pokoju 2-os. Dopłata do pokoju 1-osobowego 4000 zł.
• Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
• Oferta skalkulowana jest na grupę min. 30 osób.
• Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie w cenie 300 zł/ osoba/ 2 strony.
GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
• Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę).
• Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut).
• Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.
• Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.
Do 3500zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 3501 do 6000 zł/osoba - 150 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba - 230 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 300 zł/osoba
Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl