Pielgrzymka Malta - Wyspa Św. Pawła

05-09-2021 12-09-2021

Cena od: 3790 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1. POLSKA – MALTA
Wylot na Maltę. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2. GHAR DALAM – ZURRIEQ - HAGAR QIM (OK. 40 KM)
Śniadanie, wyjazd z hotelu na południe Malty, do wioski rybackiej Marsaxlokk. Msza Św. w Kościele Matki Bożej z Pompei. Wyjazd do Ghar Dalam - naturalnej jaskini mającej 144 m długości – wizyta w jaskini i muzeum. Przejazd do Zurrieq – zwiedzanie Niebieskiej Groty (łodzie płatne dodatkowo). Na koniec przejazd do Hagar Qim – unikalnych starych maltańskich świątyń. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3. VALLETTA (OK. 20 KM)
Po śniadaniu wyjazd z hotelu do Valletty połączony z nawiedzeniem Katedry Św. Jana wraz z kaplicą zawierającą dzieło Caravaggio „Ścięcie Św. Jana” i zwiedzaniem Górnych Ogrodów Barracca. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła, w którym znajdują się relikwie Świętego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4. MDINA – RABAT – MOSTA (OK. 30 KM)
Śniadanie. Wyjazd z hotelu do Mdiny – spacer po zabytkowym miasteczku, zwiedzanie Katedry, podziwianie widoków z murów obronnych. Przejazd do Rabatu – nawiedzenie Kościoła Św. Pawła (Msza Św. w kościele nad Grotą), Groty Św. Pawła, gdzie apostoł znalazł schronienie po rozbiciu statku w 60 r. oraz Katakumb Św. Pawła – miejsca pochówku pochodzącego z IV-V w.n.e. Przejazd do Mosty – nawiedzenie kościoła o jednej z największych kopuł na świecie, wizyta w wiosce rzemieślniczej Ta Qali. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5. MELLIEHA (OK. 15 KM)
Śniadanie, wyjazd z hotelu do Bugibba i nad zatokę Św. Pawła skąd doskonale widać wyspy Św. Pawła, Ogrody Botaniczne Św. Antoniego, Klify Dingli. Następnie przejazd do Mellieha – kościół – sanktuarium Matki Bożej (Msza Św). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. GOZO – GGANTIJA – TA PINU – DWEJRA – VICTORIA – XLENDI (OK. 70 KM)
Po śniadaniu, wyjazd na wyspę Gozo, aby zobaczyć kompleks prehistorycznych świątyń Ggantija, kościół Ta Pinu – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo (Msza Św.), Dwejra – miejsce „trzech cudów natury” wysp maltańskich – Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus, Victoria – „stolicę” wyspy Gozo, wraz z cytadelą, Xlendi. Powrót promem na Maltę, następnie powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7. SENGLEA – COSPICUA – VITTORIOSA – SLIEMA (OK. 140 KM)
Po śniadaniu wyjazd z hotelu do „Trzech Miast” - Senglea, Cospicua i Vittoriosa, nawiedzenie Kościoła Św. Wawrzyńca (Msza Św.), spacer po starym mieście Birgu. Następnie 1,5-godzinny rejs po zatoce – Msida, Ta’Xbiex, dalej - zwiedzanie Silemy i St. Julians (przejazd - panoramic tour). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Opcjonalnie lunch 16 EURO/osoba)

DZIEŃ 8. MALTA – POLSKA
Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa-Malta-Warszawa z bagażem podręcznym do 10 kg/os. i bagażem głównym do 20 kg/os., transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie (7 nocy) w pokoju 2-osobowym w hotelu 3* (kategoria lokalna), wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje), transport podczas realizacji programu zwiedzania, polską obsługę podczas trwania imprezy, ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

Cena nie zawiera

Obligatoryjnych biletów wstępu oraz częściowych kosztów realizacji programu zwiedzania w kwocie 100 EURO/osoba, dodatkowych posiłków, napojów do obiadokolacji (przy innej formie wyżywienia niż śniadania), wydatków własnych, obowiązkowej opłaty lokalnej płatnej na miejscu w hotelu wysokości 0,5 EURO/doba/osoba dorosła – max. 5 EUR za pobyt, wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie „cena zawiera”, Obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG w wysokości 10 Zł/os, obligatoryjną składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 10 zł/os. (płatne w biurze przy dopłacie).

Uwagi

1. Podróżni przybywający na Maltę są zobowiązani do wypełnienia dwóch formularzy - lokacyjnego oraz określającego ich stan zdrowia. Oba formularze są dostępne wyłącznie w j. angielskim i należy je także wypełnić w tym języku. Zalecamy wydrukowanie i wypełnienie tych formularzy przed przybyciem na Maltę.
2. Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
3. Podano cenę za osobę w pokoju 2-os.
4. Oferta skalkulowana jest na grupę min. 35 osób pełnopłatnych.
5. Na zapytanie możliwa kalkulacja Pielgrzymki z wylotem z Krakowa, Poznania i Wrocławia.
6. Codziennym punktem programu jest Msza Święta.
7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Malta