Pielgrzymka Brazylia - Argentyna 12 dni

24-04-2021 05-05-2021

Cena od: 13850 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1. WARSZAWA - RIO DE JANEIRO
Przybycie na lotnisko na minimum 2 godziny przed odlotem. Odprawa paszportowo-bagażowa. Przelot do Rio de Janeiro z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie. Po wylądowaniu spotkanie z przewodnikiem, następnie transfer do hotelu gdzie czeka na Nas kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2. RIO DE JANEIRO (OK. 30 KM)
Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie Rio de Janeiro, które mieszkańcy nazywają Cidade Maravilhosa czyli Cudowne Miasto. Będziemy spacerować starówką gdzie zobaczymy między innymi Largo da Carioca czyli tzw. serce Rio, najsatrszą budowle sakralną w Rio z 1608 roku Mosteiro Santo Antonio, Katedra Św. Sebastiana. Arcos da Lapa - akwedukt z XVII wieku., Praça Tiradente oraz Praça XV de Novembro, a także Rezydencje rodziny królewskiej, stadion Maracana kiedyś największy stadion świata, który mógł pomieścić do około 200 tyś widzów. Następnie przejeżdżamy przez plaże Ipanema oraz Leblon aż do rajskiej plaży Copacabana gdzie będziemy mieć czas wolny. Możemy go wykorzystać na chwilę relaksu bądź spacery brzegiem morza. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Fakultatywnie wieczorem możliwość wyjścia na Ginga Tropical Show (płatne 80 USD/os).

DZIEŃ 3. RIO DE JANEIRO (OK. 30 KM)
Po śniadaniu rozpoczynamy zwiedzanie dwóch najbardziej charakterystycznych miejsc w Rio de Janeiro. Pierwszym punktem dzisiejszego dnia jest przejazd na Wzgórze Corcovado (Garbatą Górę - 710 m n.p.m.) z górującą nad miastem 38 m figurą Chrystusa Zbawiciela, będącą symbolem miasta. Wzniesiona w 1931 roku została wybrana jako jeden z siedmiu cudów świata. Dodatkowo z góry będziemy mogli podziwiać zapierający dech w piersiach widok na miasto i okolicę między innymi most Niteroi, zatokę Guanabara, Sugar Loaf - Głowa Cukru a także stadion Maracana. Kolejnym punktem jest przejazd kolejką linową na Pao de Azucar (Głowę Cukru - 396 m n.p.m.), z której roztacza się 360-stopniowa panorama Rio z pięknymi plażami Copacabana, Leblon, Ipanema. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4. RIO DE JANEIRO - FOZ DO IGUACU (OK. 35 KM)
Śniadanie następnie czeka nas transfer na lotnisko i przelot do Foz do Iguaçu. Po wylądowaniu spotkamy się z przewodnikiem i jedziemy do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986 r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu (po stronie Brazylijskiej). Rzeka, spływając kaskadami w przepaść nieustannie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniale tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelski Gardziel (Garganta do Diablo) - wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5. FOZ DO IGUACU - SAN IGNACIO MINI - ARGENTYNA - WANDA (OK. 530 KM)
Śniadanie. Następnie jedziemy do San Ignacio Mini – jednej z najlepiej zachowanych Misji Jezuickich znajdujących się w Argentynie. Misja pochodzi z 1632 r. Kolejnym punktem jest zwiedzanie centrum miasteczka Wanda i kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej. Jest to Polskie miasteczko w Argentynie. Można tam spotkać dzieci pionierów, którzy mówią po Polsku, starają się pielęgnować tradycję ojców a także czują ducha ojczyzny polskiej, chociaż nigdy w niej nie byli.
Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. FOZ DO IGUACU - ARGENTYNA (OK. 40 KM)
Po śniadaniu wyruszamy na całodzienną wycieczkę do wodospadów po stronie argentyńskiej. Przekraczamy granice z Argentyną i jedziemy kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Strona argentyńska bardzo różni się od strony brazylijskiej; istnieją trzy szlaki prowadzące przez przyrodę w parku. Będziemy chodzić obok wodospadów, aby im się dokładnie przyjrzeć. Możemy poczuć siłę wody i cieszyć się 55.500 ha naturalnego piękna!
Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Fakultatywnie wieczorny spektakl folklorystyczny „Rafain Show” z występami artystów z Brazylii, Argentyny i Paragwaju (60 USD/os.)

