Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

13-09-2021 20-09-2021

Cena od: 2990 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1: POLSKA - LIZBONA
Zbiórka na lotnisku na 2 godz. przed odlotem, spotkanie z pilotem, odprawa na lotnisku. Przelot do Lizbony. Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku. Transfer do hotelu w Fatimie. Nocleg.

DZIEŃ 2-3: FATIMA
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej z Kapliczką Objawień, Bazyliką Różańcową oraz Kościołem Świętej Trójcy. Msza Święta, czas na modlitwę. Czas wolny na modlitwę oraz zakup pamiątek. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg. Opcjonalnie możliwość wyjazdu do Batalha-Alcobaca (cena podawana indywidualnie).

DZIEŃ 4: PORTO - NAZARE - PORTO - FATIMA (OK. 620 KM)
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Porto, pierwszej stolicy kraju, która słynie między innymi z handlu. Po drodze przejazd do malowniczego Nazare, które słynie z najlepszych ryb na wybrzeżu oraz jednych z najwyższych fal w regionie. Modlitwa w Sanktuarium Matki Bożej w Nazare. Dalszy przejazd do Porto. Panoramiczne zwiedzanie miasta, następnie spacer po portowej dzielnicy Ribeirze. Na koniec przewidziana jest degustacja wina porto, połączona ze zwiedzaniem piwnicy i zapoznaniem się z uprawą tego cennego trunku produkowanego wyłącznie w dolinie rzeki Douro. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Porto. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5: SANTIAGO DE COMPOSTELA - BRAGA (OK. 860 KM)
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu Nawiedzenie Sanktuarium Bom Jesus w Bradze z malowniczą drogą krzyżową wkomponowaną w krajobraz wzniesienia. Przejazd do Santiago de Compostela – jednego z Trzech Świętych Miast, obok Rzymu i Jerozolimy. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru na punkt widokowy, następnie wejdziemy w obręb średniowiecznych murów miejskich. W trakcie zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć zabudowania starego miasta i uniwersytet. Następnie wejdziemy do Katedry Świętego Jakuba, gdzie zejdziemy do krypty mieszczącej grób apostoła, zobaczymy Portyk Chwały, a także botafumeiro – jedną z największych kadzielnic na świecie. Wieczorem opcjonalnie możliwość wizyty w lokalnej winiarni z regionu Rias Baixas (dodatkowo płatne 18 euro/osoba). Przejazd do hotelu w okolicach Porto, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: FATIMA - COIMBRA (OK. 170 KM)
Śniadanie. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej z Kapliczką Objawień, Bazyliką Różańcową oraz Kościołem Świętej Trójcy. Następnie odprawienie Drogi Krzyżowej oraz nawiedzenie miejsc związanych z objawieniami w Valinhos, Loca do Cabeço i Aljustrel - miejscowości, gdzie mieszkali Franciszek, Hiacynta i Łucja. Krótka wizyta w domach pastuszków. Wyjazd do Coimbry, miasta uniwersyteckiego, którego uczelnia jest najstarsza w Portugalii. Zwiedzanie Biblioteki Uniwersyteckiej oraz spacer po starym mieście. Msza Święta. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 7: LIZBONA (OK. 255 KM)
Śniadanie. Przejazd do Lizbony. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru po Alfamie – najstarszej dzielnicy miasta. Wejdziemy między innymi do katedry oraz kościoła Świętego Antoniego Padewskiego, który w Portugalii nazywany jest Świętym Antonim z Lizbony, ze względu na miejsce jego narodzin. Spacer po Dzielnicy Belem. Dzielnica tak naprawdę nazywa się Santa Maria de Belem, jednak jej nazwa skracana jest do Belem, co oznacza Betlejem. Malowniczo położona nad rzeką Tag zachwyca nie tylko pięknymi zabytkami, ale również niepowtarzalnym klimatem. To właśnie z Belem wiążą się najważniejsze odkrycia geograficzne Portugalczyków - to właśnie stąd Vasco da Gama wyruszył w podróż do Indii. W trakcie zobaczymy Klasztor Hieronimitów oraz Pomnik Odkrywców, które są nieodłączną częścią tego miejsca. Powrót do Fatimy. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 8: FATIMA – LIZBONA - POLSKA (OK. 150 KM)
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot z Lizbony. Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera

Przelot Polska-Lizbona-Polska z bagażem podręcznym w klasie ekonomicznej, przelot bezpośredni lub przez jeden z portów europejskich, zakwaterowanie w hotelach 3* (standard lokalny), wyżywienie - śniadanie w hotelu i kolacje wg. programu, transfery prywatnym autokarem, realizacja programu Pielgrzymki, opiekę polskojęzycznego pilota podczas trwania całego wyjazdu, opiekę anglojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

Cena nie zawiera

Obligatoryjnych kosztów na bilety wstępu oraz częściowych kosztów realizacji programu w kwocie 90 EUR (płatne na miejscu), obowiązkowych składek na TFG w kwocie 10 zł/os i TFP w kwocie 10 zł/os, dopłaty do bagażu, rejestrowanego 20 kg/osoba w kwocie 400 zł/osoba, opłaty „city tax” w Lizbonie i Fatimie 2 euro/osoba/noc (płatne na miejscu), wydatków własnych, wszystkich elementów, które nie są uwzględnione w punkcie "cena zawiera".

Uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 800 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3,2% kosztu imprezy.
4. Oferta skalkulowana na grupę minimum 42 osób pełnopłatnych.
5. Codzienna Msza Święta.
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Portugalia