Pielgrzymka do Bazyliki Matki Boskiej z Guadalupe

12-11-2019 23-11-2019

Cena od: 7490 PLN

Program pielgrzymki

Program ramowy, kolejność może ulec zmianie:

DZIEŃ 1: WYLOT
Zbiórka na lotnisku na 2,5 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo-bagażowa, wylot do Miasta Meksyk. Po wylądowaniu w Mexico City transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji.

DZIEŃ 2 : MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII– CITY TOUR – REJS W XOCHIMILCO
Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk na Mszę Świętą. Zwiedzanie części historycznej Meksyku - Plac Zocalo, Katedra Metropolitalna. Przejazd ulicą Reforma do Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpańskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się często w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba – zapraszamy do wspólnego śpiewania słynnych, meksykańskich szlagierów! Obiadokolacja na łodziach (przysmaki meksykańskiej kuchni tj. tortilla, sos guacamole i salsa, kurczak, liście opuncji, złociste skwarki chicharrones). Powrót do hotelu.

DZIEŃ 3: BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – PIRAMIDY W TEOTIHUACAN
Śniadanie. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów i spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Księżyca i Słońca (chętnych zapraszamy na szczyt, z którego widać całą Paseo de los Muertes - Aleję Zmarłych). Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulque. Obiadokolacja w lokalnej restauracji – okazja do degustacji kuchni meksykańskiej (szwedzki stół, zupy, dania mięsne, desery, tropikalne owoce). Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4: TEPOTZOTLAN – TULA – QUERETARO
Śniadanie. Zwiedzanie Tepotzotlan, ładnego miasteczka z czasów kolonialnych, w którym jezuici wznieśli Seminarium Świętego Marcina oraz kościół Świętego Franciszka Ksawerego, uznawany obecnie za wybitne arcydzieło i perłę meksykańskiego baroku. Zwiedzanie Muzeum Wicekrólestwa z ciekawym i bardzo bogatym zbiorem sztuki kolonialnej. Przejazd do Tuli, zaginionej cywilizacji Tolteków (posągi Atlantów w świątyni Quetzalcoatla, Pałac Tysiąca Kolumn, Coatepantli, czyli Mur Węży). Przejazd do kolonialnego miasta Queretaro, wycieczka po centrum historycznym - Kościół i klasztor Świętego Krzyża, w którego ogrodzie znajdują się unikalne drzewa z kolcami w kształcie krzyża, Plac Broni, zabytkowy Akwedukt. Msza Święta. Przejazd do hotelu w Queretaro, zakwaterowanie, kolacja.

DZIEŃ 5: TENANDO DEL AIRE – CHOLULA – TONATZINTLA – PUEBLA
Śniadanie. Przejazd do Tenando del Aire. Msza Święta. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidą na świecie, Zapraszamy na szczyt Tepanapa, gdzie na ruinach Wielkiej Piramidy wybudowano Sanktuarium Santa María de Remedios. Przejazd do Tonatzintla z barokowym kościołem. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Kolacja w hotelowej restauracji.

DZIEŃ 6: PUEBLA – TAXCO
Śniadanie w hotelu. Msza Święta w jednym z kościołów. Wyjazd z miasta Puebla. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Po drodze przejeżdżać będziemy przez Cuernavaca - miasto wiecznej wiosny. Po dotarciu do Taxco przejazd do hotelu, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Zakwaterowanie, kolacja w hotelowej restauracji. Dla chętnych możliwość przejazdu taksówką-garbuskiem do centrum miasta (kurs dodatkowo płatny) na wieczorny spacer po centrum.

DZIEŃ 7: TAXCO – JASKINIE CACAHUAMILPA – ACAPULCO
Śniadanie. Msza Święta. Spacer po Taxco. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE (3 posiłki dziennie, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne, ręczniki, leżaki i parasole przy basenie i na plaży gratis).

DZIEŃ 8: ACAPULCO - REJS BONANZA PO ZATOCE ACAPULCO - LA QUEBRADA SHOW
Śniadanie. Msza Święta w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. W godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs „Bonanza”, z muzyką na żywo. Z pokładu katamaranu przekonamy się, jak malowniczo położona jest zatoka Acapulco, i jak pięknie wygląda w promieniach zachodzącego słońca. Zobaczymy również pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada, które rozsławiły Acapulco na cały świat. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 9: ACAPULCO
Msza Święta w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem, samodzielne spacery po mieście i zakupy wyrobów lokalnego rzemiosła na targu.

DZIEŃ 10: ACAPULCO – MEXICO CITY
Śniadanie. Rano przejazd do Mexico City. Po drodze zwiedzanie przepięknej Hacjendy Hernana Corteza, konkwistadora Meksyku. Obiad w hacjendzie Vista Hermosa i Msza Święta w kaplicy. Po przybyciu do stolicy zakwaterowanie, nocleg.

DZIEŃ 11: MEXICO CITY – WYLOT
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, na pożegnalną Mszę Świętą. Obiad przed wylotem. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i wylot do Polski.

DZIEŃ 12: PRZYLOT
Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

Cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa-Meksyk-Warszawa (z przesiadką, bezpłatny catering na pokładzie samolotu, w cenie bagaż podręczny do 12 kg/os. i główny do 23 kg/os.), opłaty lotniskowe, transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 4* (lokalny standard) wyżywienie 2 x dziennie podczas objazdu i All inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski + napoje) podczas wypoczynku w Acapulco, opiekę polskojęzycznego przewodnika w Meksyku, materiały informacyjne (mini przewodnik), ubezpieczenie KL 150 000 €, NNW 4000€, BP 400€, OC 50 000€, OC sportowa 10 000€, sprzęt sportowy 500€, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera

obligatoryjnych kosztów realizacji programu 140 USD/os. (od listopada 2019 160 USD/os.), obligatoryjnych napiwków 40 USD/os. płatnych na miejscu w Meksyku, napojów do posiłków przy wyżywieniu HB.

Uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego lub zniżki za miejsce dla trzeciej osoby w pokoju 3-osobowym (za pokój 3-os. w Meksyku uważa się pokój z dwoma małżeńskimi łóżkami).
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3,2% kosztu imprezy (należy zgłosić w ciągu 24h od dnia podpisania umowy).
4. Impreza realizowana jest przy min. 30 uczestnikach.
5. Warunkiem wjazdu do Meksyku dla obywateli Polski jest posiadanie paszportu ważnego co najmniej 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju. Dane podane do rezerwacji muszą być zgodne z paszportem.


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) - KL 150 000 EURO, NNW - 4 000 EURO, BAGAŻ - 400 EURO


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Meksyk

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Meksyk