Malta - Wyspa Św. Pawła

12-09-2020 19-09-2020

Cena od: 3590 PLN

Program pielgrzymki
DZIEŃ 1: POLSKA – MALTA
Wylot na Maltę. Po przylocie transfer do hotelu, zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 2: GHAR DALAM – ZURRIEQ - HAGAR QIM (OK. 40 KM)
Śniadanie, wyjazd z hotelu na południe Malty, do wioski rybackiej Marsaxlokk. Msza Św. w Kościele Matki Bożej z Pompei. Wyjazd do Ghar Dalam - naturalnej jaskini mającej 144 m długości – wizyta w jaskini i muzeum. Przejazd do Zurrieq – zwiedzanie Niebieskiej Groty (łodzie płatne dodatkowo). Na koniec przejazd do Hagar Qim – unikalnych starych maltańskich świątyń. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3: VALLETTA (OK. 20 KM)
Po śniadaniu wyjazd z hotelu do Valletty połączony z nawiedzeniem Katedry Św. Jana wraz z kaplicą zawierającą dzieło Caravaggio „Ścięcie Św. Jana” i zwiedzaniem Górnych Ogrodów Barracca. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła, w którym znajdują się relikwie Świętego. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4: MDINA – RABAT – MOSTA (OK. 30 KM)
Śniadanie. Wyjazd z hotelu do Mdiny – spacer po zabytkowym miasteczku, zwiedzanie Katedry, podziwianie widoków z murów obronnych. Przejazd do Rabatu – nawiedzenie Kościoła Św. Pawła (Msza Św. w kościele nad Grotą), Groty Św. Pawła, gdzie apostoł znalazł schronienie po rozbiciu statku w 60 r. oraz Katakumb Św. Pawła – miejsca pochówku pochodzącego z IV-V w.n.e. Przejazd do Mosty – nawiedzenie kościoła o jednej z największych kopuł na świecie, wizyta w wiosce rzemieślniczej Ta Qali. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: MELLIEHA (OK. 15 KM)
Śniadanie, wyjazd z hotelu do Bugibba i nad zatokę Św. Pawła skąd doskonale widać wyspy Św. Pawła, Ogrody Botaniczne Św. Antoniego, Klify Dingli. Następnie przejazd do Mellieha – kościół – sanktuarium Matki Bożej (Msza Św). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: GOZO – GGANTIJA – TA PINU – DWEJRA – VICTORIA – XLENDI (OK. 70 KM)
Po śniadaniu, wyjazd na wyspę Gozo, aby zobaczyć kompleks prehistorycznych świątyń Ggantija, kościół Ta Pinu – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo (Msza Św.), Dwejra – miejsce „trzech cudów natury” wysp maltańskich – Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus, Victoria – „stolicę” wyspy Gozo, wraz z cytadelą, Xlendi. Powrót promem na Maltę, następnie powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: SENGLEA – COSPICUA – VITTORIOSA – SLIEMA (OK. 140 KM)
Po śniadaniu wyjazd z hotelu do „Trzech Miast” - Senglea, Cospicua i Vittoriosa, nawiedzenie Kościoła Św. Wawrzyńca (Msza Św.), spacer po starym mieście Birgu, następnie 1,5-godzinny rejs po zatoce – Msida, Ta’Xbiex, dalej - zwiedzanie Sliemy i St. Julians (przejazd - panoramic tour). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg. (Opcjonalnie lunch 16 EURO/osoba)

DZIEŃ 8: MALTA – POLSKA
Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa-Malta-Warszawa z bagażem podręcznym do 10 kg/os., transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie (7 nocy) w pokoju 2-osobowym w hotelu 3* (kategoria lokalna), wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje), transport podczas realizacji programu zwiedzania, polską obsługę podczas trwania imprezy, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO, opiekę duchową księdza.

Cena nie zawiera

Bagażu rejestrowanego do 20 kg w cenie od 210 PLN/szt., obligatoryjnych biletów wstępu oraz częściowych kosztów realizacji programu zwiedzania w kwocie 100 EURO/osoba, dodatkowych posiłków, napojów do obiadokolacji (przy innej formie wyżywienia niż śniadania), wydatków własnych, obowiązkowej opłaty lokalnej płatnej na miejscu w hotelu wysokości 0,5 EURO/doba/osoba dorosła – max. 5 EUR za pobyt, wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie „cena zawiera”, obowiązkowej składki na TFG w wysokości 10 zł/os.

Uwagi

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie.
2. Kolejność zwiedzania i odprawianych Mszy Św. może zostać zmieniona przez organizatorów ze względu na lokalne czynniki.
3. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej – za odpowiednią dopłatą.
4. W okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra oraz Świąt Wielkanocnych obowiązują dopłaty do obiadów i kolacji (ceny na potwierdzenie).
5. Możliwość zakwaterowania w pokoju 1-osobowym - wycena na zapytanie.
6. Dziecko w wieku 2-12 lat z 2 osób dorosłych oraz 3. lub 4. osoba w pokoju 2-os zakwaterowana jest na dostawce.
7. Kategoria hotelu odpowiada kategoryzacji lokalnej.
8. Podana cena świadczeń w EURO obowiązuje przy minimum 35 uczestnikach, w przypadku mniejszej ilości osób obowiązują dopłaty. W przypadku większej ilości osób cena ulegnie zmniejszeniu.
9. Możliwość zmiany terminu, portu lotniczego i standardu hotelu na życzenie klientów, przedstawiona zostanie wówczas osobna kalkulacja.
10. Niniejsza oferta wymaga potwierdzenia po dokonaniu wpłaty zaliczki. Organizator potwierdza lub anuluje założoną rezerwację w ciągu 48 h (tylko w dni robocze pon-pt 10-17). W przypadku braku potwierdzenia ze strony organizatora zwrot 100 % wpłaty. Podane ceny skalkulowane są dla najniższej taryfy biletów lotniczych, obowiązującej w okresie ważności cennika. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej – za odpowiednią dopłatą. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.
11. Od dnia 01.06.2016 w hotelach maltańskich, turystów powyżej 18-go roku życia obowiązuje podatek lokalny w wysokości 0,5 EURO/osoba/dzień, jednak nie więcej niż 5 EURO za cały pobyt.
12. Przeloty realizowane są liniami Wizz Air, Ryanair oraz Air Malta.
13. Wyloty mogą być zrealizowane z Warszawy, Poznania, Gdańska, Krakowa i Wrocławia zgodnie z rozkładem linii lotniczych.
14. Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3,2% wartości imprezy turystycznej.
15. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Malta