Pielgrzymka - 7 Kościołów Apokalipsy

17-11-2021 25-11-2021

Cena od: 4350 PLN

Program pielgrzymki

Pielgrzymka do Turcji prowadzi trasą przez miejsca wspomniane w Nowym Testamencie w Księdze Apokalipsy. Jezus Chrystus w objawieniu przekazał Janowi, że każdy z siedmiu Kościołów ma swojego anioła ”Napisz więc to, co widziałeś i to, co jest, i to, co potem musi się stać. Co do tajemnicy siedmiu gwiazd, które ujrzałeś w mojej prawej ręce, i co do siedmiu złotych świeczników, siedem gwiazd – to są Aniołowie siedmiu Kościołów, a siedem świeczników – to jest siedem Kościołów”. (Apokalipsa Św. Jana 1,19-20).
Kościoły, o których tu mowa nie są rozumiane jako budynki, lecz jako społeczności chrześcijan żyjących w poszczególnych miastach.
Efez – Kościół, który porzucił swoją pierwszą miłość (Ap 2,4)
Smyrna – Kościół, który cierpi prześladowania (Ap 2,10)
Pergamon – Kościół, który potrzebuje nawrócenia (Ap 2,16)
Tiatyra – Kościół, który miał fałszywą prorokinię (Ap 2,20)
Sardes – Kościół, który zasnął i stracił czujność (Ap 3,2-3)
Filadelfia – Kościół, który wytrwał ( Ap 3,10)
Laodycea, w pobliżu Denizli – letni Kościół (Ap 3,16)

DZIEŃ 1. POLSKA - STAMBUŁ
Spotkanie na lotnisku im. Chopina w Warszawie (Okęcie) w hali odlotów na 2 godziny przed wylotem. Po odprawie biletowo–bagażowej, kontroli bezpieczeństwa i kontroli paszportowej wylot do Turcji samolotem rejsowym PLL LOT. Przylot do Stambułu. Spotkanie z przewodnikiem; transfer do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2. STAMBUŁ (OK. 10 KM)
Śniadanie. Przejazd na całodzienne zwiedzanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty na Hippodromie – jednym z najlepszych przykładów klasycznego bizantyjskiego pochodzenia Konstantynopola. Dziś jest to miejsce, w którym znajduje się słynny Obelisk Teodozjusza i Kolumna Wężowa, odlana w 479 p.n.e. i przywieziona przez Konstantyna Wielkiego ze świątyni Apollina w Delfach w 324 n.e. Kontynuując, nawiedzimy Kościół Świętego Sergiusza i Bakchusa, a następnie Bazylikę zwaną Hagia Sophia z przepiękną mozaiką, ogromnymi kolumnami, będącą światowym dziedzictwem, które przetrwało po dziś dzień. Po południu zobaczymy podziemną cysternę Justyniana z 535 r. a następnie nawiedzimy Kościół Zbawiciela w Chora z freskami i mozaikami pochodzącymi z XIV w, stanowiącymi przykład sztuki Bizantyjskiej. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 3. STAMBUŁ – CANAKKLE - TROJA (OK. 455 KM)
Po śniadaniu przejazd wzdłuż wybrzeża Morza Marmara; przeprawa promem przez Cieśninę Dardanelle. Przejazd do antycznego miasta Troja – opisywanego w „Iliadzie” Homera. Powstałe na trawiastej równinie Troady, u podnóża góry Ida i w pobliżu rzeki Skamander, miasto starożytne założone zostało przez Ilosa. Sami bogowie – Apollo i Posejdon, mieli pomagać we wznoszeniu jego potężnych murów obronnych. Transfer do Hotelu w Canakkle. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4. PERGAMON – THYATIRA - IZMIR (OK. 300 KM)
Śniadanie. Przejazd do Izmiru, do greko–romańskiego miasta Pergamon (Rev. 2.12-17). W czasach historycznych nosił nazwę Smyrna. Najbardziej znaną osobistością, która podobno urodziła się w Smyrnie był sam Homer. Zobaczymy ruiny Akropolu – świątyń Ateny i Dionizosa. Przejazd do nowoczesnego miasta Akhisar, powstałego na miejscu dawnego miasta Thyatira (Rev. 1.11;2.18-29), jednego z siedmiu Kościołów Apokalipsy, gdzie gwałtownie rozprzestrzeniło się Chrześcijaństwo. Powrót do hotelu w Izmirze na obiadokolację. Nocleg.

