Pielgrzymka lotnicza do Lourdes

21-03-2019 24-03-2019

Cena od: 1890 PLN

Program pielgrzymki

1 DZIEŃ: WARSZAWA/KRAKÓW – LOURDES
Spotkanie na lotnisku. Przelot do Tuluzy. Transfer do hotelu w Lourdes. Zakwaterowanie i nocleg.

2-3 DZIEŃ: LOURDES
Śniadanie, zwiedzanie Lourdes - dom rodzinny Bernadetty Soubirous, kościół parafialny oraz Bazylika Niepokalanego Poczęcia, Bazylika Różańcowa, Bazylika św. Piusa X, krypta, Grota Massabielska, młyn de Boly, Le Cachot, Pawilon św. Masymiliana, dom rodzinny Soubirous. Czas na kąpiel w basenach z wodą z Cudownego Źródła. Udział w Drodze Krzyżowej. Obiadokolacja, po której odbędzie się Nabożeństwo Maryjne i procesja ze świecami.

Lourdes jest jednym z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i światowym centrum pielgrzymek. Rocznie do miasta w okresie od marca do października przybywa około 6 mln pątników.

11 lutego 1858 r. przy grocie Massabielle, w pobliżu Lourdes, 14-letniej wówczas dziewczynie – Bernadecie Soubirous ukazała się Piękna Pani. Od 11 lutego do 16 lipca 1858 r. dziewczyna doświadczyła łącznie osiemnastu objawień Matki Boskiej, która ubrana była w białą suknię i płaszcz okrywający głowę, przepasana w pasie niebieską szarfą, z żółtymi różami przykrywającymi stopy i różańcem zawieszonym na ręce. 25 marca 1858 r., w czasie szesnastego objawienia, w Święto Zwiastowania, Piękna Pani przedstawiła się Bernadecie w miejscowym dialekcie słowami „Que soy era Immaculada councepciou” („Jestem Niepokalane Poczęcie”). Bernadeta Soubirous w grocie Massabielle podczas objawień odkryła także cudowne źródło wody.

Obecnie Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, zwane Domeną, obejmuje 22 obiekty kultu i zajmuje powierzchnię 51 ha.

Cudowne źródło odkryte przez Bernadetę Soubirous nadal istnieje. Zostało jedynie przykryte szklanym ekranem i podświetlone. Woda ze źródła została w latach 1858 i 1859 poddana analizie chemicznej przez dwa niezależne laboratoria. Badania nie wykazały jej leczniczych właściwości z medycznego punktu widzenia, lecz już od pierwszych dni objawień miały miejsce cudowne uzdrowienia. Pierwszą uzdrowioną była Catherina Latapie, która 1 marca 1858 r. obmyła swoje chore ramię w źródełku. Od tamtej chwili nastąpiło aż 6784 przypadków niewytłumaczalnego odzyskania zdrowia. 67 przypadków Kościół uznał za cudy. W późniejszym czasie przy grocie usytuowano baseny z wodą, w których wierni mogą się zanurzyć. Obecnie znajduje się tam 17 basenów z wodą o stałej temperaturze 12 °C.

Każdego dnia czas na indywidualną modlitwę oraz Msza Święta.

4 DZIEŃ: LOURDES
Śniadanie. Transfer na lotnisko do Tuluzy. Przelot do Polski. Zakończenie świadczeń.

Cena zawiera

przelot Kraków-Tuluza-Kraków z bagażem podręcznym 10 kg, transfery klimatyzowanym autokarem z i na lotnisko, zakwaterowanie w hotelach 2-3* (lokalny standard), wyżywienie 2 x dziennie, opiekę polskiego pilota-przewodnika, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i chorób przewlekłych, bagaż, OPIEKA DUCHOWA KSIĘDZA.

Cena nie zawiera

obligatoryjnych kosztów programowych - biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i kosztów realizacji programu – 30 euro/osoba, napojów do kolacji, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników, wydatków własnych, bagażu głównego 15 kg w cenie 195 zł/osoba

Uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego na zapytanie
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji –3,2% kosztu imprezy.
2. Kurs EUR przyjęty do kalkulacji 4,4 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i EUR (na oddzielne konto Konsorcjum PBP).
6. Grupa realizowana przy minimum 30 osobach

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO


Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba
3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba
Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba
Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Francja

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Francja