Pielgrzymowanie po Jukatanie

14-01-2020 24-01-2020

Cena od: 8050 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1: WYLOT
Zbiórka na lotnisku, odprawa bagażowo-paszportowa, wylot do Miasta Meksyk. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.

DZIEŃ 2: BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – TEOTIHUACAN
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów. Przejazd do Tultepec – miejsca, gdzie znajduje sie kościół Piątego Objawienia Najświętszej Marii Panny z Guadalupe – tam mieszkał Jan Diego i Panienka uzdrowiła jego wuja Bernardyna. W kościele znajduje się cudowne źródełko z uzdrawiającą wodą i niewielkie pozostałości po domu Jana Diego.
Przejazd do hotelu w Puebli, zakwaterowania, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: PUEBLA – TLAXLALA – OAXACA
Śniadanie. Przejazd do Tlaxcala – stolica małego stanu o tej samej nazwie. Słynie z Sanktuarium Ocotlan – przepiękne barokowe miejsce, gdzie w 1541 roku Objawiła się Najświętsza Maria Panna z Ocotlan – zostawiając również źródełko z cudowną wodą, spacer po centrum Tlaxcala – Pałac Gubernadora, Plac Corridy, Katedra. Msza św. Przejazd do Oaxaca, spacer po starówce miasta z urokliwymi kamienicami w kolonialnym stylu. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja.

DZIEŃ 4: OAXACA – MONTE ALBAN – TULE – MITLA - TEHUNATEPEC
Śniadanie. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta Indian Zapoteków - Monte Alban. W programie z m.in. Wielki Plac, grobowce, świątynie, obserwatorium astronomiczne i boisko starożytnych Olmeków. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Przejazd do Mitli, centrum religijnego i nekropolii władców plemienia Zapoteków, z fasadami prekolumbijskich budynków, ozdobionych geometrycznymi kamiennymi mozaikami. Odwiedzimy kościół św. Pawła wybudowany przez hiszpańskich konkwistadorów oraz Museo Frissel de Arte Zapoteco, eksponujące wykopaliska prekolumbijskie z okolicznych miejsc. Msza Święta. Wizyta w wytwórni mezcala połączona z degustacją. Obiad w lokalnej restauracji, nocleg w Tehuantepec.

DZIEŃ 5: TEHUNATEPEC - KANION SUMIDERO – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych. Śniadanie w formie box lunch (na wynos). Podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Rejs łodzią po rzece Grijalva w słynnym kanionie EL SUMIDERO (1,5h), którego urwiste ściany dochodzą do 1000 m wysokości! Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, tj. formacji skalnej zwanej “choinką”, flory i fauny (krokodylii, małp i ptaków). Przejazd do San Cristobal de las Casas. Msza św., zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6: SAN JUAN CHAMULA - ZINACANTAN
Śniadanie. Przejazd do San Juan Chamula. Przy głównym placu, pełnym kramów z płodami ziemi stoi najbardziej niezwykły kościół katolicki, jaki zapewne uda się Państwu zobaczyć w Meksyku. Podłogę pokrywa sosnowe igliwie, które ma odpędzać złe duchy, a zarazem jest wierzchnim nakryciem Matki Ziemi, nie ma księdza, ławek i pulpitu. Wokół migocą tysiące świeczek ustawionych na podłodze i przy ołtarzach, tworząc mistyczną poświatę. Potomkowie dumnych Majów – Tzotzilowie, zapalają je, aby błagać o zdrowie i szczęście, a także żeby rzucały uroki. Modlitwa odbywa się w formie śpiewu w archaicznym dialekcie Tzotzil. Indianie znajdują się w swoistym transie, popijając przy tym posh - tradycyjny alkoholowy trunek, powstały z fermentacji trzciny cukrowej. To obrzędy religijne, które łączą elementy katolickie z pogańskimi, jeszcze z czasów prekolumbijskich. Wizyta w Zinacantan. Po południu czas wolny. Nocleg w San Juan Chamula.

