Pielgrzymka po zachodnim wybrzeżu USA

08-10-2021 19-10-2021

Cena od: 11705 PLN

Program pielgrzymki

LOS ANGELES I PALM SPRINGS, PHOENIX, SEDONA, PARK NARODOWY GRAND CANYON, MONUMENT VALLEY, PAGE/LAKE POWELL, PARK NARODOWY BRYCE CANYON, PARK NARODOWY ZION, LAS VEGAS, DOLINA ŚMIERCI, MAMMOTH LAKES, PARK NARODOWY YOSEMITE, SAN FRANCISCO

DZIEŃ 1: POLSKA– LOS ANGELES
Przybycie uczestników Pielgrzymki na 2 godziny przed odlotem na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa, a następnie wylot do Los Angeles. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Holiday Inn Anaheim lub obiekcie o podobnym standardzie.

DZIEŃ 2: LOS ANGELES – THE O.C. - PALM SPRINGS - PHOENIX (ok. 604 km)
W dniu dzisiejszym wyruszymy z Los Angeles o godzinie 8.00 i udamy się w podróż przez góry San Jacinto i pustynny kurort Palm Springs do stolicy stanu Arizona, Phoenix. Przejedziemy również przez Indio, dom Intl Date Festival w Coachella Valley.
Zakwaterowanie w hotelu Delta Hotels Phoenix Mesa lub obiekcie o podobnym standardzie.

DZIEŃ 3: PHOENIX – SEDONA – PARK NARODOWY GRAND CANYON (ok. 361 km)
Podróż przez Pustynię Sonora, najbogatszy i najbardziej zróżnicowany biologicznie ekosystem w obu Amerykach, gdzie rosną unikalne rośliny - Saguaro cacti. Dalej przejedziemy do miejscowości Sedona, położonej w wyjątkowej pod względem geologicznym okolicy i otoczonej charakterystycznymi, czerwonymi monolitami skalnymi. Możliwość podziwiania spektakularnego krajobrazu czerwonych skał. W dalszej części dnia kontynuacja podróży do Oak Creek Canyon, a następnie do Parku Narodowego Grand Canyon – jednego z 7 cudów świata. Wieczorem czas wolny.
Zakwaterowanie w hotelu Yavapai West lub obiekcie o podobnym standardzie.

DZIEŃ 4: PARK NARODOWY GRAND CANYON – MONUMENT VALLEY – PAGE/LAKE POWELL (ok. 453 km)
Przejazd wzdłuż południowej krawędzi (South Rim) do rezerwatu Indian Navajo, w którym rodziny indiańskie mieszkały od pokoleń. Następnie grupa przejedzie przez Pstrą Pustynię (Painted Desert), która rozciąga się od Parku Narodowego Wielkiego Kanionu do Parku Narodowego Skamieniałego Lasu na północnym brzegu rzeki Małe Kolorado.
Przyjazd do pięknej Doliny Pomników (Monument Valley) obszaru, który ucieleśnia najbardziej kultowe obrazy amerykańskiego Zachodu. W późnych godzinach popołudniowych przyjazd do miejscowości Page, położonej na płaskowyżu nad rzeką Colorado. Wieczorem czas wolny na odpoczynek.
Zakwaterowanie w hotelu Best Western Lake Powell lub obiekcie o podobnym standardzie.

DZIEŃ 5: PAGE/LAKE POWELL – KANAB – PPARK NARODOWY BRYCE CANYON (ok. 246 km)
Śniadanie. Po wyjeździe z hotelu udamy się nad potężną zaporę Glen Canyon Dam, drugą najwyższą betonową zaporę w kształcie łuku w Ameryce. Będziemy podziwiać stąd widoki na piękne jezioro Lake Powell oraz rzekę Colorado gdzie krystalicznie niebieska woda styka się z czerwonymi skalnymi ścianami Wielkiego Kanionu. Następnie przyjazd do Utah, stanu mormonów oraz przejazd przez miasto Kanab do mieniącego się wielobarwnymi piaskowcami Bryce Canyon. Tego wieczoru, jeśli pogoda pozwoli, proponujemy spojrzeć w spektakularne w tym rejonie niebo pełne gwiazd.
Zakwaterowanie w hotelu Rubys Inn lub obiekcie o podobnym standardzie.

DZIEŃ 6: PARK NARODOWY BRYCE CANYON – PARK NARODOWY ZION – LAS VEGAS (ok. 374 km)
Przejazd do Parku Narodowego Zion charakteryzującego się wspaniałymi kanionami, wiszącymi ogrodami, wodospadami i pionowymi ścianami skalnymi, kontrastującymi z otaczającą Park pustynią. Podziwianie formacji skalnych uformowanych przez wiatr, wodę oraz czas. Po południu przejazd do Las Vegas, stolicy światowej rozrywki. Zakwaterowanie w hotelu Luxor Las Vegas – Pyramid Rooms lub obiekcie o podobnym standardzie.

DZIEŃ 7: LAS VEGAS
Dzień przeznaczony na samodzielne zwiedzanie Las Vegas oraz skorzystanie z wielu atrakcji jakie to miasto ma do zaoferowania. Oprócz znajdujących się tutaj światowej klasy sklepów, tętniących życiem kasyn i pokazów na miarę Broadway, można po prostu wybrać się na spacer słynną ulicą Strip podziwiając niesamowite zabytki.
Zakwaterowanie w hotelu Luxor Las Vegas lub obiekcie o podobnym standardzie.

DZIEŃ 8: LAS VEGAS – PARK NARODOWY DEATH VALLEY – MAMMOTH LAKES/FRESNO/VISALIA (ok. 560 km)
Zatrzymamy się dzisiaj przy słynnym znaku powitalnym LAS VEGAS, przy którym dla zatrzymania tego wspomnienia proponujemy zrobić zdjęcie. Następnie przejedziemy przez Dolinę Śmierci, najgorętsze miejsce na Ziemi. Zatrzymamy się na Zabriskie Point - punkt widokowy słynny z powodu ciekawych erozyjnych formacji skalnych oraz we wiosce Furnace Creek. Znajdują się tutaj muzeum, centrum turystyczne i siedziba władz Parku Narodowego Doliny Śmierci. W godzinach popołudniowych dotrzemy do do kurortu narciarskiego Mammoth Lakes (miejsce noclegu może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych i drogowych. W takim wypadku miejscem noclegu Fresno lub Visalia – dotyczy to okresu od października do maja). Obszar ten zyskał znaczenie jako miasto wydobywania złota w XIX wieku, a dziś słynie z najlepszych terenów narciarskich i zdumiewająco pięknych górskich widoków.
Zakwaterowanie w hotelu Mammoth Mountain Inn lub Piccadilly Inn lub obiekcie o podobnym standardzie.

DZIEŃ 9: MAMMOTH LAKES – PARK NARODOWY YOSEMITE (ok. 152 km)
W dniu dzisiejszym, w godzinach porannych, proponujemy dołączenie do opcjonalnej, sezonowej wycieczki gondolą na szczyt Mammoth, na którym przy wspaniałych widokach na Kalifornię zjemy śniadanie. Następnie grupę czeka podróż przez Tioga Pass i spędzenie dnia w Parku Narodowym Yosemite (Yosemite and Bridalveil Falls) – mieszane lasy sosnowo–sekwojowe i wodospady. Podziwianie El Capitan (największej masy granitu na świecie) i Half Dome (najbardziej stromej góry w Ameryce Północnej). Nocleg w Yosemite Gateway Area.
Zakwaterowanie w hotelu Courtyard by Marriott Sacramento Airport lub obiekcie o podobnym standardzie.

DZIEŃ 10: PARK NARODOWY YOSEMITE – SAN FRANCISCO (ok. 264 km)
Przejazd wczesnym rankiem drogą prowadzącą przez rolniczą dolinę Kalifornii do San Francisco. Po przyjeździe do San Francisco, zwiedzanie głównych atrakcji turystycznych miasta - Union Square, Golden Gate Bridge, Lombard Street oraz słynnej nadbrzeżnej dzielnicy Fishermans Wharf. Widok na wyspę Alcatraz (niegdyś najstraszniejszego więzienia w Stanach). Zakwaterowanie w hotelu Parc 55 lub Hilton Union Square lub obiekcie o podobnym standardzie.

