Pielgrzymka Argentyna z Brazylią

14-10-2019 24-10-2019

Cena od: 11790 PLN

Program pielgrzymki

Ramowy program:

DZIEŃ 1: WYLOT
Spotkanie na lotnisku na 2 godziny przed wylotem. Odprawa bagażowo-paszportowa i przelot do Argentyny.

DZIEŃ 2: BUENOS AIRES (ARGENTYNA)
Przylot w godzinach porannych i powitanie na lotnisku międzynarodowym Ezeiza w Buenos Aires. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie. Śniadanie.

Zwiedzanie stolicy Argentyny - Plaza de Mayo, Avenida de Mayo, siedziba rządu Casa Rosada, Katedra Metropolitalna, Colón Theatre (Opera House). Odwiedzimy kilka dzielnic Buenos Aires: San Telmo z najbardziej prestiżowymi „barami tango”, tradycyjną, barwną dzielnicę La Boca, słynącą z ulicznych występów tancerzy tango oraz arystokratyczną i handlową dzielnicę Recoleta, ze słynnym cmentarzem, na którym spoczywa Evita Perón. W czasie zwiedzania miasta odwiedzimy także miejsca związane z Papieżem Franciszkiem.

Za dodatkową opłatą 130 USD/os. Wieczorem zapraszamy do eleganckiej restauracji na kolację połączoną z pokazem Tango. Oprócz degustacji argentyńskich, wyśmienitych potraw i wybornego wina z Nowego Świata będą Państwo mogli podziwiać to, z czego tak bardzo słynie boskie Buenos Aires – zmysłowe tango show w wykonaniu profesjonalnych tancerzy!

DZIEŃ 3: BUENOS AIRES – LUJAN – PAMPA – BUENOS AIRES
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Lujan – miejscowości, w której znajduje się najsłynniejsze Sanktuarium Maryjne w Argentynie. Nawiedzenie Sanktuarium, Msza Święta. Następnie przejazd w głąb pampy. Będzie to okazja do spotkania z gauchos. Jest to argentyński odpowiednik cowboyów. Dla chętnych opcjonalnie wycieczka konna. Powrót do Buenos Aires. Nocleg.


DZIEŃ 4: BUENOS AIRES – WODOSPADY IGUAZU (PO STRONIE ARGENTYŃSKIEJ)
Śniadanie w hotelu. Transfer na lokalne lotnisko i przelot do Puerto Iguazu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Przejazd w kierunku wodospadów Iguazú. Iguazú to w języku Indian mieszkających dawniej na tych terenach “wielka woda”. Podziwianie wodospadów po stronie argentyńskiej. Tysiące metrów sześciennych spadającej wody na sekundę, wspaniałe, zapierające dech w piersi widoki oraz potężny huk wody powodują że wrażenia te na długo zostaną w pamięci! Spacer pomostami pozwala podziwiać odwiedzającym wspaniały, panoramiczny widok kaskad spadających w przepaść, gdzie nieustannie rozpylane są kropelki wody, tworząc na niebie przepiękne tęcze.
Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: WODOSPADY IGUAZU (PO STRONIE BRAZYLIJSKIEJ)
Śniadanie w hotelu. Przejazd w kierunku wodospadów Iguazú. Dziś odwiedzimy wodospady po stronie brazylijskiej, spośród których najbardziej znane to Wodospad Floriano, Deodoro, Benjamin Constant, Unión i Diabelska Gardziel. To bez wątpienia jeden z najwspanialszych cudów natury i nie bez przyczyny został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO.
Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 6: FOZ DO IGUAZU – SAO PAULO – APERECIDA - PARATY
Śniadanie w hotelu. Przejazd na lotnisko i przelot do Sao Paulo. Następnie przejazd do Aparecidy. Znajduje się tam jedno z najsłynniejszych brazylijskich Sanktuariów, w którym czci się Matkę Boską z Aparecidy, patronkę Brazylii. Nawiedzenie Sanktuarium, Msza Święta. Następnie przejazd do Party, gdzie będzie możliwość spędzenia nocy w typowej pousada. Jest to najlepszy sposób, aby poczuć klimat tego miejsca. Nocleg.