DZIEŃ 7: PUSZCZA LAKANDOŃSKA – WODOSPADY AGUA AZUL (w przypadku programu 11-dniowego ten dzień nie będzie realizowany)
Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych do Puszczy Lakandońskiej, zamieszkiwanej przez grupę etniczną Lakandonów. Śniadanie w puszczy. Lakandoni uważają się za prawowitych spadkobierców starożytnych Majów z Palenque, Yaxchilánu i Bonampaku. Są politeistami, żyją w poligamii, zawierają małżeństwa tylko ze sobą, odprawiają pełne kolorytu ceremonie w tzw. domu bogów, produkują piwo z kory drzewa balche, polują za pomocą sideł i dmuchawki, zbierają i uprawiają zioła. Przejazd do Wodospadów Agua Azul ukrytych wśród tropikalnej roślinności; zachęcamy do odświeżającej kąpieli. Msza św. w kościele Santo Domingo. Przejazd do hotelu w Palenque, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: PALENQUE – CAMPECHE - MERIDA
Śniadanie. Przejazd do strefy archeologicznej Palenque. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque: Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej na Płw. Jukatan do uroczego, kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Msza Święta. Przejazd do Meridy, które powstało na miejscu miasta Majów. Dzisiaj stanowi ważny kurort wypoczynkowy i stolicę stanu Jukatan. W Meridzie, zwanej również „Paryżem Zachodu” lub „Białym Miastem”, będzie można zobaczyć m.in. Pałac Rządowy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, najstarszą katedrę na kontynencie amerykańskim oraz przejść po słynnym pasażu Montejo. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: MERIDA – IZAMAL – CHICHEN ITZA – WYPOCZYNEK
Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Zatrzymamy się w tętniącym życiem miasteczku Izamal. To urocze, “żółte miasto”, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku miało miejsce spotkanie Papieża Jana Pawła II z Indianami. Msza Święta. Zwiedzanie Chichen-Itza, miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i ogłoszonego jednym z Siedmiu Nowych Cudów Świata. Warto zobaczyć Piramidę Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote, Ołtarz Czaszek, Świętą Cenotę, Obserwatorium Astronomiczne. W Chichen Itza zachwyca również zespół przepięknie zdobionych kolumn w Grupo de las Mil Columnas w kompleksie, który obejmuje Świątynię Wojowników, Świątynię Boga Chaca oraz Łaźnię Parową. Czas na zakup pamiątek.
Przejazd nad Morze Karaibskie, do hotelu z opcją wyżywienia all inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski i napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne). Po zakwaterowaniu czas wolny. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10: WYPOCZYNEK NAD MORZEM KARAIBSKIM
Wypoczynek, czas na plażowanie i kąpiele w morzu. Do dyspozycji opcja wyżywienia all inclusive.

DZIEŃ 11: CANCUN – MEXICO CITY
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Cancun, przelot do Mexico City, przesiadka na lot powrotny do Polski.

DZIEŃ 12: PRZYLOT DO POLSKI
Zakończenie świadczeń.

Cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa - Miasto Meksyk - Warszawa (z przesiadką, bezpłatny catering na pokładzie samolotu) + bagaż rejestrowany 23kg, opłaty lotniskowe, koszt przelotu lokalnego Cancun-Mexico City, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym busem/autokarem, bilety wstępów, zakwaterowanie w hotelach 4* (lokalny standard) wyżywienie 2 x dziennie podczas części objazdowej i All inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski + napoje) podczas wypoczynku na Jukatanie, opiekę polskojęzycznego  przewodnika, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO, materiały informacyjne (mini przewodnik), opieka duchowa księdza i codzienne Msze Święte.

Cena nie zawiera

obligatoryjnych kosztów realizacji programu w kwocie 170 USD/os. (od listopada 2019 190 USD/os.), obligatoryjnych napiwków 50 USD/os., napojów do posiłków przy wyżywieniu HB, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13zł/os.

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.
2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkanocnych) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).
3. Płatności można dokonać zarówno w walucie PLN jak i USD (na oddzielne konto dolarowe naszego biura).
4. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%.
5. Cena została skalkulowana przy minimum 30 osobach
6. Za pokój 3-osobowy w Meksyku uważa się pokój z dwoma łóżkami małżeńskimi.
7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOSCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Meksyk