Pielgrzymka do Peru

24-04-2019 03-05-2019

Cena od: 9990 PLN

Program pielgrzymki

Program ramowy:

Dzień 1: WARSZAWA - LIMA
Wylot z Warszawy zgodnie z rozkładem lotów. Po przylocie do Limy transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg.

Dzień 2: LIMA – PARACAS - NAZCA
O 03:45 podróż prywatnym transportem z Limy do Paracas. Śniadanie na wynos. Przejazd do portu (07:45), z którego popłyniemy rejsem na wyspy Ballestas (jeśli warunki pogodowe nie będą złe). Możliwość obserwacji z bliska lwów morskich, różnych gatunków ptaków morskich, takich jak peruwiańskie pelikany, gujańskie kormorany a przy odrobinie szczęścia, słynne peruwiańskie pingwiny. Podróż w stronę Nazca. W trakcie drogi wizyta w oazie Huacachina, otoczonej gigantycznymi wydmami, palmami i drzewami. Kolacja w hotelu w Nazca, nocleg.

Dzień 3: NAZCA
Po śniadaniu czas wolny.
Opcjonalnie transfer na lokalne lotnisko i 35-minutowy lot (w zależności od warunków pogodowych) nad płaskowyżem Nazca, na którego terenie znajdują się słynne linie, o niezbadanym do dziś pochodzeniu. Powstały ponad 2000 lat temu i wciąż nie poddają się siłom czasu i pogody. Przedstawiają zwierzęta, ptaki oraz idealne w kształcie figury geometryczne. Niewykluczone, że linie z Nazca mają znaczenie religijne. Piktogramy zwierzęce symbolizują w wielu kulturach płodność i mieszkańcy płaskowyżu mogli oddawać im cześć z tego powodu. Inni twierdzą, że linie z Nazca mają sens astronomiczny i tworzą swoisty kalendarz nieba. Ostatnią zaś tezą jest, iż linie z Nazca mogły być oryginalnymi, choć "zwyczajnymi" dziełami sztuki, które rysowano dla bogów oglądających świat z niebios.
Cena 120 USD/os.

Obiad w hotelu. Wieczorem ok. 20:50 nocny przejazd komfortowym autokarem (z rozkładanymi siedzeniami i stoliczkami) do Cusco. Przyjazd na miejsce ok. 11:30 rano.

Dzień 4: CUSCO
Zakwaterowanie w hotelu. Czas na odświeżenie po nocnej podróży. Śniadanie.
Zwiedzanie historycznego centrum Cusco. Miasto, które nazwane przez Inków „Pępkiem Świata”, długi czas było ich Królestwem. Do dziś w mieście pozostały domy zbudowane bez zaprawy, które później hiszpańscy konkwistadorzy wykorzystywali do budowy kościołów. Odwiedzimy Świątynię Słońca Coricancha/Santo Domingo i Katedrę (biletu wstępu w cenie). Następnie przeniesiemy się do pobliskich ruin Sacsayhuaman, Qenqo - centrum religijne poświęcone Bogu Viracocha. Odwiedzimy inkaskie twierdze w Puca-Pucara oraz Tambomachay, z leczniczą wodą spływającą spiętrzonymi tarasami. Miejsce to, związane z kultem wody, uznawane jest za miejsce rytualnej kąpieli Najwyższego Inki.
Powrót na kolację do hotelu.

Dzień 5: CUSCO – ŚWIĘTA DOLINA INKÓW
Śniadanie. Przejazd do Pisaq, niewielkiej wsi w Andach, zamieszkałej już w czasach Inków, w której zachowały się domy w stylu kolonialnym. Na gwarnym rynku można spotkać Indian z lamami oraz kupić oryginalne, lokalne wyroby i pamiątki. Następnie zwiedzanie inkaskiej fortecy Ollantaytambo. Strategicznie usytuowana w północnej części tzw. Świętej Dolinie Inków w Peru, jest jedną z najlepiej zachowanych osad Inków. Najbardziej znaną budowlą jest nigdy nie ukończona "Świątynia Słońca". Obiad na trasie zwiedzania. Powrót do hotelu.

Dzień 6: CUSCO – MACHU PICCHU
Śniadanie. Transfer na stację Poroy, przejazd pociągiem ekspedycyjnym do Aguas Calientes (3,5h).
Przejazd autokarem do Machu Picchu (w języku keczua-stary szczyt) - ruin najsłynniejszego inkaskiego miasta z XV w., usytuowanego na zboczach góry. To najlepiej zachowane Inkaskie miasto z XV w., pełniło funkcję głównego centrum ceremonialnego, ale także gospodarczego i obronnego. Zamieszkiwali je kapłani, przedstawiciele inkaskiej arystokracji, żołnierze oraz opiekunowie tutejszych świątyń. Miasto składało się z dwóch części: górnej, zwanej hanman, znajdowały się: Świątynia Słońca, Grobowiec Królewski, Pałac Królewski oraz Intihuatana, największa Inkaska Świętość. W Dolnej zaś części mieściły się domy mieszkalne kryte strzechą oraz warsztaty produkcyjne.
Machu Picchu nigdy nie zostało odkryte przez hiszpańskich konkwistadorów. Przez wieki miasto było ukryte w dżungli, aż do odkrycia w 1911 roku przez archeologa Hirama Binghama. W 2007 roku obiekt został ogłoszony jednym z siedmiu nowych cudów świata. Przez wieki pozostawało ukryte wysoko w górach aż do odkrycia w 1911 roku przez archeologa Hirama Binghama. Oprowadzanie z przewodnikiem po ruinach daje wyobrażenie jak miasto musiało wyglądać w przeszłości.
Powrót pociągiem do Cusco. Kolacja w hotelu.

