Pielgrzymowanie po Jukatanie

05-11-2019 16-11-2019

Cena od: 8890 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1: WYLOT  
Zbiórka na lotnisku na 2,5h przed wylotem, wylot do miasta Meksyk. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.

DZIEŃ 2 : MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII– CITY TOUR – XOCHIMILCO  
Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk (Mexico City) i Msza Święta. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Zwiedzanie części historycznej Meksyku - Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami słynnego Diego Rivery, Katedra Metropolitalna. Wizyta w Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpańskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się często w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba. Powrót do hotelu. Kolacja.

DZIEŃ 3: BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – TEOTIHUACAN   
Śniadanie.  Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan, dawnego centrum ceremonialno-administracyjnego Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Słońca, Księżyca i Pierzastego Węża; możliwość wejścia na piramidy, z widokiem na Aleję Zmarłych i cały kompleks archeologiczny. Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja tequili i pulque. Obiad w restauracji w pobliżu piramid. Przejazd do Puebli, nocleg.

DZIEŃ 4: PUEBLA – OAXACA    
Śniadanie. Zwiedzanie Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym urokliwych budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Msza Święta w katedrze lub Kaplicy Różańcowej. Spacer na targ El Parian z regionalnym rękodziełem i smakołykami. Na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Przejazd do Oaxaca, spacer po starówce miasta z urokliwymi kamienicami w kolonialnym stylu.  Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja.

DZIEŃ 5: OAXACA – MONTE ALBAN – TULE – MITLA - TEHUNATEPEC   
Śniadanie, wyjazd. Zwiedzanie położonego na wzgórzu, niegdyś najważniejszego miasta antycznych Zapoteków, Monte Alban. W programie z m.in. Gran Plaza czyli wielki plac, grobowce, świątynie, obserwatorium astronomiczne i boisko starożytnych Olmeków. Przejazd do małej wioski Santa Maria del Tule, gdzie znajduje się największe, pochodzące z rodziny cypryśników, drzewo obydwu Ameryk. Przejazd do Mitli, państwa-miasta, centrum religijnego i nekropolii władców plemienia Zapoteków, z fasadami prekolumbijskich budynków, ozdobionych geometrycznymi kamiennymi mozaikami. Odwiedzimy kościół Św. Pawła wybudowany przez hiszpańskich konkwistadorów oraz Museo Frissel de Arte Zapoteco, eksponujące wykopaliska prekolumbijskie z okolicznych miejsc. Msza Święta.
Wizyta w wytwórni mezcala połączona z degustacją. Kolacja, nocleg w Tehuantepec.

DZIEŃ 6: TEHUNATEPEC - KANION SUMIDERO – SAN JUAN CHAMULA – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych. Śniadanie w formie box lunch (na wynos). Podróż w kierunku Chiapas, jednego a najpiękniejszych meksykańskich stanów. Rejs łodzią po rzece Grijalva w słynnym kanionie EL SUMIDERO (1,5h), którego urwiste ściany dochodzą do 1000 metrów wysokości! Podziwianie niezwykłych cudów przyrody, tj. formacji skalnej zwanej “choinką”, flory i fauny (krokodylii, małp i ptaków).
Przejazd do San Juan Chamula. Przy głównym placu, pełnym kramów z płodami ziemi stoi najbardziej niezwykły kościół katolicki, jaki zapewne uda się Państwu zobaczyć w Meksyku. Podłogę pokrywa sosnowe igliwie, które ma odpędzać złe duchy, a zarazem jest wierzchnim nakryciem Matki Ziemi, nie ma księdza, ławek i pulpitu. Wokół migocą tysiące świeczek ustawionych na podłodze i przy ołtarzach, tworząc mistyczną poświatę.  Potomkowie dumnych Majów – Tzotzilowie, zapalają je, aby błagać o zdrowie i szczęście, a także żeby rzucały uroki. Modlitwa odbywa się w formie śpiewu w archaicznym dialekcie Tzotzil. Indianie znajdują się w swoistym transie, popijając przy tym posh - tradycyjny alkoholowy trunek, powstały z fermentacji trzciny cukrowej. To obrzędy religijne, które łączą elementy katolickie z pogańskimi, jeszcze z czasów prekolumbijskich. W kościele Chamula panuje całkowity zakaz robienia zdjęć i filmowania. Niezastosowanie się do tego zakazu grozi karą, a nawet więzieniem.
Wizyta w Zinacantan. Przejazd do San Cristobal de las Casas. Kolacja w lokalnej restauracji, Msza Święta i nocleg.

