Pielgrzymka do Chin

Cena zawiera:
bilet lotniczy Warszawa-Pekin/Szanghaj-Warszawa w kwocie 2470  PLN/os. dorosła, zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 osobowym, wyżywienie: śniadania, lunch w dniu 10 (zamiast kolacji), w pozostałe dni kolacje (1 szklanka napoju np. napoje słodkie, lokalne piwo, woda mineralna), transfer autokarem z klimatyzacja, bilety kolejowe na przejazd pociągiem, realizacja programu zwiedzania, opiekę anglojęzycznego przewodnika oraz polskiego pilota na całej trasie, ubezpieczenie NW i KL, bagaż, od chorób przewlekłych.

Cena nie zawiera:
biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (w kwocie min. 185 USD/ Osoba), napiwków (w kwocie min. 80 USD/ Osoba), kosztu Wizy 220 zł/ osoba, kosztu pośrednictwa wizowego 100 zł/ osoba, wydatków własnych.

Uwagi:
1.    Na  świadczenia nie zostały zrobione żadne rezerwacje.
2.    Do rozliczenia stosuje się kurs sprzedaży usd z Banku PekaO SA- ostateczne rozliczenie następuje na 30 dni przed wylotem.
3.    Cena biletu lotniczego do ostatecznego potwierdzenia po uzyskaniu akceptacji warunków przez grupę.  
4.    W stosunku do oferty zastosowanie mają Warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez TRADE & TRAVEL COMPANY Sp. z o.o.
5.    Osoba kontaktowa dla oferty: Joanna Szydłowska- Bartniak, Tel: 0 42 639 80 47, 607193482.
6.    Oferta obowiązuje przy ilości uczestników:  min.  15 osoby.  
7.    Oferta ta jest własnością Konsorcjum Polskich Biur Podróży/ Trade & Travel Company  Sp. z o.o.
8.    Przy wyjazdach do Chin polskich obywateli obowiązuje posiadanie wiz wyjazdowych. Konsorcjum Polskich Biur Podróży pośredniczy w załatwianiu wiz. Aktualny koszt pośrednictwa wynosi 100 PLN/os./wiza. Do wizowania wymagany jest paszport ważny min. 6 miesięcy, zdjęcie, wypełniony wniosek wizowy. Koszt wizy to 220 PLN/os./wiza.
9.    Ceny biletów wstępów oraz napiwków podane są w kwocie min. Mogą one ulec zmianie (potwierdzenie ostatecznej kwoty przed wylotem).

Dzień 1: Warszawa
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawa biletowo- paszportowa, wylot samolotu rejsowego z Warszawy o godz. 14:40, przylot do Dubaju o godz. 22:20.  

Dzień 2: Pekin
Wylot do Pekinu o godz. 4:05. Przylot do Pekinu o godz. 15:25. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Wieczorem powitalna kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

Dzień 3: Pekin- Wielki Mur  
Śniadanie. Wyprawa na Wielki Mur. Spacer Drogą Duchów, strzeżonej przez kamiennych strażników.  Gwardia honorowa, złożona z 12 grup posągów, symbolizuje cywilnych i wojskowych dygnitarzy i urzędników. 12 par zwierząt według legendy o północy ożywa, by pełnić wartę. Wizyta w warsztacie chińskiego rzemiosła w Centrum Hodowli Pereł gdzie można  poznać proces hodowli pereł słodkowodnych.  Powrót do Pekinu. Krótki przystanek pod kompleksem olimpijskim, słynnym Ptasim Gniazdem, na którym odbyły się w 2008 r. wszystkie konkurencje lekkoatletyczne oraz ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich.  Kolacja w jednej z lokalnych restauracji. Powrót do hotelu.
 