DZIEŃ 7. FOZ DO IGUACU - SAO PAULO (OK. 40 KM)
Po śniadanie czeka nas transfer na lotnisko i przelot do Sao Paulo. Czyli największego miasta na półkuli południowej, które powstało w XVI wieku jako jezuicka misja świętego Pawła. Po wylądowaniu udajemy się na starówkę gdzie będziemy zwiedzać dobrze zachowaną architekturą z XVIII i XIX wieku Teatro Municipal, klasztor Sao Bento oraz kościoły Nossa Senhora da Luz, Santo Antônio oraz Katedra da Sé z 1554 r - jeden z najstarszych obiektów tego typu w Brazylii. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8. SAO PAULO - APARECIDA (OK. 190 KM)
Po śniadaniu jedziemy do Aparecidy, ośrodka katolickiego, który jest duchową stolicą Brazylii. To właśnie tu mieści się sanktuarium Matki Bożej w Aparecida, które jest jednym z najczęściej nawiedzanych na świecie. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 9. APARECIDA - PARATY (OK. 120 KM)
Po śniadaniu nawiedzimy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny w Aparecida. Matka Boża z Aparicidy została ogłoszona Patronką Brazylii. Po południu przejeżdżamy na Zielone Wybrzeże do zabytkowego miasteczka Paraty, będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Odwiedzających przyciąga kolorowymi kościołami, brukowymi uliczkami oraz niespotykanym klimatem. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 10. PARATY (OK. 20 KM)
Zaraz po śniadaniu czeka na Nas wycieczka stateczkiem między wyspami, podczas którego będziemy się mogli zrelaksować i nacieszyć oczy pięknymi widokami. Następnie czas wolny. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 11. PARATY - RIO DE JANEIRO (OK. 260 KM)
Niestety wszystko co dobre szybko się kończy. Nadszedł czas końca naszej Pielgrzymki. Zaraz po śniadaniu jedziemy na lotnisko do Rio de Janeiro skąd wylatujemy do Polski (lot odbywa się z przesiadką w Paryżu lub Amsterdamie).

DZIEŃ 12. WARSZAWA
Powrót do kraju, lądowanie w Warszawie.

Cena zawiera

koszt przelotów międzynarodowych Warszawa-Rio de Janeiro–Warszawa oraz lokalnych Rio de Janeiro-Foz do Iguaçu, Foz do Iguaçu-Sao Paulo w kwocie 3900 zł/os., wszystkie przejazdy i transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* oraz 4*, wyżywienie według programu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, rejs statkiem, msze święte w miejscach opisanych w programie, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO, opieka profesjonalnego polskojęzycznego przewodnika, opłaty lotniskowe.

Cena nie zawiera

napiwków dla bagażowych, przewodników i kierowców 100 USD/os.- płatnych obligatoryjnie na miejscu, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os, oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os., napoi do posiłków, wycieczek fakultatywnych, wydatków osobistych i innych świadczeń nieopisanych w programie.

Uwagi

1. Cenę podano za osobę w pokoju 2-osobowym.
2. Możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu wycieczki. Należy zgłosić w ciągu 48h od dnia podpisania umowy.
3. Cena skalkulowana przy grupie min. 24 osobach pełnopłatnych.
4. Należy posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Dane podane do rezerwacji muszą być takie jak w paszporcie.
5. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Brazylia Argentyna