DZIEŃ 5. IZMIR - PHILADELPHIA - PAMUKKALE (OK. 250 KM)
Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Nawiedzenie Kościoła Świętego Polikarpa, symbolizującego wspólnotę 7 kościołów Apokalipsy; następnie przejazd do Sardes (obecnie Sart) – stolicy dawnego królestwa Lydii (Rev. 3.1-6). Przejazd do Philadelphii (Rev. 3.7-13) – miasta i siedziby chrześcijańskiego Biskupa w czasach bizantyjskich, zwanego czasem Nowym Jeruzalem (dzisiaj Alaşehir). Przejazd do hotelu w Pamukkale. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6. HIERAPOLIS – LAODICEA - KUSADASI (OK. 280 KM)
Po śniadaniu zobaczymy starożytne miasto Hierapolis i odwiedzimy Pamukkale – termalne źródła z tarasami wapiennymi uformowanymi przez wodę. Następnie przejazd do Laodicea na wschodnim brzegu rzeki Lycus – jednego z 7 Kościołów Apokalipsy, wspomnianego przez Św. Jana w księdze Objawienia (Rev. 3.14-22). Położona na skrzyżowaniu ważnych szlaków handlowych Laodycea była niegdyś zamożnym miastem, słynącym z czarnej wełny, usług bankowych oraz osiągnięć medycznych. Przejazd do Kusadasi lub Ozedre na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7. KUSADASI – EFEZ (OK. 20 KM)
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Efezu; kolejnego z 7 Kościołów Apokalipsy (Rev. 1.11), miasta, w którym żyli i nauczali Św. Jan Ewangelista i Św. Paweł. Głównymi zabytkami tego miejsca są Podwójny Kościół, w którym odbył się w 431 r. trzeci Sobór Ekumeniczny, Biblioteka Celciusa, świątynia Hadriana, fontanna Trajana, teatr i świątynia Artemis, Dom Dziewicy Maryi i Bazylika Św. Jana. Powrót do hotelu w Kusadasi lub Ozedre na obiadokolację. Nocleg.

DZIEŃ 8. KUSADASI - STAMBUŁ (OK. 500 KM)
Śniadanie. Przejazd do Stambułu. Po drodze lunch (dodatkowo płatny). Kolacja w hotelu i nocleg.

DZIEŃ 9. STAMBUŁ - POLSKA
Wczesna pobudka. Transfer na lotnisko w Stambule. Wylot do Polski. Przylot do kraju, zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera

Przelot samolotem rejsowym na trasie Warszawa-Stambuł-Warszawa, opiekę polskiego pilota na całej trasie, zakwaterowanie w pokoju 2- lub 3-osobowym, 3 noclegi w Stambule w hotelu Nova Plaza Taksim Square lub podobnym, 1 nocleg w Canakkale Akol lub podobnym, 1 noc w Pamukkale w Richmond Thermal 5* lub podobnym, 2 noclegi w Kusadasi w hotelu Dabaklar lub podobnym, 1 nocleg w Izmir w hotelu Life Corner lub podobnym, śniadania i obiadokolacje - zgodnie z programem, obsługę polskojęzycznego pilota oraz polsko -lub anglojęzycznego przewodnika lokalnego podczas całej podróży, transport klimatyzowanym autokarem w Turcji, opłaty serwisowe, przeprawę promem Canakkale – Stambuł, lokalne podatki wg. stanu na dzień 10.01.2020, system audioguide podczas podróży (poza transferami lotniskowymi), opłaty parkingowe i autostradowe, 2 maseczki/os/dzień oraz środki do dezynfekcji, ubezpieczenie ŚWIAT MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

Cena nie zawiera

150 Euro płatne na miejscu – obligatoryjnie kwoty przeznaczonej na bilety wstępu i częściową realizację programu, 2-3 Euro/dzień/os - napiwki dla lokalnych przewodników i kierowców, obiadów, napojów do posiłków, taxy hotelowej, wydatków prywatnych, innych wydatków nie opisanych w części „cena zawiera”,obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł/os.) oraz na Turystyczny fundusz Pomocowy ( 13 zł/os. ).

Uwagi

1. Oferta została skalkulowana na grupę min. 20 osób pełnopłatnych.
2. Istnieje możliwość dokupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (dopłata 3,2% ceny imprezy).
3. Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
4. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
5. Ze względu na zmienną sytuację dotyczącą warunków wjazdu do poszczególnych krajów (wymagań wizowych, testów Covid-19 itd.) prosimy o zweryfikowanie tych warunków przed dokonaniem rezerwacji wyjazdu. Zachęcamy również do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego przed wyjazdem za granicę. Aktualne informacje na temat sytuacji w danym kraju, znajdują się na stronie www.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/ostrzezenia


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Turcja

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Turcja