DZIEŃ 11: SAN FRANCISCO – POLSKA
Transfer na lotnisko w San Francisco. Wylot do kraju.

DZIEŃ 12: POLSKA
Przylot do kraju. Zakończenie imprezy.


TERMINY I CENY DLA GRUP DO POTWIERDZENIA
ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ ROZSZERZENIA PIELGRZYMKI O INNE PARKI NARODOWE I MIASTA ORAZ O HAWAJE

Cena zawiera

Przelot samolotem w klasie ekonomicznej na trasie Polska-Los Angeles/San Francisco-Polska z międzylądowaniem, transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w wymienionych hotelach lub podobnych, udział w programie zwiedzania, usługi i asystę anglojęzycznego pilota/przewodnika lokalnego kontrahenta oraz polskiego pilota, opiekę duchową Księdza, codziennie Msze Święte, wszelkie stanowe i lokalne taksy, transport 1 sztuki bagażu na osobę, zestaw informacyjny, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Cena nie zawiera

Obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG w wysokości 13 PLN/os. oraz składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 PLN/os.

Opłaty za rejestrację w systemie ESTA (koszt 160 zł/osoba rejestracja wraz z pośrednictwem), wszelkich świadczeń dodatkowych, posiłków (istnieje możliwość wykupienia dodatkowego pakietu śniadań w wysokości 310 USD/osoba), opcjonalnych (dodatkowych) wycieczek fakultatywnych, wydatków natury osobistej, opłaty za nadbagaż, (5 USD/1 dodatkowy bagaż/dzień), obligatoryjnych napiwków dla kierowcy (ok. 3 USD/dzień), pilota (ok. 4 USD/dzień), obligatoryjnej opłaty za zestaw słuchawkowy w terminach z polskim pilotem w kwocie 130 PLN/osoba, obligatoryjnej opłaty na turystyczny fundusz gwarancyjny 13 zł/osoba, wszelkich świadczeń nie ujętych w punkcie „cena zawiera”.

Uwagi

1. Program jest ramowy i może ulec zmianie,
2. Od 11 listopada 2019 roku zmieniły się przepisy dotyczące wjazdu oraz tranzytu dla Polaków do Stanów Zjednoczonych. Każdy obywatel RP, nie posiadający ważnej wizy, musi być zarejestrowany w elektronicznym systemie weryfikacji (ESTA). Podróżujący samolotem będą mogli dostać się na teren Stanów Zjednoczonych po uprzednim otrzymaniu autoryzacji ESTA (również dotyczy przesiadek). Podróżni zobowiązani są do posiadania biometrycznego paszportu ważnego przynajmniej 90 dni, biletu powrotnego lub bilet na dalszą podróż z datą wyjazdu z USA. Podróżni posiadający ważną wizę turystyczną/biznesową do USA nie muszą ubiegać się o autoryzację ESTA i mogą dalej korzystać z wizy
3. Przy wylotach do Stanów Zjednoczonych paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty planowanego powrotu
4. Cena przelotu podana została w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej – za odpowiednią dopłatą przy uprzednim potwierdzeniu,
5. Istnieje możliwość przedłużenia powyższej imprezy o wypoczynek na Hawajach.
6. Możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% wartości imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).
7. Możliwość kalkulacji pobytu w pokoju 1-osobowym na zapytanie.
8. Cena podana za osobę w pokoju 2 osobowym
9. Oferta została skalkulowana dla grupy minimum 30 osób pełnopłatnych
10. Przed wyjazdem prosimy sprawdzić aktualne warunki wjazdowe na stronie Ministerstwa Sprawa Zagranicznych danego kraju oraz warunki wizowe na stronie wizowanie.com
11. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut)
Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

USA

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

USA