DZIEŃ 7: PARATY – RIO DE JANEIRO
Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu spacer uliczkami zabytkowego Starego Miasta. Następnie przejazd do Rio de Janeiro. Zakwaterowanie w hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 8: RIO DE JANEIRO
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie miasta. Wjazd na Corcovado, zwane Garbatą Górą, które zachwyca monumentalnym posągiem Chrystusa (38 m.) z rozłożonymi ramionami tworzącymi znak krzyża. Pomnik, który został wybrany jednym z nowych siedmiu cudów świata, przyciąga corocznie tysiące zwiedzających i wznosi się na wysokości 710 m n.p.m. Czas na podziwianie malowniczej zatoki Guanabara. Wjazd kolejką na Głowę Cukru (396 m n.p.m.), z której roztacza się wspaniała panorama miasta. Przekonamy się jak fantastycznie położone jest Rio de Janeiro, ile zatok wcina się w ląd, ile wysepek usytuowanych jest w pobliżu wybrzeża, ile wierzchołków gór wypiętrza się ponad dzielnicami. Tu każdy, kto ma aparat fotograficzny, może być artystą. W którąkolwiek stronę nie skierować obiektywu, wszędzie jest pięknie, wręcz cudownie. Obiad (churrascaria, czyli duży wybór mię z grilla, serwowanych prosto ze szpady - to słynne brazylijskie Churrasco a Rodizio. Dodatki - ryż, frytki, warzywa). Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 9: RIO DE JANEIRO
Śniadanie. Proponujemy wybrać się na zakupy i samodzielne poznawać uroków wspaniałego Rio de Janeiro. Ipanema i Copacabana są znane na całym świecie, ciągną się kilometrami i zapraszają do wypoczynku w promieniach gorącego brazylijskiego słońca. Spacery wzdłuż rozległego wybrzeża z malowniczymi zatokami, wysepkami oraz rysujące się w tle strome wzgórza porośnięte zielonym, tropikalnym lasem gwarantują wymarzony odpoczynek. Rio to jednak nie tylko piękna przyroda i ale także restauracje serwujące wyśmienite dania brazylijskiej kuchni, puby, w których kwitnie życie nocne, dziesiątki eleganckich sklepów oraz raj dla miłośników surfingu i innych sportów wodnych. W Rio de Janeiro nie sposób się nudzić. Miasto żyje w rytmach samby: przechodnie tańczą na ulicach, gdy tylko usłyszą muzykę i zachęcają do wspólnej zabawy. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10: RIO DE JANEIRO
Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Następnie przejazd na lotnisko w Rio de Janeiro. Wylot do Polski.

DZIEŃ 11: WARSZAWA
Przylot do Polski. Zakończenie Pielgrzymki.


Opcjonalnie – przedłużenie pielgrzymki o wycieczkę do Urugwaju 3 dni/2 noce.

DZIEŃ 1: BUENOS AIRES - COLONIA DEL SACRAMENTO - MONTEVIDEO (URUGWAJ)
Śniadanie. Przejazd promem do Colonii Sacramento w Urugwaju. Miasto to prawdziwa perła XVII wiecznej Ameryki. Założone przez Portugalczyków nad rzeką Rio de la Plata, po przeciwnej do Buenos Aires stronie rzeki. Zapraszamy na zwiedzanie historycznego centrum – Barrio Historico (Dzielnica Zabytkowa), które jako jedyny obiekt w Urugwaju zostało wpisane do na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Transfer do Montevideo. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2: MONTEVIDEO (URUGWAJ)
Śniadanie. Zapraszamy na wycieczkę po stolicy Urugwaju – Montevideo. Miasto leży na wschodnim brzegu La Platy. Zwiedzanie rozpoczniemy od Starego Miasta będącego pamiątką po czasach kolonialnych. Spacer zaczniemy od placu Matriz, na którym znajduję się pierwsza fontanna zaopatrującą miasto w wodę pitną w czasach kolonialnych. Przejdziemy przez słynną Puerta de la Ciudadela - będąca wejściem do części kolonialnej stolicy. Cytadela była najważniejszym bastionem obrony militarnej półwyspu. Usytuowana jest on na Placu Niepodległości– na którym wznosi się pomnik największego bohatera narodowego Urugwaju - Jose Artigasa. Następnie zobaczymy takie obiekty jak Katedrę NMP, Ratusz, Solis Theatre, Pałac Salvo i Estevez. Następnie przeniesiemy się na główny deptak miasta - Avenida 18 de Julio (Aleja 18 Lipca), wzdłuż której wznoszą się ważne budynki kulturalne, jak Biblioteka Narodowa czy Universidad de la República (Uniwersytet Republiki) bary i restauracje.
Czas wolny do dyspozycji uczestników. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3: MONTEVIDEO - PUNTA DEL ESTE – BUENOS AIRES
Śniadanie. Transfer z Montevideo do Punta del Este – jednej z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych i uzdrowiskowych Urugwaju, położonej na półwyspie o tej samej nazwie. Zapraszamy na zwiedzanie kurortu, dzielnic mieszkaniowych oraz najpopularniejszych plaż – Mansa i Brava. Następnie czas wolny do dyspozycji uczestników wycieczki. Transfer do Montevideo.
Przesiadka na prom i rejs z Montevideo do Buenos Aires.

Cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa-Buenos Aires/Rio de Janeiro-Warszawa (z przesiadką; z posiłkami na pokładzie, z bagażem podręcznym i głównym w cenie biletu) oraz loty lokalne, zakwaterowanie w hotelach 3* i 4*, wyżywienie wg programu, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (4000 EUR/os., kosztów leczenia i chorób przewlekłych (100 000 EUR/os.), bagażu (400 EUR/os.), opiekę polskojęzycznych, lokalnych przewodników, materiały informacyjne (mini przewodnik), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os. Uczestnicy Pielgrzymki maja także zapewnioną opiekę duchową Księdza oraz Mszę Świętą (codziennie lub w miarę dostępności miejsc).

Cena nie zawiera

obligatoryjnych napiwków dla kierowców i przewodników napiwków 40 USD/os. (płatne na miejscu gotówką), obligatoryjnych kosztów realizacji programu 100 USD/os. (płatne na miejscu gotówką), napojów do posiłków, opłaty wylotowej z Brazylii 36 USD/os. (płatne gotówką na lotnisku), wycieczek oznaczonych jako opcjonalne.

Uwagi

1.Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2.Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym.
3.Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy.


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Argentyna

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Argentyna