Autokarowa Pielgrzymka do Włoch - Obchody Dnia Papieża Św. Jana Pawła II

01-05-2021 08-05-2021

Cena od: 2490 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1. POLSKA – WYJAZD
Wyjazd z Warszawy; przejazd przez Łódź – Częstochowę – Katowice do Wenecji. Zakwaterowanie w hotelu w okolicach Wenecji. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2. WENECJA - PADWA
Po śniadaniu wyjazd do Wenecji na zwiedzanie. W pierwszej kolejności odwiedzimy Plac i Bazylikę św. Marka, gdzie będziemy mogli podziwiać m.in. Pala d’Oro – złoty ołtarz, powstały jeszcze w X wieku. Bazylika powstała w XI wieku dla przechowania relikwii Świętego, które kupcy weneccy wykradli z Aleksandrii. Święty Marek stał się patronem miasta, a jego symbol – skrzydlaty lew do dziś jest herbem Wenecji. Następnie obejrzymy zewnętrzną część Dzwonnicy i znany na całym świecie 11-metrowy Most Westchnień. Kolejną atrakcją, którą będziemy mogli podziwiać z zewnątrz będzie Pałac Dożów, który początkowo był siedzibą Dożów, następnie Napoleona i Cesarstwa Habsburgów, a obecnie pełni funkcję muzeum. Ostatnią atrakcją będzie malowniczy Most Rialto, łączący brzegi Canal Grande. Przejazd na zwiedzanie Padwy. Zwiedzanie Bazyliki św. Antoniego, największego kościoła w tym mieście, w którego wnętrzu znajduje się grób św. Antoniego Padewskiego. Następnie zobaczymy Prato della Valle, jeden z największych placów w Europie, gdzie dawniej odbywały się targi. Obecnie na jego terenie znajduje się Memmia – wyspa otoczona kanałem, wzdłuż którego stoi 78 posągów postaci, które przysłużyły się miastu. Odwiedzimy również, znajdującą się w pobliżu Bazylikę św. Justyny, w której znajdziemy piękne malowidło Paola Veronesego „Męczeństwo św. Justyny”. Przejazd na obiadokolację i nocleg w hotelu w okolicy Florencji.

