Pielgrzymka: Sanktuaria Francji (8 dni)

04-06-2021 11-06-2021

Cena od: 3890 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1. WARSZAWA – PARYŻ
Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Odprawa. Wylot do Paryża. Po przylocie transfer do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2. PARYŻ
Śniadanie. Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie Paryża. Zobaczymy m.in. średniowieczne centrum miasta, Katedrę Notre Dame, Łuk Triumfalny, Pola Elizejskie, Kaplica Cudownego Medalika, Bazylikę Sacre Cour, Wieża Eiffla. Pierwowzorem znajdującej się w Katedrze Notre Dame Czarnej Madonny była „czarna dziewica” – czczona w starożytności bogini płodności. Ciemna figura Najświętszej Marii Panny była uważana za sprawczynię wielu cudów, zanim zaginęła podczas Wielkiej Rewolucji. Obecnie na jej miejscu stoi figura o nieznanym pochodzeniu, również otaczana czcią.

DZIEŃ 3. ROCA MADOUR (OK. 535 KM)
Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Roca Madour, średniowiecznego miasteczka usytuowanego na wysokim, blisko 400-metrowym wapiennym klifie. Miasteczko leży na szlaku pielgrzymkowym. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej, nazywanego również Sanktuarium Czarnej Madonny, w tym cudownej kaplicy z figurą Czarnej Madonny. Rzeźba ta przedstawia Matkę Boską na tronie z Dzieciątkiem siedzącym na jej kolanach. Czarna Madonna z Roca Madour słynie z cudownej mocy uzdrawiania. Powstała nawet księga, w której opisywane są wszystkie cuda. Do Sanktuarium można dotrzeć pokonując na kolanach 216 stopni lub idąc zalesioną ścieżką. Wieczorem przyjazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4. LOURDES (OK. 300 KM)
Poranna Msza Święta. Śniadanie. Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Odwiedzimy m.in. dom rodzinny Bernadetty Soubirous, kościół parafialny oraz Bazylikę. Dla chętnych możliwość zanurzenia się w basenach z wodą. Obiadokolacja. Następnie uczestnictwo w procesji ze świecami oraz modlitwa w Grocie Massabielle. Powrót do hotelu. Nocleg. Lourdes jest jednym z największych na świecie ośrodków kultu Maryjnego i światowym centrum Pielgrzymek. 11 lutego 1858 r. przy Grocie Massabielle – 14 letniej Bernadecie Soubirous ukazała się Piękna Pani. Od 11 lutego do 16 lipca 1858 r. dziewczyna doświadczyła łącznie 18 objawień Matki Boskiej. Podczas objawień w Grocie Bernadeta odkryła także cudowne źródło wody. Istnieje ono do dzisiaj, zostało jedynie przykryte szklanym ekranem i podświetlone.

DZIEŃ 5. CARCASSONE (OK. 260 KM)
Śniadanie. Przejazd do Carcassone – średniowiecznego miasta. Nawiedzimy znajdującą się w pobliżu murów miasta bazylikę St. Nazaire (Nazariusza), chrześcijańskiego męczennika. Według tradycji został on ochrzczony przez Św. Piotra. Bazylika jest arcydziełem sztuki sakralnej i łączy w sobie dwa style - gotycki i romański. Przejazd w okolice La Salette. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. LA SALETTE (OK. 370 KM)
Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Sanktuarium związane jest z objawieniem Matki Bożej z 1846 roku. Matka Boża miała ukazać się 19 września 1846 roku dwojgu pastuszkom - 15-letniej Melanii Calvat oraz 11-letniemu Maksymilianowi Giraud na górze wznoszącej się nad La Salette. Według relacji dzieci była to piękna kobieta siedząca wewnątrz jasnej kuli. Na jej piersiach widniał krzyż z Jezusem Chrystusem i promieniowała z niego niezwykła jasność. Na miejscu objawienia wytrysnęło źródło, które bez przerwy aż do dnia dzisiejszego. Na miejscu objawienia zostały ustawione krzyże a później pielgrzymi ustawili 14 stacji drogi krzyżowej, wytyczając drogę, którą przeszła Piękna Pani po rozmowie z dziećmi. Droga ta przypomina kształtem literę „S” i istnieje do dzisiaj. Na jej końcu znajduje się figura przedstawiająca Maryję wznoszącą się do nieba, z twarzą skierowaną w stronę Rzymu, dla podkreślenia jedności z Kościołem. Czas na modlitwę. Przejazd w okolicę Paray le Monial, gdzie znajduje się romańska bazylika. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 7. PARAY LE MONIAL – NEVERS (OK. 355 KM)
Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Najświętszego Serca Pana Jezusa. Świątynia ta została ufundowana w 973 roku przez słynnego francuskiego benedyktyna Odylona z Cluny. Głównym celem Pielgrzymek jest słynna kaplica objawień przy pojezuickim klasztorze. To właśnie tam znajdują się relikwie świętej Małgorzaty z Alacoque, której w latach 1673-1675 czterokrotnie ukazał się Jezus Chrystus z sercem przebitym włócznią. Następnie przejazd do Nevers - kaplica z relikwiami Św. Bernadety – wizjonerki z Lourdes. W mieście znajduje się dom macierzysty Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia i Edukacji Chrześcijańskiej. 4 lipca 1866 roku do nowicjatu wstąpiła Bernadeta Soubirous, gdzie przyjęła imię Marie Bernard. Zmarła 16 kwietnia 1879 r. i pochowana została w kaplicy Świętego Józefa. Trzy ekshumacje potwierdziły, że jej ciało nie uległo rozkładowi. Podczas ostatniej jej ciało zostało przeniesione do kaplicy klasztornej i umieszczone w przeszklonej trumnie. Przejazd do Paryża. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 8: PARYŻ - WARSZAWA
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy. Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa-Paryż-Warszawa (bagaż podręczny 8kg, bagaż rejestrowany 23 kg), opłaty lotniskowe, wszystkie niezbędne transfery lądowe autokarem, zakwaterowanie w hotelach 2* i 3* (lokalny standard) oraz w Domach Pielgrzyma, wyżywienie 2x dziennie, Msze Święte, opiekę duchową księdza i opiekę polskiego pilota, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Cena nie zawiera

Kosztów realizacji programu, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników 75 EUR/os. płatne na miejscu u pilota obligatoryjnie, biletów wstępu dla chętnych (wejście na Wieżę Eiffla 49 EUR/os., Łuk Triumfalny 12 EUR/os., rejs po Sekwanie 11 EUR/os.), datków na Msze (zwyczajowo 1-2 EUR/os./msza), wydatków własnych, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%, wszelkich świadczeń i opłat nieujętych w punkcie „cena zawiera”, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 10 zł/os, oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 10 zł/os.

Uwagi

1. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 900 zł.
2. W stosunku do oferty zastosowanie mają Warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez TRADE & TRAVEL COMPANY Sp. z o.o.
3. Oferta obowiązuje przy ilości uczestników min. 40 osób pełnopłatnych.
4. Oferta ta jest własnością Konsorcjum Polskich Biur Podróży/ Trade & Travel Company Sp. z o.o.
5. Terminy i ceny na potwierdzenie.
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Francja