Pielgrzymka do Medjugorie

03-06-2021 10-06-2021

Cena od: 1930 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1. ŁÓDŹ – CZECHY/AUSTRIA (OK. 500 KM)
Zbiórka. Wyjazd w godzinach porannych i przejazd do hotelu na granicy Czech/Austrii. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 2. CZECHY/AUSTRIA – MEDJUGORIE (OK. 1000 KM)
Śniadanie. Wyjazd we wczesnych godzinach porannych i przejazd do Medjugorie (ok 11-12h). Po drodze przystanki na toaletę (płatne). Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3. MEDJUGORIE
Śniadanie. Medjugorie oznacza po chorwacku miejscowość między górami, czyli Międzygórze. Wznoszą się tu dwa wzgórza w Górach Dynarskich (geograficznie jest to Hercegowina), na zboczach których - wedle relacji sześciorga młodych Chorwatów - od 1981 roku ukazywała się Matka Boska, by przekazać swe orędzia pokoju. Wejście na Górę Kriżevac, czyli Górę Krzyżową o wysokości 520 m n.p.m., zlokalizowaną we wsi Zvirovici ok. 3 km na południe od Medjugorie. W krzyż stojący na szczycie wmurowano relikwie przywiezione z Rzymu - fragment krzyża czczonego przez Chrześcijan jako ten, na którym umęczono Jezusa Chrystusa. Największa część tego krzyża jest przechowywana w Kościele Santa Croce di Gerusalemme w Rzymie. Kriżevac przyciąga pielgrzymów nie tylko z powodu piękna natury, lecz także dlatego, iż wielu ludzi twierdzi, że tuż po rozpoczęciu medżugorskich objawień widoczne były różne świetliste zjawiska i inne „znaki”, które wszyscy powiązali z objawieniami Matki Bożej. Przejazd do Kościoła Św. Jakuba, czas wolny. Obiadokolacja i udział w wieczornych uroczystościach w kościele Św. Jakuba w Medjugorie, nocleg.

DZIEŃ 4. MEDJUGORIE, GÓRA OBJAWIEŃ POBRDO, MOSTAR (OK. 55 KM)
Śniadanie, wejście na Górę Objawień Podbrdo, w sąsiedniej wsi Bijakovoco, gdzie wizjonerzy po raz pierwszy zobaczyli Matkę Bożą. Od tej pory w miejscu tym gromadzą się pielgrzymi na modlitwie różańcowej. W tym miejscu postawiono figurkę Królowej Pokoju, która została poświęcona 8 września 2001 roku. W godzinach popołudniowych wycieczka do Mostaru (ok. 40 min w jedna stronę, ok. 30 km), zwiedzanie dzielnicy arabskiej z Meczetem, Domem Tureckim, Stary Most. Czas wolny. Obiadokolacja i udział w wieczornych uroczystościach w kościele Św. Jakuba w Medjugorie. Nocleg.

DZIEŃ 5. MEDJUGORIE – DUBROWNIK - NEUM (OK. 200 KM)
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Dubrownika – Perły Dalmacji (przejazd trwa ok. 2,5 h). Średniowieczny system fortyfikacji miejskich, w swojej formie niemalże niezmienny od XVII wieku, zawiera w sobie wiele przepięknych zabytkowych miejsc i budowli. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Przejście główną ulicą miasta Stradun, studnia Onufrego, Stary Port, Katedra, Kościół Św. Błażeja. Choć Stare Miasto Dubrownika jest w rzeczywistości niewielkie, zwiedzanie krętych i stromych uliczek to przyjemność, której poświęcić można cały dzień. Msza Święta. Czas wolny. Zakwaterowanie na 2 noclegi w hotelu w okolicy Neum, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. NEUM
Śniadanie. Czas wolny na wypoczynek na wybrzeżu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7. NEUM - CZECHY (OK. 1100 KM)
Śniadanie. Wyjazd w godzinach porannych do Czech (przejazd ok. 13 h). Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 8. CZECHY - ŁÓDŹ (OK. 550 KM)
Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera

Transfery klimatyzowanym autokarem na trasie przedstawionego programu, noclegi w hotelach i pensjonatach 3* (lokalny standard), wyżywienie wg programu (7 śniadań i 7 obiadokolacji), opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie pielgrzymki, opiekę duchową Księdza na całej strasie pielgrzymki, zwiedzanie wg programu, ubezpieczenie: Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe do 40% KL), KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

Cena nie zawiera

Napojów do kolacji, napiwków dla lokalnych przewodników ok. 50 EUR/os. płatne na miejscu u pilota, wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie „cena zawiera”, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 zł/os.

Uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 700 zł.
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy.
4. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i EUR (na oddzielne konto walutowe Konsorcjum PBP).
5. Oferta została skalkulowana dla grupy min. 40 osób pełnopłatnych.
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
7. Codzienna Msza Święta.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe do 40% KL), KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Bośnia I Hercegowina Chorwacja