Pielgrzymka do Meksyku - Obchody Guadelupańskie

CENA ZAWIERA:

bilet lotniczy Warszawa-Mexico City-Warszawa (przelot liniami rejsowymi z bezpłatnym cateringiem na pokładzie, z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych, planowany wylot 06:30 rano), transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 4* (lokalny standard), wyżywienie w czasie objazdu HB oraz w Acapulco all inclusive, opiekę polskiego przewodnika, OPIEKA DUCHOWA KSIĘDZA, codzienne Msze Święte, ubezpieczenie KL 100 000 €, NNW 4000€, BP 400€, OC 50 000€, OC sportowa 10 000€, sprzęt sportowy 500€, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki, opłaty lotniskowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os.).

CENA NIE ZAWIERA: 

napojów do posiłków, obligatoryjnych kosztów realizacji programu 140 USD/os., obligatoryjnych napiwków 40 USD/os. płatnych na miejscu w Meksyku u przewodnika.


UWAGI: 
1. Cenę podano za osobę w pokoju 2-osobowym. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1-os. lub zniżki dla trzeciej osoby w pokoju 3-os. UWAGA! Za pokój 3-os. w Meksyku rozumie się pokój z dwoma łóżkami małżeńskimi.
2. Ofertę skalkulowano na grupę min. 30 osób.
3. Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy.
4. Do rezerwacji konieczne jest podanie imion i nazwisk takich jak w paszporcie, daty urodzenia, nr i seria paszportu oraz dokładna data ważności. Paszport musi być ważny jeszcze 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.

Program ramowy, kolejność może ulec zmianie:        

DZIEŃ 1: WYLOT  5/12
Spotkanie na lotnisku na 2,5h przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa, wylot do Miasta Meksyk. Po wylądowaniu w Mexico City transfer do hotelu (ok. 40 min.), zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – PIRAMIDY W TEOTIHUACAN  6/12
Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów i spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Księżyca i Słońca (chętnych zapraszamy na szczyt, z którego widać całą Paseo de los Muertes - Aleję Zmarłych). Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulque. Obiadokolacja w lokalnej restauracji – okazja do degustacji kuchni meksykańskiej (szwedzki stół). Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3: MIASTO MEKSYK CITY TOUR - MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII  7/12
Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk na Mszę Świętą. Zwiedzanie części historycznej Meksyku, Plac Zocalo, Katedra Metropolitalna. Przejazd ulicą Reforma do Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpanskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi  Indian meksykańskich. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 4: MEXICO CITY – CUERNAVACA  -  ACAPULCO  8/12
Śniadanie. Msza Święta. Przejazd w kierunku zachodniego wybrzeża nad Pacyfikiem. Po drodze odwiedzimy Cuernavaca – miasto wiecznej wiosny. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE (3 posiłki dziennie, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne, ręczniki, leżaki i parasole przy basenie i na plaży gratis). Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5: ACAPULCO  9/12
Msza Święta w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem, zakupy lokalnego rzemiosła na targu. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 6: ACAPULCO - REJS BONANZA PO ZATOCE ACAPULCO  - LA QUEBRADA SHOW  10/12
Śniadanie. Msza Święta w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. W godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs „Bonanza”, z przekąskami w cenie i muzyką na żywo. Z pokładu katamaranu przekonamy się, jak malowniczo położona jest zatoka Acapulco, i jak pięknie wygląda w promieniach zachodzącego słońca. Zobaczymy również pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada, które rozsławiły Acapulco na cały świat. Powrót do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 7: ACAPULCO - TAXCO – HACJENDA VISTA HERMOSA  11/12
Śniadanie. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Msza Święta. Spacer po Taxco. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu.
Po drodze zwiedzanie przepięknej Hacjendy Hernana Corteza, konkwistadora Meksyku. Obiad w hacjendzie Vista Hermosa. Zakwaterowanie w Mieście Meksyk, nocleg.

DZIEŃ 8: UROCZYSTOŚCI W BAZYLICE MATKI BOŻEJ Z GUADALUPE  - REJS W XOCHIMILCO  12/12
Śniadanie.
Przejazd do Bazyliki – udział w uroczystościach rocznicy objawień Matki Bożej Guadalupe; Msza Święta koncelebrowana z Prymasem Meksyku.

Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba – zapraszamy do wspólnego śpiewania meksykańskich szlagierów! Obiad na łodziach (przysmaki meksykańskiej kuchni tj. tortilla, sos guacamole i salsa, liście opuncji, złociste chicharrones).

DZIEŃ 9: CHOLULA – TONATZINTLA - PUEBLA   13/12
Śniadanie. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidą na świecie. Zapraszamy na szczyt Tepanapa, gdzie na ruinach Wielkiej Piramidy wybudowano Sanktuarium Santa María de Remedios. Przejazd do Tonatzintla z barokowym kościołem. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera.
Obiad w lokalnej restauracji. Msza Święta. Powrót do hotelu w Mieście Meksyk, nocleg.

DZIEŃ 10: MIASTO MEKSYK – KOŚCIÓŁ 5. OBJAWIENIA 14/12
Śniadanie.
Przejazd do kościoła 5. Objawienia – miejsce gdzie Panienka uzdrowiła Bernardyna – Msza Święta.
Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, na pożegnalną Mszę Świętą. Obiad przed wylotem. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i wylot do Polski.

DZIEŃ 11: PRZYLOT  15/12
Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

Nr oferty
86
Zapraszamy do wzięcia udziału w obchodach rocznicy objawień Matki Bożej które miały miejsce w 1531 r.
Podziel się tą informacją: