Pielgrzymka na Cypr

09-01-2021 16-01-2021

Cena od: 3880 PLN

Program pielgrzymki

Pielgrzymka na Cypr (hotel 4*)
7 nocy/8 dni
* Nikozja – stolica Cypru
* Pafos – wpisane na listę UNESCO
* Klimatyczne miasto Famagusta
* Góry Troodos – królestwo przyrody i przepięknych kościołów bizantyjskich
* Noclegi w hotelu 4*
* Bilety wstępów w cenie!

DZIEŃ 1. POLSKA – LARNAKA (OK. 70 KM)
Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie na 2 h przed wylotem. Wylot do Larnaki. Transfer do hotelu 4* w Limassol. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 2. PAFOS – KLASZTOR ŚW. NEOFITA (OK. 70 KM)
Śniadanie. Przejazd do Pafos, malowniczego nadmorskiego miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Trasa zwiedzania prowadzi od ruin wczesnochrześcijańskiej bazyliki, pręgierz św. Pawła, dom Dionizosa, słynący z bardzo dobrze zachowanych mozaik podłogowych o tematyce mitologicznej. Następnie krótki postój w legendarnym miejscu narodzin bogini Afrodyty, zwanym Skałą Afrodyty. Zgodnie z greckimi mitami, właśnie w tym miejscu miała wyłonić się z morskiej piany bogini piękna i urodzaju - Afrodyta. Ponoć kiedy zeszła na ląd, wszędzie, gdzie dotknęła ziemi swoimi delikatnymi stopami wyrastały piękne kwiaty. To właśnie ze względu na Afrodytę Cypr bardzo często nazywany bywa Wyspą Miłości. Wizyta w Jeroskipou z prawosławnym, bizantyjskim kościołem z pięcioma kopułami, datowanym na XI wiek, którego sklepienie pokryte jest bezcennymi freskami przedstawiającymi obrazy z życia Jezusa. W Kato nawiedzimy bizantyjską Bazylikę Panagia Chrysopolitissa, wzniesioną w XIII stuleciu na ruinach największej wczesno bizantyjskiej bazyliki na Cyprze oraz Filar Świętego Pawła. Czas wolny nad malowniczym portem w Pafos. Następnie wizyta w Klasztorze świętego Neofita; w pustelni ujrzeć można namalowane przez niego freski. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 3. GÓRY TROODOS (OK. 60 KM)
Śniadanie. Dzień zaczynamy od podróży przez wschodnie Góry Troodos, które są sercem średniowiecznej historii Cypru, z małymi, ukrytymi na zboczach wiejskimi zabudowaniami i starymi kościółkami. Niedaleko wioski Nikitari można ujrzeć wspaniałe cerkwie z malowidłami pochodzącymi głównie z XII wieku, a w uroczo położonej górskiej wiosce Galata - dwie kaplice. Obie posiadają rozległe freski z okresu bizantyjskiego, niektóre z naleciałościami zachodniej kultury, której wpływy stały się widoczne od upadku Bizancjum. Następnie przejazd do XI-wiecznego kościoła pokrytego historycznymi freskami. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 4. NIKOZJA – KIRENIA - BELLAPAIS (OK. 80 KM)
Śniadanie. Przejazd do Nikozji (tur. Lefkozja), która pozostaje dziś jedyną podzieloną stolicą świata. Jest finansowym i kulturowym centrum cypryjskiej republiki. Zwiedzimy Muzeum Bizantyjskie oraz Katedrę św. Jana. Następnie wybierzemy się do północnej części Lefkozji ze Starym Miastem. Udamy się z wizytą do gotyckiej Katedry Świętej Zofii z XIII w. Służyła ona dynastii Lusignan jako miejsce koronacji władców, po zdobyciu Cypru przez Imperium Osmańskie została przebudowana na meczet. Następnie zwiedzanie starego rynku oraz zajazd Buyuk Han, wzniesiony w 1572r. w stylu tureckim. Dzisiaj znajduje się tam centrum kulturowe z mnóstwem kawiarni i sklepików. Można tam spotkać również wyroby rzemieślnicze, produkowane w tradycyjny sposób niezmiennie od setek lat. Następnie wizyta w Kirenii, najbardziej wysuniętym na północ porcie na Cyprze. Wizyta w zamku. W środku znajduje się muzeum, a w nim między innymi wrak okrętu z całym ładunkiem, liczący sobie ponad dwa tysiące lat. Po wizycie w zamku wędrówka po malowniczej marinie. Następnie zwiedzanie Opactwa Bellapais – arcydzieła gotyckiej architektury, wzniesionego przez francuską dynastię Lusignanów. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 5. SAMIS – FAMAGUSTA (OK. 130 KM)
Śniadanie. Zwiedzanie wschodniej części wyspy zaczynamy od miasta Famagusta. Famagusta to według wielu podróżników najpiękniejsze miasto nie tylko północnej części wyspy, ale całego Cypru. W średniowieczu była jednym z najaktywniejszych portów w basenie Morza Śródziemnego. Następnie wizyta w Katedrze Świętego Mikołaja zbudowanej przez Lusignanów, która została następnie przebudowana na meczet. W dalszej części wycieczki zwiedzanie kompleksu ruin starożytnego miasta Salamis, gdzie znajdują się między innymi starożytne termy, amfiteatr, szkoła oraz bazylika. Następnie wizyta w znajdującym się nieopodal Klasztorze Świętego Barnaby jak również jego grobowcu. Obecnie klasztor służy jako muzeum ikon. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 6. LEMESOS - KOLOSSI – KURION (OK. 20 KM)
Śniadanie. Przejazd do Lemesos. Wizyta w średniowiecznym zamku, który obecnie służy za cypryjskie muzeum średniowiecza. Następnie przejazd do średniowiecznego zamku Kolossi, który w okresie wypraw krzyżowych znany był między innymi z wyrobu legendarnych win Commandaria. Nazwę tą zastrzeżono tylko dla win wyrabianych na wschodnim Cyprze w rejonie Lemesos; kojarzona jest z jednym z najlepszych win deserowych, znanym też jako Wino Krzyżowców. Transfer do Kourion, zwiedzanie starożytnych ruin w pobliżu Lemesos. Największą atrakcją są ruiny starożytnej bazyliki wraz z amfiteatrem, oraz Dom Eustoliusa z bardzo dobrze zachowanymi obiektami gospodarczymi oraz łaźnią. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 7. LEFKARA - LARNAKA (OK. 80 KM)
Śniadanie. Dzień rozpoczynamy od wizyty w wiosce Lefkara, będącej niegdyś letnim kurortem cypryjskich władców, sławnym z wyrobu unikatowych koronek, haftu i wyrobu srebrnych przyborów kuchennych. Tutaj w 1481 roku Leonardo da Vinci nabył arcydzieło, które zdobi dziś ołtarz Katedry w Mediolanie. Zwiedzający będą olśnieni charakterystyczną dla tego regionu architekturą, wąskimi uliczkami oraz domami z wapienia. Wizytę w Larnace rozpoczynamy od nawiedzenia kościoła św. Łazarza. Spacer w cieniu palm po promenadzie. Wizyta w Meczecie Hala Sultana Tekke, położonego na słonym jeziorze, ważnym miejscu dla muzułmanów. Przejazd do kościoła Angeloktisti w małej wiosce Kiti, z bardzo dobrze zachowaną mozaiką z VI w. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

