Pielgrzymka do Medjugorie

04-04-2019 11-04-2019

Cena od: 1980 PLN

Program pielgrzymki

1 DZIEŃ: PRZEJAZD
Zbiórka w godzinach porannych, przejazd na nocleg tranzytowyi kolacja w hotelu.
2 DZIEŃ: PN JEZIOR PLITWICKICH
Przyjazd do Parku Narodowego JeziorPlitwickich w Chorwacji. Spacer po najbardziej urokliwym chorwackim parku narodowym wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Plitwickie Jeziora składają się z szesnastu sporych rozmiarów i kilku mniejszych jezior. Woda tworząc piękne wodospady spływa swobodnie z najwyżej położonego jeziora zwanego Proscanskim do kanionu rzeki Korany. Różnica w wysokości pomiędzy najwyższym punktem a najniższym to prawie 160 metrów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
3 DZIEŃ: TROGIR - SPLIT
Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do Trogiru i Splitu. Przejazd do Trogiru – „chorwackiej Wenecji”, jednego z najbardziej urokliwych miast Dalmacji, którego starówka wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy między innymi słynną starówkę, której historia liczy już 2300 lat,Katedrę św. Laurecjusza oraz nadmorską Twierdzę Kamerlengo. Przejazd do Splitu, miasta powstałego wokół Pałacu Dioklecjana, w którym cesarz spędził ostatnie lata swojego życia. W trakcie zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć kościół św. Dujama - patrona miasta, kryptęśw. Łucji, oraz liczne pozostałości po czasach rzymskich: Perystyl - dawny rzymski teatr i świątynię Jupitera. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.
4 DZIEŃ: VEPRICE – DUBROWNIK - MEDJUGORIE
Śniadanie, przejazd do Veprice – Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes, oraz klasztoru franciszkańskiego w Zaostrogu, który w średniowieczu był najważniejszym klasztorem region. Przejazd w stronę Dubrownika - "Perły Adriatyku” – jednego z najpiękniejszych miast na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Burzliwa historia Dubrownika sięga starożytności i jest wypełniona pasjonującymi przygodami, legendami i bitwami o ziemię, przeplatającymi się z okresami dobrobytu i niezależności.W trakcie zwiedzania miasta zobaczymy między innymi Stradun - główną ulicę miasta, renesansowy Pałac Rektorów, klasztor Franciszkanów z najstarszą czynną apteką z 1317 roku, Pałac Sponza. Odwiedzimy także przepiękny kościół św. Błażeja, mury miejskie, klasztor Franciszkanów z najstarszą czynną apteką z 1317 r.. W drodze powrotnej będziemy mogli napawać się widokiem murów miejskich, które są najdłuższym ciągiem fortyfikacyjnym w Europie zwanym „chińskim murem”. Przejazd do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina), zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja.
5 DZIEŃ: MEDJUGORIE
Po śniadaniu zwiedzanie Medjugorie - miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, gdzie w 1981 roku Maryja ukazała się sześciorgu dzieciom. 24 czerwca 1981 roku około godz. 18 sześcioro młodych ludzi, zobaczyło na wzgórzu Crnica, kilkaset metrów ponad miejscem zwanym Podbrdo młodą niewiastę z dzieckiem na ręku, która ręką dawała im znak, aby się do Niej zbliżyli.Tego dnia jednak zbyt przestraszeni nie podeszli do Niej. Z Matką Bożą modlili się i rozmawiali dopiero 25 czerwca, dlatego tego dnia obchodzona jest rocznica objawień. Wedle świadectwa wizjonerów od tego dnia mieli codzienne objawienia, razem lub osobno, gdziekolwiek się znajdowali. Czas wolny na modlitwę, powrót do pensjonatu, obiadokolacja i nocleg.
6 DZIEŃ: MEDJUGORIE
Po śniadaniu przejazd na Górę Podbrdo – miejsce pierwszych objawień. Udział w polskiej Mszy Świętej. Przejazd do Mostaru, miasta które zostało bardzo dotknięte w czasie ostatniej wojny bałkańskiej. Zwiedzimy turecką starówkę oraz zobaczymy słynny XVI-wieczny Stary Most, który przez lata służył pojednaniu chrześcijan i muzułmanów, a został zburzony przez Chorwatów w 1993 roku. Obecnie możemy oglądać rekonstrukcję wybudowaną przez UNESCO dzięki funduszom Banku Światowego.powrót do pensjonatu, obiadokolacja i nocleg.
7 DZIEŃ:POWRÓT
Po śniadaniu wykwaterowanie, Wyjazd w kierunku Polski. Nocleg tranzytowy.
8 DZIEŃ: BUDAPESZT
Przejazd do Budapesztu i spacer po mieście: Baszty Rybackie, Kościół Macieja, Katedra, Wzgórze Zamkowe. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski, zakończenie świadczeń.

Cena zawiera

transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard), wyżywienie 2 x dziennie, opiekę polskiego pilota-tłumacza, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i chorób przewlekłych, bagaż.

Cena nie zawiera

obligatoryjnych kosztów programowych: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych – około 90 euro/osoba, napojów do kolacji, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników, wydatków własnych.

Uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 700 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji –3,2% kosztu imprezy.
4. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i EUR (na oddzielne konto walutowe Konsorcjum PBP).
5. Kurs EUR przyjęty do kalkulacji 4,4 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i EUR (na oddzielne konto Konsorcjum PBP).
6. Grupa realizowana przy minimum 40 osobach

CODZIENNA MSZA ŚWIĘTA I OPIEKA DUCHOWA KSIĘDZA

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO


Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba
3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba
Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba
Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Chorwacja

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Chorwacja