Pielgrzymka Meksyk z Kubą 14 dni

27-01-2022 09-02-2022

Cena od: 12650 PLN

Program pielgrzymki

RAMOWY PROGRAM ZWIEDZANIA

DZIEŃ 1: WYLOT
Zbiórka na lotnisku na min. 3h przed wylotem. Przelot do Mexico City (z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych). Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.

DZIEŃ 2: MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII– CITY TOUR – XOCHIMILCO (ok 80 km)
Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk i Msza Święta. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Zwiedzanie części historycznej Meksyku - Plac Zocalo, Katedra Metropolitalna. Wizyta w Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpańskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Po południu spływ kolorowymi gondolami po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się często w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

DZIEŃ 3: BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – TEOTIHUACAN (ok 155 km)
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. miasteczka Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Słońca, Księżyca i Pierzastego Węża. Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja tequili i pulque. Obiad w lokalnej restauracji. Przejazd do miasta Puebla, zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 4: PUEBLA – CHOLULA – TONANTZINTLA (ok 230 km)
Śniadanie. Zwiedzanie Puebli, zwanej Miastem Aniołów - ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym urokliwych budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną Kaplicą Różańcową, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidą na świecie, a następnie w Tonantzintla z pięknym, barokowym kościółkiem. Msza Święta. Przejazd do Taxco, meksykańskiej stolicy srebra, wizyta w sklepie ze srebrem. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: TAXCO – JASKINIE CACAHUAMILPA – MEXICO CITY (ok 300 km)
Śniadanie. Przejazd taksówkami (garbuskami) do centrum miasta. Msza Święta w kąpiącym od złota barokowym kościele Św. Pryski. Spacer po Taxco. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe. Przejazd do hotelu w Mexico City, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: MEXICO CITY - HAWANA
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Mexico City, przelot do Hawany (Kuba) min. 3h, zakwaterowanie w hotelu. Msza Święta. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 7: HAWANA (ok 15 km)
Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Nowej Hawany – przejazd wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecon, Cmentarz Kolumba, Hotel Nacional, Plac Rewolucji (miejsce - symbol najnowszej historii Kuby, gdzie Papież Jan Paweł II w obecności Przywódcy rewolucji Fidela Castro i innych osobistości państwowych odprawił uroczystą Mszę Świętą, polecając Bogu wszystkie kobiety kubańskie. Zobaczymy również Kapitol, Park Centralny, Pasaż Prado. Zwiedzanie Starówki - Plac Katedralny z Katedrą Niepokalanego Poczęcia i Św. Krzysztofa, gdzie Papież Jan Paweł II odprawił Mszę Świętą dla kapłanów, zakonników, zakonnic, seminarzystów i ludzi świeckich, zaangażowanych w dzieła apostolskie. Obiad z degustacją mojito. Następnie Plac Broni, Kościół Św. Franciszka z Asyżu, zwiedzanie Muzeum Rumu, połączone z degustacją i możliwością zakupu tego szlachetnego trunku. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8: PINAR DEL RIO – VIŇALES – HAWANA (ok 325 km)
Śniadanie. Msza Święta. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie Fabryki Cygar w mieście Pinar del Rio. Przejazd do wpisanej przez UNESCO w Rejestr Światowego Dziedzictwa Kultury - Doliny Tytoniowej Vinales. Oglądanie Muralu Prehistorii oraz jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Rejs podziemną rzeką w Cueva del Indio. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu w Hawanie, nocleg.

DZIEŃ 9: PARK MONTEMAR - TRINIDAD (ok 360 km)
Śniadanie. Wyjazd do Parku Montemar – rejs po lagunie zamieszkanej przez Indian Tainos. Msza Święta. Wizyta na farmie krokodyli. Przejazd do hotelu w Trinidad (lub okolicy), zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10: TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO (ok 330 km)
Śniadanie. Zwiedzanie Trinidad, jednego z najpiękniejszych miast Kuby. Krótki odpoczynek w barze Canchanchara – degustacja lokalnego drinka przy dźwiękach kubańskiej muzyki. Przejazd do Santa Clara i zwiedzanie mauzoleum bohatera rewolucji - Che Guevary. Przystanek przy pomniku uśmiechniętego Papieża - pierwszym, który stanął w miejscu publicznym, nie na gruncie należącym do Kościoła, lecz do państwa. Pomnik Papieża, odsłonięty w 2008 r. jest darem Stolicy Apostolskiej, przypominającym niezapomnianą dla Kubańczyków wizytę św. Jana Pawła II. Msza święta. Przejazd do Varadero, zakwaterowanie w hotelu przy plaży, z opcją wyżywienia all inclusive (posiłki i napoje w cenie pobytu). Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 11-12: VARADERO - PLAŻOWANIE
Śniadanie. Wypoczynek All inclusive na plażach Varadero. Msza Święta (miejsce do uzgodnienia na miejscu).

DZIEŃ 13: VARADERO - WYLOT (ok 150 km)
Śniadanie, Msza Święta. Transfer na lotnisko w Hawanie, wylot.

DZIEŃ 14: PRZYLOT
Powrót do kraju.

Cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa-Mexico City/Hawana-Warszawa (przelot liniami rejsowymi z przesiadką i wliczonym bagażem głównym, na zapytanie wyloty z Berlina i Krakowa), koszt lotu Mexico City-Hawana, wizę kubańską, transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3,5* i 4* (lokalny standard), wyżywienie podczas części objazdowej śniadania i obiadokolacje lub kolacje oraz All inclusive (3 posiłki i napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne) w Varadero, opiekę polskiego pilota, opieka duchowa Księdza, codzienna Msza Święta (na Kubie miejsca Mszy są ustalane na miejscu), ubezpieczenie KL + choroby przewlekłe 150 000 €, NNW 4000€, BP 400€, OC 50 000€, OC sportowa 10 000€, sprzęt sportowy 500€, słuchawki tour audio guide.

Cena nie zawiera

obligatoryjnych kosztów realizacji programu 200 USD/os.; obligatoryjnych napiwków 40 USD/os. płatne gotówką u pilota, dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%, wszelkich świadczeń i opłat nieujętych w punkcie -cena zawiera, obowiązkowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os. i Turystyczny Fundusz Pomocowy 13 zł/os. (płatne w biurze).

Uwagi

1. Pielgrzymka jest realizowana przy min. 26 uczestnikach.
2. Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy. Należy to zgłosić i opłacić najpóźniej w ciągu 24h od dnia podpisania umowy. Warunki ubezpieczenia zamieszczone są w Drukach do pobrania na naszej stronie konsorcjum.pl
3. W Meksyku nie ma możliwości rezerwacji pokoju 3-os. z trzema oddzielnymi łóżkami (w pokojach 3-os. są tylko dwa łóżka małżeńskie).
4. Warunkiem wjazdu do Meksyku dla Obywateli Polski jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.
5. Warunkiem wjazdu na Kubę dla Obywateli Polski jest paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju oraz wiza kubańska jednokrotnego wjazdu, wypełniana na podstawie skanu ważnego paszportu (pośrednictwo Organizatora Pielgrzymki – gratis).
6. W dniach z wyżywieniem HB (śniadania i obiadokolacje lub kolacje) napoje są dodatkowo płatne.
7. Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
8. Istnieje możliwość dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie - 50 zł/os. za lot w obie strony.
9. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Meksyk Kuba