Pielgrzymka do Medjugorie

07-03-2020 14-03-2020

Cena od: 1930 PLN

Program pielgrzymki

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE – 8 dni
MEDJUGORIE – POBRDO – MOSTAR – DUBROWNIK – NEUM

1 DZIEŃ: ŁÓDŹ – CZECHY/AUSTRIA (OK. 500 KM)
Zbiórka. Wyjazd w godzinach porannych i przejazd do hotelu na granicy Czech/Austrii. Obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ: CZECHY/AUSTRIA – MEDJUGORIE (OK. 1000 KM)
Śniadanie. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych i przejazd do Medjugorie (ok 11-12h). Po drodze przystanki na toaletę (płatne). Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 DZIEŃ: MEDJUGORIE
Śniadanie. Medjugorie oznacza po chorwacku miejscowość między górami, czyli Międzygórze. Wznoszą się tu dwa wzgórza w Górach Dynarskich (geograficznie jest to Hercegowina), na zboczach których - wedle relacji sześciorga młodych Chorwatów - od 1981 roku ukazywała się Matka Boska, by przekazać swe orędzia pokoju. Wejście na Górę Kriżevac, czyli Górę Krzyżową o wysokości 520 m n.p.m., zlokalizowaną we wsi Zvirovici ok. 3 km na południe od Medjugorie. W krzyż stojący na szczycie wmurowano relikwie przywiezione z Rzymu - fragment krzyża czczonego przez Chrześcijan jako ten, na którym umęczono Jezusa Chrystusa. Największa część tego krzyża jest przechowywana w Kościele Santa Croce di Gerusalemme w Rzymie. Kriżevac przyciąga pielgrzymów nie tylko z powodu piękna natury, lecz także dlatego, iż wielu ludzi twierdzi, że tuż po rozpoczęciu medżugorskich objawień widoczne były różne świetliste zjawiska i inne „znaki”, które wszyscy powiązali z objawieniami Matki Bożej. Przejazd do Kościoła Św. Jakuba, czas wolny. Obiadokolacja i udział w wieczornych uroczystościach w kościele Św. Jakuba w Medjugorie, nocleg.

4 DZIEŃ: MEDJUGORIE, GÓRA OBJAWIEŃ POBRDO, MOSTAR
Śniadanie, wejście na Górę Objawień Podbrdo, w sąsiedniej wsi Bijakovoco, gdzie wizjonerzy po raz pierwszy zobaczyli Matkę Bożą. Od tej pory w miejscu tym gromadzą się pielgrzymi na modlitwie różańcowej. W tym miejscu postawiono figurkę Królowej Pokoju, która została poświęcona 8 września 2001 roku. W godzinach popołudniowych wycieczka do Mostaru (ok. 40 min w jedna stronę, ok. 30 km), zwiedzanie dzielnicy arabskiej z Meczetem, Domem Tureckim, Stary Most. Czas wolny. Obiadokolacja i udział w wieczornych uroczystościach w kościele Św. Jakuba w Medjugorie. Nocleg.

5 DZIEŃ: MEDJUGORIE – DUBROWNIK - NEUM (OK. 200 KM)
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Dubrownika – Perły Dalmacji (przejazd trwa ok. 2,5h). Średniowieczny system fortyfikacji miejskich, w swojej formie niemalże niezmienny od XVII wieku, zawiera w sobie wiele przepięknych zabytkowych miejsc i budowli. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejście główną ulicą miasta Stradun, studnia Onufrego, Stary Port, Katedra, Kościół Św. Błażeja. Choć Stare Miasto Dubrownika jest w rzeczywistości niewielkie, zwiedzanie krętych i stromych uliczek to przyjemność, której poświęcić można cały dzień. Msza Święta. Czas wolny. Zakwaterowanie na 2 noclegi w hotelu w okolicy Neum, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: NEUM
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na wybrzeżu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7: NEUM - CZECHY (OK. 1100 KM)
Śniadanie. Wyjazd w godzinach porannych do Czech (przejazd ok 13h). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: CZECHY - ŁÓDŹ (OK. 550 KM)
Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera

transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard), wyżywienie 2 x dziennie, opiekę polskiego pilota-tłumacza, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i chorób przewlekłych, bagaż.

Cena nie zawiera

obligatoryjnych kosztów programowych: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych – około 50 euro/osoba, napojów do kolacji, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników, wydatków własnych.

Uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 700 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji –3,2% kosztu imprezy.
4. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i EUR (na oddzielne konto walutowe Konsorcjum PBP).
5. Grupa realizowana przy minimum 40 osobach
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

CODZIENNA MSZA ŚWIĘTA I OPIEKA DUCHOWA KSIĘDZA

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba
3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba
Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba
Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Chorwacja