DZIEŃ 8. LARNAKA - POLSKA
Po śniadaniu wykwaterowanie; przejazd na lotnisko w Larnace. Wylot do Polski.

Cena zawiera

Przelot na trasie Warszawa – Larnaka - Warszawa samolotem rejsowym w klasie ekonomicznej (bezpłatny 8 kg bagaż podręczny, 23-kg bagaż rejestrowany) w cenie ok. 800 zł/os (w najniższej taryfie, która może ulec podwyższeniu w razie braku jej dostępności), godziny wylotu mogą ulec zmianie, transfer lotnisko – Hotel – lotnisko oraz przejazdy w czasie zwiedzania komfortowym klimatyzowanym autokarem lub busem, zakwaterowanie w hotelu 4* (kategorii lokalnej) - 7 nocy, śniadania i obiadokolacje (napoje do obiadokolacji płatne dodatkowo), wstępy do obiektów zawartych w programie zwiedzania, Ubezpieczenie AXA - Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO, opiekę polskojęzycznego pilota oraz lokalnych anglojęzycznych przewodników.

Cena nie zawiera

Opłat klimatycznych i podatków hotelowych na miejscu (płatnych w hotelu przy zakwaterowaniu), posiłków i napojów nie wymienionych w programie, wydatków własnych, napiwków, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (13 zł/os.), wszelkich świadczeń i opłat nie zawartych w punkcie „cena zawiera”, dobrowolnego ubezpieczenia kosztów rezygnacji w wysokości 3,2% wartości wyjazdu.

Uwagi

1. Podany standard hoteli jest standardem lokalnym.
2. Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
3. Cena skalkulowana dla grupy min. 30 osób.
4. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Cypr