DZIEŃ 7: SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS – PUSZCZA LAKANDOŃSKA – WODOSPADY AGUA AZUL
Wyjazd z hotelu we wczesnych godzinach porannych. Wyjazd do Puszczy Lakandońskiej, zamieszkiwanej przez grupę etniczną Lakandonów. Śniadanie.
Lakandoni uważają się za prawowitych spadkobierców starożytnych Majów z Palenque, Yaxchilánu i Bonampaku. Są politeistami, żyją w poligamii, zawierają małżeństwa tylko ze sobą, odprawiają pełne kolorytu ceremonie w tzw. domu bogów, produkują piwo z kory drzewa balche, polują za pomocą sideł i dmuchawki, zbierają i uprawiają zioła.
Przejazd do Wodospadów Agua Azul ukrytych wśród tropikalnej roślinności; zachęcamy do odświeżającej kąpieli. Msza Św. w kościele Santo Domingo.
Przejazd do strefy archeologicznej Palenque. Zwiedzanie jednej z najbardziej tajemniczych stref archeologicznych Majów w Palenque - Świątynia Inskrypcji, Pałac, Wzgórze Świątynne, Łaźnie Królowej. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 8: PALENQUE – CAMPECHE - MERIDA
Śniadanie. Wjazd na Półwysep Jukatański i przejazd wzdłuż Zatoki Meksykańskiej do uroczego kolonialnego miasta Campeche, którego Starówka wpisana jest na listę UNESCO. Spacer po mieście. Msza Święta.
Transfer do miasta Merida, które powstało na miejscu miasta Majów. Dzisiaj stanowi ważny kurort wypoczynkowy. W stolicy stanu Jukatan, zwanej również „Paryżem Zachodu” lub „Białym Miastem”, będzie można zobaczyć m.in. Pałac Rządowy, Muzeum Sztuki Nowoczesnej, najstarszą katedrę na kontynencie amerykańskim oraz przespacerować się po słynnym pasażu Montejo. Czas wolny na spacer po mieście. Przejazd do hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 9: MERIDA – IZAMAL – CHICHEN ITZA – RIWIERA MAYA
Śniadanie. Wyjazd z hotelu. Zatrzymamy się w tętniącym życiem miasteczku Izamal. To urocze, “żółte miasto”, w którym znajduje się największy w Meksyku dziedziniec klasztorny, na którym w 1993 roku miało miejsce spotkanie Papieża Jana Pawła II z Indianami.
Zwiedzanie Chichen - Itza, miasta wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO i ogłoszonego jednym z Siedmiu Nowych Cudów Świata. Warto zobaczyć Piramidę Kukulkana, największe w Mezoameryce Boisko do Gry w Pelote, Ołtarz Czaszek, Świętą Cenotę, Obserwatorium Astronomiczne. W Chichen Itza zachwyca również zespół przepięknie zdobionych kolumn w Grupo de las Mil Columnas w kompleksie, który obejmuje Świątynię Wojowników, Świątynię Boga Chaca oraz Łaźnię Parową. Czas na zakup pamiątek.
Przejazd na Riwierę Maya do hotelu z opcją wyżywienia all inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski i napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne).
Po zakwaterowaniu czas wolny.

DZIEŃ 10: RIWIERA MAYA
Wypoczynek na Riwierze Maya, czas na plażowanie i kąpiele w morzu. Do dyspozycji opcja wyżywienia
all inclusive.

DZIEŃ 11: CANCUN – MEXICO CITY
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Cancun, przelot do Mexico City, przesiadka na lot powrotny do Polski.

DZIEŃ 12: PRZYLOT  
Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

Cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa - Miasto Meksyk - Warszawa (z przesiadką, bezpłatny catering na pokładzie samolotu), opłaty lotniskowe, koszt przelotu lokalnego Cancun-Mexico City, wszystkie niezbędne transfery lądowe klimatyzowanym busem/autokarem, bilety wstępów, zakwaterowanie w hotelach 3,5* i 4* (lokalny standard) wyżywienie 2 x dziennie podczas części objazdowej i All inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski + napoje) podczas wypoczynku na Jukatanie, opiekę polskojęzycznego  przewodnika, ubezpieczenie od NW 4000 EUR/os. i KL wraz z chorobami przewlekłymi 150 000 EUR/os., bagaż 400 EUR/os., materiały informacyjne (mini przewodnik), składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.


Cena nie zawiera

obligatoryjnych kosztów realizacji programu w kwocie 170 USD/os. (od listopada 2019 190 USD/os.), obligatoryjnych napiwków 50 USD/os., napojów do posiłków przy wyżywieniu HB.

Uwagi

1. Cena przelotu została podana w najniższej taryfie obowiązującej na przelot w okresie ważności powyższej taryfy. W przypadku niedostępności tej taryfy istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej wyższej - za odpowiednią dopłatą.
2. Przy wylotach w okresie "Wysokiego Sezonu" (najczęściej jest to okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Świąt Wielkanocnych) obowiązuje dopłata do biletu lotniczego (zgodnie z taryfą linii lotniczej, na której został zarezerwowany przelot).
3. Płatności można dokonać zarówno w walucie PLN jak i USD (na oddzielne konto dolarowe naszego biura).
4. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%.
5. Cena została skalkulowana przy minimum 30 osobach
6. Za pokój 3-osobowy w Meksyku uważa się pokój z dwoma łóżkami małżeńskimi.


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 100 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Meksyk

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Meksyk