DZIEŃ 3. SIENA – CHIANTI
Śniadanie. Przejazd do Sieny. Zwiedzanie Sanktuarium św. Katarzyny Sieneńskiej - jednej z głównych patronek Włoch, kościoła Dominikanów, katedry, baptysterium, Piazza del Campo, na którym odbywają się wyścigi konne.
Następnie wyjazd w okolice miejscowości Chianti słynnego regionu zlokalizowanego w środkowej części Toskanii, między Florencją a Sieną, z winnicami i pięknymi miasteczkami. To właśnie stąd pochodzi jedno z najsłynniejszych włoskich win - Chianti Classico. Zwiedzanie miejscowości Greve in Chianti i Radda in Chianti, uważanej za stolicę Chianti. Możliwość degustacji lokalnych win i zakąsek. Przejazd do hotelu w okolicach Rzymu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4. RZYM – WATYKAN
Śniadanie, przejazd na zwiedzanie Watykanu - Zwiedzanie Muzeów Watykańskich - jeden z największych zbiorów sztuki na świecie z eksponatami od antyku po wiek dwudziesty oraz Kaplicy Sykstyńskiej ze słynnymi freskami Michała Anioła - miejsca wyboru papieży tzw. Konklawe, Bazylika św. Piotra - miejsca, w którym od 2 tys. lat spoczywają szczątki pierwszego papieża - św. Piotra. Grób św. Jana Pawła II, słynna Pieta Michała Anioła - "najpiękniejsza rzeźba przeszłości, teraźniejszości i przyszłości". Następnie dalsze zwiedzanie Rzymu - Bazylika Św. Pawła za Murami - miejsce pochówku św. Pawła Apostoła, Bazylika Św. Jana na Lateranie - dedykowana Janowi Chrzcicielowi i Janowi Ewangeliście, pierwsza spośród czterech bazylik Rzymu. Zwiedzanie z zewnątrz Koloseum (najsłynniejszy amfiteatr świata), antyczne Forum Romanum, Capitol (miejsce od czasów antycznych uważane za serce duchowe, polityczne i kulturalne Rzymu). Następnie zobaczymy Plac Wenecki - przy którym stoi pomnik przypominający o wielkim dziele zjednoczenia państwa włoskiego w latach 1860-1870 przedstawiający pierwszego jego króla Wiktora Emanuela II. Panteon - perełka architektoniczna wybudowana w I połowie II wieku n.e., jedyna antyczna pozostałość stojąca po dziś dzień w całości, Piazza Navona - z fontanną "Czterech Rzek" Berniniego, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami hiszpańskimi, Fontanna di Trevi. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5. WATYKAN
Śniadanie. W terminie 12-19.10.2021 udział w uroczystościach z okazji Dnia Papieża Św. Jana Pawła II (jeśli będą się odbywały). W pozostałych terminach czas wolny na zwiedzanie we własnym zakresie. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 6. BRACCIANO – ORVIETO – CHIANCIANO TERME
Śniadanie. Przejazd do Bracciano. Spacer po miasteczku wywodzącym się z antycznej osady położonej nad pięknym wulkanicznym jeziorem. Przed wiekami było fortecą, siedzibą papieską i królewską. Zobaczymy m.in. główny plac - Primo Maggio, fontannę i pomnik poległych, kościół Santa Lucia degli Agricoltori z 1700 r., gdzie znajduje się płótno przedstawiające Madonnę w towarzystwie św. Łucji i św. Franciszka na tle tutejszego zamku z XVIII w. Z drugiej strony głównego placu mieści się późnobarokowy kościół Santa Maria Novella i zaraz obok klasztor Augustyński, w którym ma siedzibę muzeum miejskie. W głębi starego, średniowiecznego centrum znajduje się katedra św. Stefana z barokowymi wnętrzami. Wizyta w zamku Orsini-Odescalchi, gdzie do dziś przetrwała atmosfera minionych czasów. Następnie przejazd do Orvieto. Nawiedzenie Katedry, w której przechowywane są relikwie Cudu Eucharystycznego, gdzie ustanowione zostało Święto Bożego Ciała. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w miejscowości Chianciano Terme.

DZIEŃ 7. FLORENCJA
Śniadanie. Przejazd do Florencji – kolebki renesansu. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od kościoła Santa Croce – Świętego Krzyża – miejsca pochówku najznamienitszych Włochów z Michałem Aniołem na czele. Następnie Piazza Signoria, przy którym stoją Galeria Uffizi oraz słynny Palazzo Vecchio będący przez wiele lat siedzibą rodu Medyceuszy. Następnie najbardziej znany kościół Florencji – gotycka Katedra Santa Maria del Fiore, którą wieńczy słynna kopuła Brunelleschiego.
Będziemy również podziwiać stojące tuż przy katedrze Wieżę Giotta i Baptysterium. Spacer po Florencji zakończymy na „kipiącym złotem” Ponte Vecchio zwanym Mostem Złotników. Wyjazd w drogę powrotną do Polski.

DZIEŃ 8. POLSKA
Powrót do Polski. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera

Transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard), 2 posiłki dziennie (śniadania wzmocnione o ser i/lub szynkę, obiadokolacje składające się z pierwszego dania np. makaron, zupa, risotto, drugie danie z dodatkiem warzywnym, deser lub owoc, woda), opiekę duchową księdza, opiekę polskiego pilota-tłumacza, obsługę lokalnych przewodników, system Audio Guide, ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

Cena nie zawiera

Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów; kosztów realizacji programu oraz napiwków – w sumie obligatoryjnie do płatności na miejscu 190 Euro/osoba; wydatków własnych, opłat klimatycznych; podatków hotelowych, posiłków nie wymienionych w programie, , obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG w wysokości 10 Zł/os, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 10 zł/os, wszelkich świadczeń nie ujętych w punkcie "cena zawiera".

Uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena ważna przy realizacji grupy 42-osobowej.
3. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego na zapytanie, za dopłatą 750 zł.
4. Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (+3,2% wartości imprezy, należy zgłosić najpóźniej 48h po podpisaniu umowy).
5. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Włochy