Ziemia Święta Starego Testamentu - wyloty z Krakowa i Lublina (NOWOŚĆ)

15-01-2021 21-01-2021

Cena od: 3280 PLN

Program pielgrzymki

ZIEMIA ŚWIĘTA STAREGO TESTAMENTU 6 NOCY/ 7DNI
WYLOTY Z KRAKOWA I LUBLINA

TEL AWIW – BETLEJEM - BEER SZEBA - ARAD – EIN GEDI – HEBRON - TEL LAKISZ – TEL MARESHA– QUIRBET KEJAFA – JAFFA - NABLUS – TEL MEGIDDO – NAZARETH - (BEIT SHEAN) – JERYCHO – QUMRAN - MORZE MARTWE – JEROZOLIMA - BETLEJEM - TEL AVIV

DZIEŃ 1: KRAKÓW/LUBLIN –TEL AVIV - BEER SZEBA - ARAD – EIN GEDI – BETHLEHEM ok. 300 km
Zbiórka na lotnisku na dwie godziny przed wylotem. Odprawa biletowo – paszportowa. Przelot do Tel Awiwu. Przylot na lotnisko Ben Guriona. Spotkanie z przedstawicielem lokalnego kontrahenta i przewodnikiem. Dzień rozpoczynamy od Beer Szeba. Zobaczymy tutaj ruiny miasta założonego przez patriarchę Abrahama - studnię przy której miało odbyć się spotkanie Abrahama z Abimelekiem, zabudowania miejskie, system podziemny doprowadzający wodę. Następnie udamy się do Arad, gdzie zobaczymy ruiny miasta Kananejczyków oraz świątyni izraelskiej sprzed niewoli babilońskiej. Kolejnym miejscem na szlaku naszej pielgrzymki jest Ein Gedi położonego w pobliżu jednej z najpiękniejszych oaz. Tutaj udamy się na spacer wąwozem do Wodospadu Dawida wpadającego do basenu kąpielowego zwanego Studnią Dawida. Przejazd do hotelu w Betlejem lub okolicy. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: BETLEJEM - HEBRON - TEL LAKISZ – TEL MARESHA– QUIRBET KEJAFA – BETLEJEM ok. 200 km
Śniadanie. Dzień rozpoczynamy od wizyty w Hebron pieczarą Makpela. Jest to miejsce pochówku Patriarchów i ich żon (odwiedzenie Hebronu zależy od sytuacji politycznej). Następnie zwiedzimy tel Lakisz. Było to jedno z najważniejszych miast południowego Lewantu w okresie ery brązu i żelaza. Było to najważniejsze miasto królestwa izraelskiego zaraz po Jerozolimie.
Kolejnym punktem naszej pielgrzymki będzie Herodion - ruiny twierdzy Heroda Wielkiego, która uważana jest za jedną z najwspanialszych jego budowli. Jest ona położona 8 km na wschód od Betlejem. Następnie udamy się do Tel Maresza, ruin kananejskiego miasta, które przetrwało do II w n.e. Tam zobaczymy między innymi polską grotę. Przejazd do Quirbet Kefaja, czyli fortecy króla Eli i biblijnego Shaaraim. Stamtąd będziemy podziwiać widok na dolinę, w której miała miejsce walka Dawida przeciwko Goliatowi. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg

DZIEŃ 3: BETLEJEM – JAFFA - NABLUS – TEL MEGIDDO – NAZARETH ok. 300 km
Śniadanie. Dzisiaj udamy się do biblijnego Sychem, dzisiejszego Nablus. Tu skupimy się na studni Jakuba, który potem otrzymał imię Izrael. Następnie udamy się do Megiddo starożytnego miasta położonego w Dolnej Galilei, na północy Izraela - przepowiednia Apokalipsy mówi, ze właśnie w Armagedonie (stanowi to grecką formą hebrajskiego Har Megiddo, czyli góra Megiddo) ma zostać stoczona ostateczna walka armii Boga z demonami, fałszywymi prorokami i zastępami szatana. Przejazd do hotelu w okolicach Nazaretu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: (BEIT SHE’AN) – JERYCHO – QUMRAN- MORZE MARTWE –BETLEJEM ok.280 km
Śniadanie. Przejazd do Bet Shean. Na terytorium Bet Szean znajduje się Park Narodowy Scytopolis, powstały w miejscu wykopalisk. W Odnaleziono tutaj amfiteatr rzymski, łaźnie rzymskie, ruiny świątyń pogańskich, kolumnady. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy tego dnia jest Jerycho, uchodzącego za najstarsze miasto na świecie. Jest to pierwsze miasto kananejskie zdobyte przez Izraelitów. Następnie udajemy się do słynnej osady Esseńczyków, czyli Qumran. To tu w 1947r odkryto zwoje znad Morza Martwego. Przejazd nad Morze Martwe, najniżej położonego miejsca na świecie. Czas wolny na kąpiele błotne. Krainy rozciągającej się nad Morzem Martwym nie sposób porównać z żadnym innym miejscem na Ziemi. Jego wody wypełniają najniższą część tektonicznego rowu Jordanu – tafla wody znajduje się obecnie na głębokości 418 m p.p.m. i ciągle się obniża. Okolice Morza Martwego to wielkie naturalne uzdrowisko między innymi dzięki wysokiej zawartości tlenu w powietrzu oraz intensywnemu parowaniu słonej wody, która jak filtr zatrzymuje szkodliwe promienie słoneczne. Przejazd do hotelu w okolicach Betlejem, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM ok.70 km
Śniadanie. Dzień dzisiejszy przeznaczymy na poznanie miasta, którego odwiedzenie jest marzeniem wielu ludzi na ziemi. Przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie tuneli pod Ścianą Płaczu, gdzie znajdują się pozostałości po Pierwszej Świątyni. Następnie udamy się Via Dolorosa do Bazyliki Grobu Pańskiego. Nawiedzenie tego miejsca jest dla nas wszystkich wielkim przeżyciem.
Następnie udamy się do najstarszej części Jerozolimy - Miasta Dawida - stanowiska archeologicznego na wzgórzu Ofel, w której znajdują się pozostałości po Jebusytach, królu Dawidzie i najeździe Babilończyków. Wzgórze to jest położone pomiędzy dolinami Cedronu i Tyropeonu, na południe od Wzgórza Świątynnego było rzeczywistym starotestamentowym Syjonem, o którym mówią liczni biblijni autorzy. Obecnie nazwę tę nosi wzniesienie, na którym znajduje się chrześcijański Wieczernik (jeżeli czas pozwoli odwiedzimy miejsce ostatniej wieczerzy). Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6: BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM ok.70 km
Śniadanie. Dzień zaczynamy od nawiedzenia Bazyliki Narodzenia. Góruje ona nad miastem, wybudowana jest nad Grotą Narodzenia. Srebrną gwiazdą oznaczono miejsce przyjścia na świat Jezusa. Do Groty Narodzenia przylega Grota Żłóbka, gdzie pasterze oddali hołd małemu Jezusowi. Bazylika Narodzenia Pańskiego jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich, w której odprawiane są nabożeństwa. Do bazyliki przylegają klasztory i kościoły ormiańskie, grecko prawosławne i katolickie, a wśród nich m.in. kościół św. Katarzyny. W odległości 300 m od bazyliki znajduje się Grota Mleczna. Tradycja mówi, że Maria podczas ucieczki do Egiptu w tym miejscu karmiła Jezusa. W trakcie karmienia krople mleka upadły na skałę zmieniając na mlecznobiały kolor.
Następnie przejazd na Pole Pasterzy. Obok kościoła zobaczyć można groty, w których według tradycji mieszkali pasterze ze swoimi stadami.
Następnie udamy się do Jerozolimy. Kolejnym punktem będzie Muzeum Izraela – Sanktuarium Księgi zawierające zwoje z Qumran oraz makietę Jerozolimy przedstawiającą miasto z I w n.e. Makieta pozwoli nam na zobaczenie Jerozolimy z okresu Drugiej Świątyni Żydowskiej zbudowanej przez Heroda Wielkiego w 66 roku po narodzinach Chrystusa i zniszczeniem Świątyni i całej Jerozolimy przez Rzymian Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 7: BETLEJEM - JEROZOLIMA - TEL AVIV – KRAKÓW/LUBLIN ok. 140 km
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu .Następnie udamy się do Jerozolimy, miasta, które na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Czas wolny. Przejazd do Tel Awiwu. Krótkie zwiedzanie starej części miasta, Jaffy. Według Starego Testamentu założył ją po biblijnym potopie jeden z synów Noego, Jafet. Przejście uliczkami starego miasta, Ścieżką Horoskopu. Nawiedzenie Kościoła Św. Piotra .Transfer na lotnisko. Przelot do Krakowa /Lublina . Zakończenie pielgrzymki.