Dzień 4: Pekin
Śniadanie, wizyta w Letnim Pałacu z licznymi cesarskimi pawilonami wkomponowanymi w piękno naturalnego krajobrazu. Ten kompleks parkowo-pałacowy stanowił miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing. Centralnym punktem Yiheyuanu jest Wzgórze Długowieczności (Wanshoushan, 60 m wysokości) oraz sztuczne jezioro Kunming, które zajmuje powierzchnię 2,2 km2 (ok. 2/3 całego parku). Następnym punktem programu jest wizyta w Świątyni Nieba, nazywanej także Ołtarzem Nieba, Tian Tan. To kompleks sakralnych budowli taoistycznych , który był odwiedzany przez cesarzy Chin w czasie corocznych ceremonii, podczas  których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 5: Pekin- Xi`an
Śniadanie. Przejazd i pobyt na Placu Niebiańskiego Spokoju (największy chiński plac miejski) oraz zwiedzanie Zimowego Pałacu Cesarskiego- Zakazanego Miasta.  Ten dawny pałac cesarski dynastii, w 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem jest wycieczka rikszami po Hutongach, jednej z dzielnic, w której można zobaczyć jak żyją rodowici mieszkańcy. Wczesna kolacja w jednej z lokalnych restauracji.  Następnie transfer na stację kolejową, przejazd pociągiem nocnym do Xi`an (4 osoby w przedziale, wagon sypialny).

Dzień 6: Xi`an
Poranny przyjazd do Xi`an, niegdyś stolicy wielu dynastii i najwspanialsze miasto świata, słynące z potężnej Armii Terakotowej i świętych gór Hua. Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Armii Terakotowej, jest to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych. Armię tą stanowili wojownicy na koniach, łucznicy, żołnierze piechoty. Na koniec wizyta w lokalnej fabryce wykonujące pamiątkowe statuetki wojowników z Armii Terakotowej. Kolacja w lokalnej restauracji- uczta składająca się z chińskich pierożków. Powrót do hotelu.

Dzień 7: Xi`an- Suzhou
Śniadanie. Wizyta w Wielkim Meczecie, miejscu kultu religijnego wyznawców islamu, następnie Zwiedzanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – symbolu Xi`an i wizyta w Muzeum Prowincji. Kolacja. Transfer na stację kolejową, przejazd pociągiem nocnym do Suzhou (4 osoby w przedziale, wagon sypialny).

Dzień 8: Suzhou- Hangzhou
Poranny przyjazd pociągu na stacje kolejową, śniadanie. Transfer do hotelu, krótki odpoczynek. Suzhou zwane jest Wenecją Wschodu, z siecią 24 kanałów, ogrodami ukrytymi na tyłach budynków i w malowniczych zaułkach wygląda przepięknie. Wizytaw Ogrodzie Mistrza Sieci, jest to jeden z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów, a także wizyta w Fabryce Jedwabiu i Hafciarstwa. Przejazd autokarem do Hangzhou. Kolacja

Dzień 9: Hangzhou
Śniadanie. Wizyta na plantacji herbaty. Następnie rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim. Hangzhou przez Marco Polo wychwalane było jako jedno z najwspanialszych miast świata. Odwiedzimy również Pagodę Sześciu Harmonii. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

Dzień 10: Wuzhen- Szanghaj
Śniadanie. Przejazd autokarem do Wuzhen, miasta nad Wielkim Kanałem, liczące sobie przeszło 1000 lat. Zwiedzanie miasta, które dzięki uliczkom wybrukowanym kamiennymi płytami, domom usytuowanym ponad kanałami, a także osobliwym mostom robi wrażenie bardzo klimatycznego. W trakcie lunch. Przejazd autokarem do Szanghaju. Nocleg.

Dzień 11: Szanghaj
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie miasta. Rozpoczynamy od spaceru w ogrodzie Yu Yuan, następnie wizyta na Starym Mieście, a także spacer ulicą Nanjing, najbardziej znaną i prestiżową ulicą miasta. Kolejnym punktem programu jest dzielnica Bund z widokiem na wspaniały budynek Perłę Orientu, czas na zdjęcie. Powrót do hotelu, czas na odpoczynek, spakowanie walizek. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na stację kolejową i przejazd szybkim pociągiem Melev na lotnisko (bagaże będą transferowane oddzielnie). Przybycie na lotnisko na ok. 3 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo- bagażowa.

Dzień 12: Warszawa
Wylot do Dubaju o godz. 00:05. Przylot o godz. 4:55. Wylot do Warszawy o godz. 7:25. Przylot do kraju o godz. 11:30. Zakończenie Wyjazdu Pielgrzymkowego.

Galeria zdjęć

Nr oferty
54
Podziel się tą informacją: