Gruzja - Kaukaska Pielgrzymka

23-01-2021 31-01-2021

Cena od: 3750 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1. WYLOT
Spotkanie na lotnisku na 2 godz. przed wylotem. Odprawa biletowo-paszportowa. Wylot do Gruzji.

DZIEŃ 2. TBILISI
Poranny przylot do Tbilisi i przejazd na śniadanie. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od największej cerkwi Kościoła Gruzińskiego – Soboru Trójcy Świętej. Kolejno odwiedzimy usytuowaną na skarpie nad rzeką Mtkwari cerkiew Metekhi. Kolejką gondolową wjedziemy na górującą nad miastem twierdzę Narikala, skąd zejdziemy do orientalnej dzielnicy tbiliskich łaźni. Następnie przespacerujemy się uliczkami starówki oglądając Katedrę Sioni i Bazylikę Anchiskhati. Przejedziemy autokarem główną ulicą miasta – aleją Szoty Rustawelego. Na koniec odwiedzimy Polską Misję Kamilianów. Msza Święta. Obiadokolacja z pokazem gruzińskich tańców. Nocleg.

DZIEŃ 3. MCCHETA - JVARI - TBILISI (OK. 700 KM)
Po śniadaniu Msza Święta i przejazd do Mcchety. Zwiedzanie Katedry Sweti Cchoweli, gdzie wg. tradycji złożono szatę, w której pochowano do grobu Chrystusa. Spacer urokliwymi uliczkami starej Mcchety. Następnie wizyta w Monastyrze Jvari, który został wpisany na listę UNESCO. Powrót do Tbilisi i czas wolny na zakupy pamiątek na pchlim targu "Pod Suchym Mostem". Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4. GRUZIŃSKA DROGA WOJENNA (OK. 320 KM)
Śniadanie. Msza Święta. Całodniowa wycieczka słynną Gruzińską Drogą Wojenną, której najwyższym punktem jest Przełęcz Krzyżowa (2379 m n.p.m.). Po drodze zwiedzanie twierdzy Ananuri usytuowanej nad sztucznym zbiornikiem Zhinvali. Przejazd przez Gudauri – największy ośrodek narciarski w kraju. Postój na zdjęcia panoramy Wysokiego Kaukazu. W Kazbegi przesiądziemy się na samochody terenowe, którymi dotrzemy do malowniczo usytuowanego kościółka Cminda Sameba na wzgórzu Gergeti. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5. KACHETIA (WINIARNIA, BODBE, SIGHNAGHI) (OK. 225 KM)
Po śniadaniu Msza Święta i całodniowa wycieczka do Kachetii – regionu winiarskiego Gruzji. Odwiedzimy winiarnię, w której poznamy sekrety produkcji win metodą kachetyjską, w tradycyjnych amforach. Będziemy mieli również szansę na degustację. Następnie odwiedzimy Monastyr Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino, która przyniosła do Gruzji chrześcijaństwo. Zatrzymamy się też na zwiedzanie Sighnaghi – miasta zakochanych, które ze względu na swoje położenie przypomina włoską Toskanię. Powrót do Tbilisi. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. UPLISTSIKHE - KUTAISI - GELATI (OK. 260 KM)
Po śniadaniu przejazd do miejsca uważanego za jedyny starożytny zabytek Gruzji - Uplistsikhe. Spacer po ruinach miasta wykutego w skałach nad rzeką Kurą, które było silnym ośrodkiem handlowym Jedwabnego Szlaku. Dalej ruszymy w drogę do Imeretii, która przez wielu uważana jest za mityczną Kolchidę, gdzie Jazon wyprawił się po złote runo. Przejazd do Kutaisi, które w średniowieczu było stolicą ziem gruzińskich. Zwiedzimy górującą nad miastem Katedrę Bagrati. Pojedziemy także do wpisanego na listę UNESCO monastyru Gelati, ufundowanego w XII wieku przez Dawida Budowniczego. Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7. JASKINIA PROMETEUSZA - BATUMI (OK. 160 KM)
Śniadanie i zwiedzanie odkrytej w 1984 r. Jaskini Prometeusza, nazywanej podziemnym skarbem Gruzji. Następnie przejazd do Batumi i panoramiczny objazd miasta uważanego za perłę Morza Czarnego. Kolejno spacer nadmorskim bulwarem po Parku Cudów, gdzie zobaczymy Wieżę Gruzińskiego Alfabetu i poznamy historię miłości Ali i Nino. Dotrzemy też na Plac Europy z pomnikiem mitologicznej Medei i zobaczymy Batumi Piazza (miejsce inspirowane architekturą włoskiej Wenecji). Msza Święta. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 8. BATUMI - TBILISI (OK. 380 KM)
Po śniadaniu Msza Święta. Czas wolny na relaks i kąpiele w Morzu Czarnym. Alternatywnie wycieczka fakultatywna do Batumskiego Ogrodu Botanicznego. Po południu przejazd pociągiem do Tbilisi. Obiadokolacja i odpoczynek w hotelu.

DZIEŃ 9. TBILISI - WYLOT
Przejazd na lotnisko i powrót do kraju. Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa-Tblisi-Warszawa (z bagażem podręcznym do 8 kg/os. i głównym do 23 kg/os.), noclegi w hotelach *** (lokalny standard), wyżywienie według programu (śniadania codziennie, 7 x kolacja), opieka polskojęzycznego pilota, transfery autokarem, opieka duchowa księdza, codzienne Msze Święte, ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL, KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

Cena nie zawiera

obligatoryjnych kosztów realizacji programu oraz napiwków dla przewodników i kierowców, biletów wstępu 110 EUR/osoba (płatne na miejscu u pilota), wydatków własnych, napojów do posiłków, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os. (płatne w biurze przy dopłacie).

Uwagi

1. Codziennym punktem programu jest Msza Święta.
2. Podano cenę za osobę w pokoju 2-os.
3. Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
4. Oferta skalkulowana jest na grupę min. 32 osób pełnopłatnych.
5. Warunkiem wjazdowym do Gruzji jest paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Dane podane do rezerwacji muszą być zgodne z paszportem.
6. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL, KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Gruzja