Malta - Wyspa Św. Pawła

27-06-2020 04-07-2020

Cena od: 3690 PLN

Program pielgrzymki

RAMOWY PROGRAM:

1 dzień: POLSKA - MALTA
Przybycie na lotnisko na minimum 2 godziny przed wylotem. Wylot na Maltę. Przylot na Maltę. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

2 dzień: VALLETTA
Po śniadaniu wyjazd do Valletty połączony ze zwiedzaniem: Ogrodów Barracca, Katedry św. Jana wraz z kaplicą zawierającą dzieło Caravaggio „Ścięcie Św. Jana”. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła (tylko Msza Św.), w którym znajdują się relikwie Świętego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 dzień: MDINA – RABAT
Śniadanie. Wyjazd do Mdiny – spacer po zabytkowym miasteczku, zwiedzanie Katedry, możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Przejazd do Rabatu – zwiedzanie kościoła Św. Pawła (Msza Św.), Groty Św. Pawła, gdzie apostoł znalazł schronienie po rozbiciu statku w 60r. oraz Katakumb Św. Pawła – miejsca pochówku pochodzącego z IV-V w. n.e. Powrót na obiadokolację. Nocleg.

4 dzień: GOZO – GGANTIJA – TA PINU – DWEJRA – VICTORIA – XLENDI
Po śniadaniu wyjazd na wyspę Gozo, aby zobaczyć: kompleks prehistorycznych świątyń Ggantija, kościół Ta Pinu – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo (tylko Msza Św.), Dwejra – miejsce cudów natury wysp maltańskich, Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus, Victoria – ‘stolicę’ wyspy Gozo, wraz z cytadelą, Xlendi – malownicze miasteczko na wybrzeżu Gozo. Powrót promem na Maltę. Obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: HAGAR QIM – GHAR DALAM - ZURRIEQ
Śniadanie. Wyjazd do Hagar Qim – unikalnych starych maltańskich świątyń. Przejazd do Zurrieq- zwiedzanie Niebieskiej Groty (łodzie płatne dodatkowo). W następnej kolejności Ghar Dalam - naturalna jaskinia mająca 144 m długości. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień: SENGLEA – COSPICUA – VITTORIOSA – SLIEMA
Po śniadaniu przejazd do ‘Trzech Miast’: Senglea, Cospicua I Vittoriosa, zwiedzanie kościoła Św. Wawrzyńca (możliwa Msza Św. – lub w kościele w Sliema), spacer po starym mieście Birgu. Rejs po zatoce – Msida, Ta’Xbiex, zwiedzanie Silemy i St. Julians (przejazd - panoramic tour). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

7 dzień: MELLIEHA - MOSTA
Śniadanie. Mellieha – kościół – sanktuarium Matki Bożej (tylko Msza Św.), przejazd przez Bugibba i zatokę Św. Pawła skąd doskonale widać wyspy Św. Pawła, Mosta – kościół o jednej z największych kopuł na świecie, Ogrody Botaniczne Św. Antoniego. Powrót na obiadokolację do hotelu. Nocleg.

8 dzień: MALTA – POLSKA
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski. Przylot do kraju, zakończenie imprezy.

Cena zawiera

bilet lotniczy na trasie Warszawa-Malta-Warszawa z bagażem podręcznym i głównym w cenie biletu, transfery lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie (7 nocy) w pokoju 2-osobowym w hotelu 3*, wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje), zwiedzanie obiektów wymienionych w programie, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, polską obsługę podczas trwania imprezy, ubezpieczenie NNW, KL i bagaż oraz ubezpieczenie od chorób przewlekłych

Cena nie zawiera

obligatoryjnego kosztów realizacji programu oraz napiwków dla przewodników i kierowców 100 EUR (płatne gotówką na miejscu u pilota), ofiary na rzecz danego Kościoła w czasie mszy (1-2 EUR/dzień/osoba), wydatków własnych, obowiązkowej opłaty lokalnej płatne na miejscu w hotelu w wysokości 0,5 EUR/doba/os., składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os. (płatne w biurze przy dopłacie).

Uwagi

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie
2. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej – za odpowiednią dopłatą
3. Zakwaterowanie w hotelu 3* (kategoria lokalna) w miejscowości Bugibba w opcji HB – śniadania + obiadokolacje.
4. Dopłata do pokoju 1-osobowego 630 PLN.
5. Możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2 % wartości imprezy. Należy zgłosić najpóźniej w ciągu 48h od dnia podpisania umowy.
6. Organizacja codziennej Mszy Świętej – w miarę możliwości. Kolejność zwiedzania i odprawianych Mszy Św. może zostać zmieniona przez organizatorów ze względu na lokalne czynniki.
7. Podana cena obowiązuje przy minimum 42 uczestnikach, w przypadku mniejszej ilości osób obowiązują dopłaty. W przypadku większej ilości osób cena ulegnie zmniejszeniu.
8. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Malta