Pielgrzymka do Włoch - obchody Dnia Papieża św. Jana Pawła II

06-09-2021 09-09-2021

Cena od: 2280 PLN

Program pielgrzymki

RAMOWY PROGRAM PIELGRZYMKI:

DZIEŃ 1: KRAKÓW - RZYM
Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Przelot do Rzymu z przesiadką. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Nocleg.

DZIEŃ 2: RZYM
Śniadanie. W terminie 15-18.10.2021 udział w uroczystościach z okazji Dnia Papieża Św. Jana Pawła II ( jeśli będą się odbywały ). W pozostałych terminach czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: RZYM
Śniadanie. Zwiedzanie Rzymu - Koloseum - z zewnątrz -(najsłynniejszy amfiteatr świata), antyczne Forum Romanum, Capitol (miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu). Plac Wenecki - przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Panteon - perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości, Piazza Navona - z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi, Fontanna di Trevi.
Następnie dalsze zwiedzanie Rzymu - Bazylika Św. Pawła za Murami - miejsce pochówku św. Pawła Apostoła, Bazylika Św. Jana na Lateranie - dedykowana Janowi Chrzcicielowi i Janowi Ewangeliście, pierwsza spośród czterech bazylik Rzymu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu.

DZIEŃ 4: RZYM - KRAKÓW
Wczesny wyjazd na lotnisko. Przelot z Rzymu do Krakowa z przesiadką.

Cena zawiera

przelot do/z Rzymu z przesiadką, transfery autokarem Rzym – lotnisko – hotel – lotnisko, zakwaterowanie w hotelu 3* (lokalny standard); 2 posiłki dziennie (śniadania wzmocnione o ser i/lub szynkę, obiadokolacje składające się z pierwszego dania np. makaron, zupa, risotto, drugie danie mięsne z przystawką, deser lub owoc, woda), opiekę polskiego pilota-tłumacza, obsługę lokalnego przewodnika, ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

Cena nie zawiera

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów; opłat klimatycznych; kosztów realizacji programu oraz napiwków – w sumie obligatoryjnie do płatności na miejscu 80 Euro/osoba; podatków hotelowych, wydatków własnych, posiłków nie wymienionych w programie, , obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG w wysokości 10 Zł/os, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 10 zł/os

Uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena ważna przy realizacji grupy 42-osobowej.
3. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego na zapytanie i za dopłatą.
4. Możliwość wykupienia ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (+3,2% wartości imprezy, należy zgłosić najpóźniej 48h po podpisaniu umowy).
5. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Włochy