Malta - Wyspa Św. Pawła

06-04-2019 13-04-2019

Cena od: 3193 PLN

Program pielgrzymki

1 Dzień: POLSKA – MALTA
Zbiórka na lotnisku, odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot na Maltę. Przylot na Maltę. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Nocleg.

2 Dzień: MELLIEHA
Śniadanie. Wyjazd z hotelu z polskim przewodnikiem do Bugibba i nad zatokę Św. Pawła skąd doskonale widać wyspy Św. Pawła, Ogrody Botaniczne Św. Antoniego i Klify Dingli. Następnie przejazd do Mellieha: kościół – sanktuarium Matki Bożej (Msza Św.). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

3 Dzień: VALLETTA
Śniadanie. Wyjazd z hotelu z polskim przewodnikiem do Valletty połączony ze zwiedzaniem: Górnych Ogrodów Barracca, kon-Katedry Św. Jana wraz z kaplicą zawierającą dzieło Caravaggio „Ścięcie Św. Jana”. Nawiedzenie kościoła Św. Pawła (Msza Św.), w którym znajdują się relikwie Świętego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

4 Dzień: MDINA – RABAT – MOSTA
Śniadanie. Wyjazd z hotelu z polskim przewodnikiem do Mdiny – spacer po zabytkowym miasteczku, zwiedzanie katedry, możliwość podziwiania widoków z murów obronnych miasteczka. Przejazd do Rabatu – zwiedzanie kościoła Św. Pawła (Msza Św. w niewielkim kościele nad Grotą), Groty Św. Pawła, gdzie apostoł znalazł schronienie po rozbiciu statku w 60 r. oraz Katakumb Św. Pawła – miejsca pochówku pochodzącego z IV-V w. n.e. Przejazd do Mosty – zwiedzanie kościoła o jednej z największych kopuł na świecie, wizyta w wiosce rzemieślniczej Ta Qali. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

5 Dzień: GHAR DALAM – ZURRIEQ – HAGAR QIM
Śniadanie. Wyjazd z hotelu z polskim przewodnikiem na południe Malty, do wioski rybackiej Marsaxlokk. Msza Św. w Kościele Matki Bożej z Pompei. Wyjazd do Ghar Dalam - naturalnej jaskini mającej 144 m długości (wizyta w jaskini i muzeum). W następnej kolejności przejazd do Zurrieq - zwiedzanie Niebieskiej Groty (łodzie płatne dodatkowo). Na koniec przejazd do Hagar Qim – unikalnych starych maltańskich świątyń. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

6 Dzień: SENGLEA – COSPICUA – VITTORIOSA – SLIEMA
Śniadanie. Wyjazd z hotelu z polskim przewodnikiem. Przejazd do ‘Trzech Miast’: Senglea, Cospicua i Vittoriosa. Zwiedzanie kościoła Św. Wawrzyńca (Msza Św.), spacer po starym mieście Birgu. Następnie 1,5-godzinny rejs po zatoce – Msida, Ta’Xbiex, dalej - zwiedzanie Silemy i St. Julians (przejazd - panoramic tour). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Opcjonalnie lunch w cenie 16 EURO/osoba.)

7 Dzień: GOZO – GGANTIJA – TA PINU – DWEJRA – VICTORIA – XLENDI
Śnidanie. Wyjazd na wyspę Gozo (prom odpływa z terminalu o godz. 9.00), aby zobaczyć kompleks prehistorycznych świątyń Ggantija, kościół Ta Pinu – jedno z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych mieszkańców Malty i Gozo (Msza Św.), Dwejra – miejsce ‘trzech cudów natury’ wysp maltańskich - Wewnętrzne Morze oraz Skałę Fungus, Victoria – ‘stolicę’ wyspy Gozo, wraz z cytadelą, Xlendi – malownicze miasteczko na wybrzeżu Gozo. Powrót promem na Maltę. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg. (Opcjonalnie lunch w cenie 16 EURO/osoba.).

8 Dzień: MALTA – POLSKA
Śniadanie. Wymeldowanie z hotelu. Transfer na lotnisko na około 3 godziny przed wylotem. Odprawa bagażowo-paszportowa. Wylot do Polski. Przylot do kraju. Zakończenie imprezy.

Cena zawiera

Bilet lotniczy Polska-Malta-Polska z bagażem podręcznym, transfer lotnisko-hotel-lotnisko, zakwaterowanie przez 7 nocy w pokoju 2-osobowym w hotelu 3*, wyżywienie HB (śniadania i obiadokolacje), polską obsługę podczas trwania imprezy, ubezpieczenie KL w tym choroby przewlekłe, NNW oraz bagażu.

Cena nie zawiera

Bagażu rejestrowanego (cena na zapytanie), obligatoryjnych napiwków i biletów wstępu w kwocie 100 EURO/osoba, dodatkowych posiłków, napojów do obiadokolacji (przy innej formie wyżywienia niż śniadania), wydatków własnych, obowiązkowej opłaty lokalnej płatnej na miejscu w hotelu wysokości 0,5 EURO/doba/osoba dorosła – max. 5 EUR za pobyt, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (10 PLN/os.).

Uwagi

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie.
2. Kolejność zwiedzania i odprawianych Mszy Św. może zostać zmieniona przez organizatorów ze względu na lokalne czynniki.
3. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej – za odpowiednią dopłatą.
4. BB – śniadania, HB – śniadania + obiadokolacje, ALL - All Inclusive.
5. W okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra oraz Świąt Wielkanocnych obowiązują dopłaty do obiadów i kolacji (ceny na potwierdzenie).
6. Możliwość zakwaterowania w pokoju 1-osobowym - wycena na zapytanie.
7. Dziecko w wieku 2-12 lat z 2 osób dorosłych oraz 3. lub 4. osoba w pokoju 2-os zakwaterowana jest na dostawce.
8. Kategoria hotelu odpowiada kategoryzacji lokalnej.
9. Podana cena świadczeń w EURO obowiązuje przy minimum 35 uczestnikach, w przypadku mniejszej ilości osób obowiązują dopłaty. W przypadku większej ilości osób cena ulegnie zmniejszeniu.
10. Możliwość zmiany terminu, portu lotniczego i standardu hotelu na życzenie klientów, przedstawiona zostanie wówczas osobna kalkulacja.
11. Niniejsza oferta wymaga potwierdzenia po dokonaniu wpłaty zaliczki. Organizator potwierdza lub anuluje założoną rezerwację w ciągu 48 h (tylko w dni robocze pon-pt 10-17). W przypadku braku potwierdzenia ze strony organizatora zwrot 100 % wpłaty. Podane ceny skalkulowane są dla najniższej taryfy biletów lotniczych, obowiązującej w okresie ważności cennika. W przypadku nie dostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej – za odpowiednią dopłatą. Ewentualna dopłata podlega akceptacji klienta. Wylot możliwy jest w dowolnej dacie oraz z dowolnego portu lotniczego, również zagranicznego.
12. Od dnia 01.06.2016 w hotelach maltańskich, turystów powyżej 18-go roku życia obowiązuje podatek lokalny w wysokości 0,5 EURO/osoba/dzień, jednak nie więcej niż 5 EURO za cały pobyt.
13. Przeloty realizowane są liniami Wizz Air, Ryanair oraz Air Malta.
14. Wyloty mogą być zrealizowane z Warszawy, Poznania, Gdańska, Krakowa i Wrocławia zgodnie z rozkładem linii lotniczych.
15. Istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3,2% wartości imprezy turystycznej.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Malta

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Malta