Pielgrzymka do Centralnej Azji- Kazachstan

15-03-2021 27-03-2021

Cena od: 6780 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1: WARSZAWA – NUR-SUŁTAN
Spotkanie na lotnisku Chopina w Warszawie. Odprawa biletowo-bagażowa i wylot samolotem rejsowym do Nur-Sułtan w Kazachstanie.

DZIEŃ 2: NUR-SUŁTAN
Przylot do Nur-Sułtan (dawniej Astana), transfer do hotelu, zakwaterowanie, śniadanie, odpoczynek. Zwiedzanie: meczet Chazret Sultan, Bajterek – ponad 100-metrowa wieża widokowa i monument ze złota kulą o średnicy 22 metrów będąca symbolem opowieści o mitycznym ptaku szczęścia Samruk, Synagoga Bejd Rachel Chabad Liubawicz. Nastepnie nawiedzimy Kościół Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (siedziba arcybiskupa – Tomasza Pety) w którym celebrował mszę Jan Paweł II. Kolejnymi punktami programu będą Pałac Pokoju i Zgody, Park Stołeczny, Muzeum Pierwszego Prezydenta. Kolacja i nocleg w hotelu

DZIEŃ 3: NUR-SUŁTAN – KOKCZETAW – OZIORNOJE – BOROWOJE 600 km
Poranny wyjazd z hotelu (pakiet śniadaniowy) przejazd pociągiem elektrycznym Nur-Sułtan – Kokczetaw (6:13-11:12) i dalej autobusem (96 km) do miejscowości Oziornoje – nawiedzimy Sanktuarium Dziewicy Maryi – Królowej Świata, msza święta, obiad w domu parafialnym. Oziornoje to wieś założona w czerwcu 1936 r przez polskich zesłańców wysiedlonych z kresów wschodnich. W Oziornym znajduje się klasztor Sióstr Karmelitanek. W marcu 1941 roku miał tu miejsce tzw. cud ryb, kiedy to nagle rozmarzająca ziemia utworzyła jezioro, w którym pojawiła się wielka liczba ryb, dzięki którym polscy zesłańcy uniknęli tragicznego głodu. W 1997 roku postawiono tu figurę Matki Bożej (poświęconą przez Jana Pawła II w 2001 roku). Przejazd do Borowoje (180 km), zakwaterowanie w domu wypoczynkowym, kolacja, nocleg

DZIEŃ 4: BOROWOJE
Msza święta, śniadanie Czas wolny w miejscowości wypoczynkowej Borowoje, zwanej Kazachską Szwajcarią. Lunch w domu wypoczynkowym. Na kolację - narodowe kazachskie danie którym jest beszbarmak (mięso przygotowane z makaronem krojonym w szerokie plastry) i kumys – napój zrobiony z mleka klaczy. Nocleg w domu wypoczynkowym.

DZIEŃ 5: BOROWOJE – SZCZUCZIŃSK - KARAGANDA 500 km (nocny pociąg)
Śniadanie. Spacer po kurorcie. Nawiedzenie Sanktuarium Królowej Rodzin w mieście Szczuczińsk. Msza święta. Obiad, kolacja w domu wypoczynkowym. Czas wolny. Późnym wieczorem wyjazd pociągiem do Karagandy. Noc w pociągu.

DZIEŃ 6: KARAGANDA
Rano przyjazd do Karagandy. Zakwaterowanie w hotelu. Śniadanie.
Karaganda jest siedzibą założonego w 1994 roku Związku Polaków w Kazachstanie, tu również znajduje się siedziba katolickiej diecezji karagandyjskiej.
Zwiedzanie miasta z nawiedzeniem Katedry Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej Matki Wszystkich Narodów (grób bł. ks.Władysława Bukowińskiego - zesłanego tu proboszcza z katedry w Łucku na Wołyniu). Msza święta. obiad i kolacja w hotelu.
Wieczorem możliwość odwiedzenia warsztatu jubilera wykonującego srebrną biżuterię w stylu tengryjskim.

DZIEŃ 7: KARGANDA – DOLINKA – SARYSZAGAN – PRIOZIERSK 550 km
Śniadanie, wyjazd do Muzeum Łagru (50km) . W rejonie wsi Dolinka znajdowało się centrum karagandyjskiego obozu pracy (KarŁaga) który istniał od 1928 do 1956 roku i był jednym z największych obozów pracy (ponad 1700 tysięcy hektarów) w dawnym Związku Radzieckim. Zwiedzanie pozostałości obozu i muzeum w budynku dawnego dowództwa obozu. Obiad (suchy prowiant). Przejazd pociagiem do Saryszagan. Zakwaterowanie w hotelu w Priozersku.

DZIEŃ 8: PRIOZIERSK – AŁMATY 500 km (nocny pociąg)
Śniadanie Zwiedzanie Priozerska - do niedawna było to zamknięte miasto wojskowe z architekturą lat 60. XX wieku. W tym rejonie znajdował się tajny poligon do prób rakiet dalekiego zasięgu. Wypoczynek na plaży nad jez.Bałchasz – dla chętnych (za dopłatą ok. 3-4 Euro) rejs motorówką po jeziorze (ok. 30 min)
Obiad w hotelu. kolacja rybna i wieczór muzyczny, nocny przejazd do Ałmaty.

DZIEŃ 9: AŁMATY
Rano przyjazd do Ałmaty (do 1998 stolicy Kazachstanu), zakwaterowanie w pensjonacie w górnej części miasta.
Po śniadaniu wycieczka do wodospadów Turgen, jeziora Issyk z wizytą w muzeum w Issyk, gdzie prezentowane są eksponaty z kurhanu, w którym znaleziono tzw. Złotego Człowieka.
Obiad w postaci lunch-boksów.
Kolacja w pensjonacie. Nocleg.

DZIEŃ 10: AŁMATY (okolice)
Wariant 1 - 60 km
Ałmaty – Wielkie Jezioro Ałmatyńskie – Ałmaty (przejazd ok. 30 km w jedną stronę)
Po śniadaniu wyjazd za miasto, przejazd nad wysokogórskie Wielkie Jezioro Ałmatyńskie położone na wysokości 2511m npm w Ile-Ałatauskim Parku Narodowym, Po przyjeździe – piesza wycieczka nad jeziorem. Obiad w formie lunch-boksu. W drodze powrotnej do Ałmaty wizyta w ośrodku sokolniczym „Sunkar” – pokaz ptaków drapieżnych. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg
Wariant 2 – 450 km
Ałmaty – Szaryński Park Narodowy (przejazd ok. 220 km w jedną stronę)
Po śniadaniu długi przejazd do jednej z największych atrakcji przyrodniczych Kazachstanu – Kanionu Szaryńskiego położonego ok. 220 km od Ałmaty. Zwany on bywa „młodszym bratem” Wielkiego Kanionu Kolorado w USA. Jest mniejszy, ale nie mniej interesujący. Znaleźć w nim można ostańce piaskowcowe i zlepieńcowe, wspaniałe łuki i kolumny. Najpiękniejszą częścią kanionu jest tzw. Dolina Zamków, w której będzie można podczas ok. 40-minutowego spaceru podziwiać wysokie ściany i przepiękne krajobrazy kanionu. Obiad w formie lunch-boksu. UWAGA – latem temperatury w kanionie sięgają 45-50 stopni, jesienią ok 30. Cza dojścia do kanionu około 1,5h.
Po spacerze, powrót do Ałmaty. Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 11: AŁMATY – NUR-SUŁTAN 1200 km (nocny pociąg)
Śniadanie Wycieczka krajoznawcza z wizytą w czynnym żeńskim klasztorze Iwersko-Serafimowskim i zwiedzaniem głównych atrakcji miasta - Drewnianej Katedry Wniebowstąpienia i Parku Panfilowców. Obiad w kawiarni. Wizyta w lodowisku wysokogórskim Medeu (najwyżej na świecie położone lodowisko - 1691.2 m npm). Kolacja (pakiet) w pociągu Ałmaty – Nur-Sułtan. Noc w pociągu.

DZIEŃ 12: NUR-SUŁTAN
Wczesnym rankiem przyjazd do Nur-Sułtan, śniadanie i zakwaterowanie w hotelu.
Wizyta w Muzeum Narodowym Republiki Kazachstanu, w tym w Sali złota, w której prezentowane są oryginały znalezisk z Issyk. lunch w hotelu. Wizyta w muzeum ALZHIR – kompleksie na miejscu dawnego łagru dla kobiet – żon aresztowanych i rozstrzelanych „wrogów narodu”.
Czas wolny Kolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 13: NUR-SUŁTAN – WARSZAWA
Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko. Odprawa biletowo-bagażowa i przelot do Polski.

Cena zawiera

przeloty samolotem rejsowym Warszawa – Nur Sułtan – Warszawa z jedną sztuka bagażu rejestrowanego o sumie wymiarów nie przekraczającej 158 cm i wadze do 23 kg oraz jedną sztuką bagażu podręcznego nie większego niż 55 x 40 x 23 cm i wadze do 8kg, zakwaterowanie w hotelach i pensjonatach **/*** 8 noclegów w pokojach 2-os., 3 nocne przejazdy pociągami sypialnymi, 12 śniadań, 11 obiadów, 11 kolacji (niektóre posiłki w formie lunch-boxów), przejazdy i transfery autokarem, ubezpieczenie KL, NW, opiekę pilota i lokalnego przewodnika, opiekę duchowa księdza, codzienna Mszę Świętą

Cena nie zawiera

Obowiązkowej dopłaty do biletów wstępu, napiwków, usług przewodnickich i kosztów realizacji programu w kwocie 150 €/osobe płatnej na miejscu, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 PLN/osobę płatnej przy zawieraniu umowy w biurze, wydatków własnych, napojów, rejsu motorówką w Prioziersku (ok. 3-4 €)

Uwagi

1.Oferta została skalkulowana dla grupy min. 20 osób pełnopłatnych
2.Nalezyposiadac paszport ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Dane do rezerwacji musza być zgodne z paszportem
3. Dopłata do pokoju 1-osobowego w kwocie 80 €

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Kazachstan