Dzień 7: CUSCO – RAQCHI – ANDAHUAYLILAS - PUNO
Śniadanie. Przejazd busem do Puno (380 km, w godz. 08:00-17:00).
Podróż w przepięknej scenerii Andów, urokliwych małych wiosek oraz pól z pasącymi się alpakami lamami zakończymy w Cuzco. Po drodze, z punktu widokowego La Raya ( 4335m) będziemy mogli podziwiać ośnieżone Andy. Zatrzymamy się w Raqchi, aby odwiedzić Świątynie Viracocha - jedyną inkaską świątynie w której użyto gliny jako materiału budowlanego. W Andahuaylilas obejrzymy słynny kościół wybudowany w XVII w. przez Jezuitów, nazywany Kaplicą Sykstyńską Ameryki Południowej.
Przystanek na obiad w miejscowości Sicuani, w której można zwiedzić małe warsztaty przerabiające wełnę alpak i skóry lam.
Zakwaterowanie w hotelu w Puno – mieście położonym na wybrzeżu Jeziora Titicaca.

Dzień 8: PUNO – JEZIORO TITICACA: WYSPY UROS I TAQUILE
Śniadanie. Nasza wyprawa łodzią rozpocznie się od Wysp Uros i Taquile na najwyżej położonym, żeglownym jeziorze świata - Titicaca. Wyspa Uros zbudowana jest z trzcin zamocowanych na kłodach i powiązanych ze sobą powrozami. Głównym zajęciem mieszkających tu ludzi, posługujących się językiem keczua i aymara, jest rybołówstwo i rękodzieło.
Obiad na Taquile.
Spacer po Wyspie Taquile, której mieszkańcy kultywują zwyczaje dawnych kultur, takich jak życie w komunie, w której wszystko jest wspólne. Kobiety i mężczyźni utrzymują się z włókiennictwa; to tutaj powstają tradycyjne stroje, uznawane za najpiękniejsze w całym Peru. Tutaj czerwony kolor gleby kontrastuje z głębokim błękitem jeziora Titicaca, a ośnieżone szczyty pasma Cordillera Real majaczące w oddali dopełniają ten wspaniały widok. Po południu przejazd na lotnisko i przelot do Limy. Transfer i zakwaterowanie w hotelu w Limie.

Dzień 9: LIMA
Śniadanie. Czas wolny. Obiad w hotelu.
Po południu zwiedzanie miasta, odkrywanie Miraflores i San Isidro, nowoczesnych dzielnic Limy oraz historycznego centrum, wpisanego na Światową Listę Dziedzictwa UNESCO. Kilkanaście dobrze zachowanych budynków z różnych epok, mix przeszłości z teraźniejszością, jest charakterystyczną cechą tej stolicy.
Zwiedzanie Katedry i Klasztoru San Francisco (bilety wstępu są zawarte w cenie). Jest to największy zespół kościelny pochodzący z epoki kolonialnej. Jego przednia fasada uważana jest za najpiękniejszą fasadę kościelną w Limie. Ulokowany przy Plaza de Armas zespół jest uważany za najwybitniejsze dzieło baroku peruwiańskiego. Jest to jednocześnie najczęściej odwiedzany kościół Limy. Będąc w kościele, warto zajrzeć także do katakumb, w których spoczywają szczątki hiszpańskiego konkwistadora Pizarro.
Transfer na lotnisko na 3h przed wylotem. Wylot do Polski.

Dzień 10: WARSZAWA
Powrót do Polski.

Cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa – Lima – Warszawa (wg rozkładu lotów), bilet na lot lokalny Puno-Lima, wszystkie niezbędne transfery lądowe komfortowymi busami/autokarami, zwiedzanie w/g programu, bilet na pociąg do/z Machu Picchu, zakwaterowane w hotelach 3* (lokalny standard), wyżywienie wg programu, ubezpieczenie od kosztów leczenia, następstw nieszczęśliwych wypadków, chorób przewlekłych, bagażu, opiekę polskojęzycznego przewodnika, składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

obligatoryjnej opłaty za bilety wstępu i napiwki w kwocie 350 USD/os. (do zapłaty na miejscu), opłaty wylotowej z Peru 31 USD/ os, opcjonalnego lotu nad płaskowyżem Nazca (120 USD/ os., tylko dla chętnych), napojów do obiadów i kolacji.

Uwagi

1. Program jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Przy wyjazdach do Peru konieczne jest posiadanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Przy rezerwacji należy przesłać skan paszportu (strony ze zdjęciem).
3. Do rezerwacji należy podać imię i nazwisko takie jak w paszporcie, serię i numer paszportu, dokładną datę urodzenia.
4. Przy wyjeździe obowiązują ogólne warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez Konsorcjum Polskich Biur Podróży – Trade & Travel Company.
5. Nie są wymagane szczepienia ochronne, nie występują szczególne zagrożenia sanitarno-epidemiologiczne.
6. Możliwość ubezpieczenie od kosztów rezygnacji 3,2%.UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
·Europa i Basen Morza Śródziemnego: KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 150 000 EURO, NNW – 15 000 PLN, BAGAŻ – 1 000 PLN
·Świat: KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 150 000 EURO, NNW – 15 000 PLN, BAGAŻ – 1 000 PLN, OC – 30 000 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę).
Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu ( dotyczy wzrostu kursu walut)
Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta,które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.
Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Peru

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Peru