DZIEŃ 8: KRAKÓW/LUBLIN
Przylot do Krakowa /Lublina. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera

bilet lotniczy Kraków/Lublin – Tel Awiw – Kraków/Lublin z opłatami lotniskowymi, bagaż podręczny do 8 kg/os., główny do 23 kg/os., transfer klimatyzowanym autokarem podczas zwiedzania, zakwaterowanie w pokojach dwu- i trzyosobowych, w hotelach klasy turystycznej (min. 3* i 4*) – zgodnie z programem i godzinami przelotów Pielgrzymki, wyżywienie zgodnie z programem Pielgrzymki - 2 posiłki dziennie, opiekę polskojęzycznego przewodnika podczas zwiedzania, opiekę duchową Księdza, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO, system tour guide podczas zwiedzania Jerozolimy i Betlejem.

Cena nie zawiera

wydatków własnych, posiłków niewymienionych w programach, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, obligatoryjnych napiwków dla kierowcy, przewodnika, kosztów realizacji programu (razem 175 USD/os. płatne obligatoryjnie na miejscu u przewodnika), składki na TFG 13 zł/os.

Uwagi

1. Centralnym punktem każdego dnia jest Msza Święta.
2. Zakwaterowanie w Tyberiadzie/Nazarecie lub okolicy oraz w Betlejem lub w okolicy w hotelach klasy turystycznej min. 3*
3. Możliwość zakwaterowania w Jerozolimie zamiast Betlejem - dopłata 550 PLN
4. Wyżywienie to dwa posiłki w formie bufetu (zgodnie z programem). Napoje do kolacji są dodatkowo płatne.
5. Ostatniego dnia w zależności od godzin wylotu śniadanie pełne lub kawa + ciastka przy wczesnym wylocie.
6. Dopłata do pokoju 1-osobowego 630 zł
7. Cena dziecka 0-2 lata – do potwierdzenia. Koszt przelotu + ubezpieczenia to 220 zł/ dziecko 0-2 lata. Łóżeczko w pokoju dla dziecka 0-2 lata wiąże się z dodatkową opłatą 1050 zł.
8. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 42 osób pełnopłatnych.
9. Istnieje możliwość zorganizowania Pielgrzymki w innym, dowolnie wybranym terminie – odrębna kalkulacja.
10. Istnieje możliwość zmiany programu zgodnie z życzeniem Księdza – odrębna kalkulacja.
11. W przypadku wylotu z Katowic i Poznania terminy dla grup są zawsze na potwierdzenie.
12. W cenę wliczony jest bagaż podręczny 8 kg oraz główny 23 kg
13. Przeloty bezpośrednie odbywają się liniami lotniczymi PLL LOT (lub sporadycznie El Al).
14. Istnieje możliwość dopłaty za gwarancję miejsca obok siebie w samolocie - 50 zł/os. za lot w obie strony.
15. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.
16. Przed wyjazdem prosimy sprawdzić aktualne warunki wjazdowe na stronie Ministerstwa Sprawa Zagranicznych danego kraju oraz warunki wizowe na stronie wizowanie.comUBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Izrael