Pielgrzymka Sudecka

20-04-2020 24-04-2020

Cena od: 665 PLN

Program pielgrzymki

RAMOWY PROGRAM

Dzień 1: BARDO - KŁODZKO
Przyjazd do Barda. Nawiedzenie Bazyliki Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny. Od XIII wieku Bardo stało się ośrodkiem kultu maryjnego. Założenie Sanktuarium Maryjnego związane jest z obecnością Cudownej Figurki Matki Bożej, eksponowanej w ołtarzu głównym bazyliki, powyżej tabernakulum. W 2008 roku papież Benedykt XVI nadał kościołowi tytuł bazyliki mniejszej. Następnie przejazd do Kłodzka – stolicy Kotliny Kłodzkiej położonych na terenach o ogromnych walorach turystycznych, w sąsiedztwie znanych uzdrowisk. W Kłodzku odnaleźć możemy liczne zabytki architektury świeckiej i sakralnej min. późnogotycki kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, kościół Św. Jerzego i Św. Wojciecha czy barokowy, franciszkański zespół klasztorny – kościół Matki Boskiej Różańcowej i klasztor. Zakwaterowanie w Hotelu Śnieżnik w centrum Kłodzka. Kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 2: KOPALNIA ZŁOTA W ZŁOTYM STOKU/KLETNO JASKINIA NIEDŹWIEDZIA – MIĘDZYGÓRZE - WAMBIERZYCE
Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd i zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku, gdzie wejdziemy do „Sztolni Gertruda” (część muzealna), „Chodnika Śmierci”, gdzie spotkamy się z Gnomem. Będziemy mieli także okazję zobaczyć jedyny w Polsce podziemny wodospad w „Sztolni Czarnej”. Następnie przejazd do Międzygórza, gdzie w późnobarokowym, górskim kościółku pochodzącym z końca XVIII w. znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Przyczyny Naszej Radości „Maria Śnieżna” zwane sanktuarium Marii Śnieżnej. W połowie XVIII w. została przywieziona kopia cudownej figurki Matki Bożej Śnieżnej z Maria Zell w Austrii i umieszczona wysoko na drzewie. Podczas gwałtownej burzy drzewo złamało się, ale figurka ocalała nienaruszona. Przeniesiono ją niżej, gdzie początkowo zbudowano małą, drewnianą kapliczkę a w 1781 roku rozpoczęto budowę sanktuarium maryjnego. Sława figurki szybko się rozprzestrzeniała dzięki licznym cudownym uzdrowieniom i łaskom, które były jej przypisywane.
Następnie przejazd do Wambierzyc, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Obecna bazylika stoi na wzgórzu, gdzie w XII wieku w niszy drzewa umieszczono figurkę Matki Boskiej. Według kronik w 1218 r. ociemniały Jan z Raszewa odzyskał w tym miejscu wzrok. Wkrótce pod drzewem postawiono ołtarz, a następnie w 1263 r. powstał drewniany kościół. Świątynia, która przetrwała do dziś została wybudowana w latach 1715-1723.
Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3: KRZESZÓW - ZAMEK W KSIĄŻU- ŚWIDNICA
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Krzeszowa, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej – piękną, późnobarokową świątynię nazywaną Europejską Perłą Baroku. Na szczególną uwagę zasługuje ołtarz główny z monumentalnym obrazem Wniebowzięcia NMP. Następnie zwiedzanie Zamku Książ, jednego z największych w Polsce, często nazywanego „zamkiem z bajki”. Zamek powstał w XIII wieku, jego burzliwa historia doprowadziła do tego, że obiekt charakteryzuje się obecnie mieszaniną stylów architektonicznych. Kolejnym punktem programu będzie Świdnica, która z racji swojego historycznego znaczenia posiada wiele cennych zabytków architektury sakralnej.
Jednym z nich jest kościół Pokoju pw. Świętej Trójcy wpisany na listę UNESCO w 2001 roku. Jest to największy drewniany kościół w Europie. Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 4 : PRAGA
Śniadanie. Wyjazd do Pragi, jednej z najpiękniejszych stolic europejskich. Zwiedzanie rozpoczniemy od Placu Loretańskiego, następnie zejdziemy w stronę zamku na Hradczanach, gdzie oprócz przepięknej, gotyckiej Katedry Św. Wita będziemy mogli podziwiać jedną z najbardziej imponujących panoram miasta. Dla chętnych spacer słynną Złotą Uliczką. Wejdziemy także na Most Karola oraz udamy się w stronę Rynku Staromiejskiego, przy którym znajduje się Ratusz ze słynnym zegarem „Orloj” oraz kościół Marii Panny przed Tynem. Czas wolny do własnej dyspozycji. Na koniec udamy się na Nowe Miasto na Plac Św. Wacława. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: KŁODZKO
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Krótkie zwiedzanie Kłodzka – Starówka Kłodzka, Twierdza Kłodzka, Podziemna Trasa Turystyczna, Most Św. Jana. Wyjazd z Kłodzka.
Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera

4 noclegi w hotelu Śnieżnik w Kłodzku ** - pokoje 2-3-osobowe, wyżywienie zgodne z programem (4 x śniadanie w formie bufetu, 4 x obiadokolacje, w tym jedna uroczysta, pożegnalna kolacja z lampką wina), opiekę przewodnika na terenie Dolnego Śląska od momentu przyjazdu do Barda i pożegnanie z nim w Kłodzku, polskojęzyczny przewodnik w Pradze, ubezpieczenie EUROPA MultiTravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) KL 150.000 EUR, NNW 4.000 EUR, BP 400 EUR

Cena nie zawiera

Transportu autokarem, wydatków własnych, napiwków na przewodnika i kierowcy, biletów wstępu – ok. 120 zł/osoba (Kopalnia Złoty stok 30 zł/osoba (możliwość zamiany na zwiedzanie Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie 32 zł/osoba – wymagana wcześniejsza rezerwacja, Książ 50 zł, Twierdza Kłodzka + korytarze podziemne 25 zł/osoba, turystyczna trasa podziemna 15 zł/osoba ) + 32 KC/ osoba (podane stawki biletów wstępu na rok 2019, stawki będą uaktualnione na rok 2020), posiłków nie wymienionych w programie, wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie „cena zawiera”.

Uwagi

1. Program zwiedzania jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Oferta została skalkulowana dla grupy min. 42 osób pełnopłatnych
3. Ceny dotyczą osoby w pokoju 2 lub 3 osobowym. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1 osobowego na zapytanie
4. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji +3,2% kosztu imprezy w ciągu 5 dni od podpisania umowy (jeśli termin wylotu jest dalszy niż 30 dni)
5. Do ceny doliczyć należy transport autokarem. Cena zależna od miejsca startowego pielgrzymki. Oferta zostaje potwierdzona jeśli zgłoszona będzie cała grupa.
6. Możliwość modyfikacji programu na życzenie.

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Polska

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Polska