Pielgrzymka do Grecji - wylot z Krakowa

11-08-2021 18-08-2021

Cena od: 3690 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1. KRAKÓW - ATENY
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed odlotem. Odprawa biletowo-bagażowa i przylot do Aten. Spotkanie z przewodnikiem i kierowcą w hali przylotów. Rozpoczęcie wycieczki po Atenach, podczas której zwiedzimy Akropol, Areopagus, Agorę (z zewnątrz), stadionu Kallimarmaron, w którym odbyły się pierwsze igrzyska olimpijskie oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Nawiedzimy Katedrę Katolicką pod wezwaniem Świętego Dionizego. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2. ANTYCZNY KORYNT (OK. 155 KM)
Śniadanie w hotelu i rozpoczęcie wycieczki do starożytnego Koryntu. Począwszy od Aten, droga będzie prowadzić na zachód kontynentu wzdłuż malowniczego wybrzeża do niesamowitego Kanału Korynckiego. Dawnej w Koryncie mieszkał i głosił ewangelię św. Paweł podczas swoich 3 wypraw misyjnych. Starożytny Korynt natomiast był jednym z najważniejszych miast starożytnej Grecji, gdzie obecnie możemy podziwiać min. Agorę jako jeden z najwybitniejszych zabytków okresu przed-rzymskiego, czy świątynię Apolla. Zwiedzanie archeologicznej części miasta, które zostało zbudowane na styku południowej i północnej Grecji. W drodze powrotnej do Aten krótki postój w porcie Kehreai, do którego dopłynął Św. Paweł. Po eksploracji powrót do Aten kolacja w hotelu i nocleg.

DZIEŃ 3. ATENY – DELFY (OK. 185 KM)
Śniadanie w hotelu i wymeldowanie. Wyjazd w stronę Delf, w którym mieści się jedno z najsłynniejszych stanowisk archeologicznych w Grecji, a przed wiekami znajdowała się tu sanktuarium wraz z wyrocznią. Po drodze zobaczymy równinę Beotia, centrum rolnicze, a także miniemy Teby, będące miejscem narodzin króla Edypa. W Delfach zwiedzimy m.in. źródło Kastalskie poświęcone Apollowi i jego muzom, skarbnicę Ateńczyków, czy świątynię Apollina. Poza tym odwiedzimy muzeum delfickie z jego cennymi artefaktami obejmującymi m.in. fryz Skarbu Sifnianów, czy Statuę Antinoosa. Po przerwie zwiedzenie Świątyni Ateny, najczęściej fotografowanego miejsca w Delfach. Przyjazd do hotelu w Delfach zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 4. DELFY - METEORY (OK. 200 KM)
Śniadanie w hotelu i wymeldowanie. Wyjazd do Meteory masywu skalnego, na którego szczytach znajduje się sześć dobrze zachowanych klasztorów, z czego cztery z nich są nadal zamieszkałe. Obecnie to miejsce znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Formacje geologiczne unikatowe w swoim rodzaju, na których znajdują się klasztory, zostały zbudowane w XIV wieku. Podczas zwiedzania zobaczymy dwa z tych wspaniałych klasztorów, zbudowanych wysoko na stromych skałach. Każdy klasztor posiada liczne bogato zdobione freski i ikony. Następnie przerwa w Kalambace. Przyjazd do hotelu w okolicach Meteory zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 5. METEORY - SALONIKI (OK. 510 KM)
Śniadanie w hotelu i wymeldowanie. Całodzienny przejazd do Salonik. Po przyjeździe do miasta krótka wycieczka orientacyjna, wolne popołudnie, kolacja w hotelu i nocleg.

DZIEŃ 6. ZWIEDZANIE SALONIK
Śniadanie w hotelu i rozpoczęcie wycieczki po drugim co do wielkości mieście w Grecji. Saloniki założone zostały ok. 315 p.n.e. przez króla Macedończyków Kassandra i nazwane na cześć jego żony. Obecnie są jednym z nowocześniejszych miast greckich. Podczas wędrówki nawiedzimy Bazylikę św. Dymitra, będącą prawosławną cerkwią wpisanego na Listę UNESCO jako jeden z zabytków architektury wczesnego chrześcijaństwa. Zobaczymy łuk Galeriusza, Rotundę – najstarszy zabytek Salonik z III/IV w p. n. e., Białą Wieżę będącą symbolem miasta i Muzeum Archeologiczne. Nawiedzimy również Kościół Agia Sofia wzniesiony, w miejscu starej bazyliki, po której pozostała jedynie zabytkowa studnia Jana Chrzciciela. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7. KAVALA I FILIPPI (OK. 330 KM)
Śniadanie w hotelu przejazd do Kawali. Zwiedzanie przepięknego portowego miasta, do którego przybył Św. Paweł. Podziwianie panoramy portu oraz zwiedzanie imaretu i pomnika Mohammeda Alego. W Kavali nawiedzimy również katolicką kaplicę. Dalsza droga prowadzi w kierunku Apolonii, gdzie zobaczymy Bemę św. Pawła. Następnie przejazd do Amfipolis miasta, w którym znajduje się pomnik Lwa na rzece Strimon. Dalsza droga prowadzi do Philippi kolejnego miasta w którym św. Paweł głosił ewangelię. Podczas zwiedzania obejrzymy m.in. Agorę, Via Egnatię – czyli fragment starożytnej grogi rzymskiej prowadzącej od Durres w Albanii po Stambuł w Turcji, która dawniej była głównym szlakiem komunikacyjnym oraz teatr. Nawiedzimy również więzienie Św. Pawła. Przejazd w okolice Salonik na kolację i nocleg.

DZIEŃ 8. ATENY - KRAKÓW
Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Atenach. Odprawa bagażowo-biletowa, przelot do Polski. Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera

Przelot na trasie Polska-Ateny-Polska liniami Ryanair z bagażem podręcznym, transfer klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard), wyżywienie w postaci 7 śniadań i 7 obiadokolacji, opiekę polskiego pilota-tłumacza, obsługę lokalnych przewodników, pakiet pielgrzyma, ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

Cena nie zawiera

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, częściowych kosztów realizacji programu - 150 euro za osobę, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 10 zł/os, oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 10 zł/os., opłat klimatycznych, wydatków własnych, możliwości wykupu bagażu rejestrowanego do 20 kg (możliwość dokupienia bagażu tylko w momencie rezerwacji miejsca na pielgrzymce).

Uwagi

1. Cena jest skalkulowana na grupę minimum 45 osób.
2. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
3. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 900 zł
4. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji – 3,2% kosztu imprezy.
5. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń
6. W przypadku rezerwacji grupy należy potwierdzić wcześniej ceny przelotów i dostępność miejsc.
7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Grecja