Pielgrzymka Meksyk z Kubą

18-01-2021 31-01-2021

Cena od: 8550 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1: WYLOT
Zbiórka na lotnisku, wylot do Mexico City. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, kolacja.

DZIEŃ 2: MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII– CITY TOUR – XOCHIMILCO (ok. 10 km)
Śniadanie. Przejazd do Katedry w mieście Meksyk i Msza Święta. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Zwiedzanie części historycznej Meksyku - Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami słynnego Diego Rivery, Katedra Metropolitalna. Wizyta w Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpańskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich. Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się często w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba. Powrót do hotelu. Obiadokolacja.

DZIEŃ 3 : BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – TEOTIHUACAN (ok. 155 km)
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Słońca, Księżyca i Pierzastego Węża. Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja tequili i pulque. Przejazd do miasta Puebla, zakwaterowanie. Obiadokolacja.

DZIEŃ 4: PUEBLA – CHOLULA – TONANTZINTLA (ok. 230 km)
Śniadanie. Zwiedzanie Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża, Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym urokliwych budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidę na świecie, a następnie w Tonantzintla z pięknym, barokowym kościółkiem. Msza Święta w kościele Św. Dominika. Przejazd Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”, wizyta w sklepie ze srebrem. Kolacja.

DZIEŃ 5: TAXCO – JASKINIE CACAHUAMILPA – MEXICO CITY (ok. 300 km)
Śniadanie. Przejazd taksówkami (garbuskami) do centrum miasta. Msza Święta w kąpiącym od złota barokowym kościele Św. Pryski. Spacer po Taxco. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe. Przejazd do hotelu w Mexico City, kolacja.

DZIEŃ 6: MEXICO CITY - HAWANA
Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Mexico City, przelot do Hawany (Kuba), zakwaterowanie w hotelu. Msza Święta. Kolacja. Czas wolny.

DZIEŃ 7: HAWANA – SZLAK HEMINGWAYA
Śniadanie. Msza Święta. Zwiedzanie Nowej Hawany – przejazd wzdłuż słynnego nadmorskiego bulwaru Malecón, Cmentarz Kolumba, Hotel Nacional, Plac Rewolucji (miejsce - symbol najnowszej historii Kuby, gdzie Papież Jan Paweł II w obecności Przywódcy rewolucji Fidela Castro i innych osobistości państwowych odprawił uroczystą Mszę Św., polecając Bogu wszystkie kobiety kubańskie. Obiad. Po południu Kapitol, Park Centralny, Pasaż Prado. Zwiedzanie Starówki - Plac Katedralny z Katedrą Niepokalanego Poczęcia i Św. Krzysztofa, gdzie Papież Jan Paweł II odprawił Mszę Świętą dla kapłanów, zakonników, zakonnic, seminarzystów i ludzi świeckich, zaangażowanych w dzieła apostolskie. Mszę upamiętnia wmurowana w mury katedry pamiątkowa tablica.
Szlak Hemingwaya - Hotel Ambos Mundos, w którym przez dziesięć lat mieszkał autor powieści „Stary Człowiek i Morze”, wypoczynek w ulubionych knajpach laureata nagrody Nobla – Bodeguita del Medio. Plac Broni, Kościół Św. Franciszka z Asyżu. Zwiedzanie „muzeum rumu”, połączone z degustacją i możliwością zakupu tego szlachetnego trunku. Czas wolny na zakupy. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 8: PINAR DEL RIO – VIŇALES – HAWANA (ok.325 km)
Śniadanie. Msza Święta. Wyjazd do prowincji Pinar del Rio na zachodzie wyspy. Zwiedzanie Fabryki Cygar w mieście Pinar del Rio. Przejazd do wpisanej przez UNESCO w Rejestr Światowego Dziedzictwa Kultury - Doliny Tytoniowej Vinales. Oglądanie "Muralu Prehistorii" oraz jaskini, w której w czasach hiszpańskiej kolonii ukrywali się zbiegli niewolnicy. Obiad w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu w Hawanie.

DZIEŃ 9: PARK MONTEMAR - TRINIDAD (ok. 360 km)
Śniadanie. Wyjazd do Parku Montemar – rejs po lagunie zamieszkanej przez Indian Tainos. Msza Święta. Wizyta na farmie krokodyli. Przejazd do hotelu w Trinidad. Obiad w lokalnej restauracji.

DZIEŃ 10: TRINIDAD – SANTA CLARA – VARADERO (ok. 330 km)
Zwiedzanie Trinidad, jednego z najpiękniejszych miast Kuby. Krótki odpoczynek w barze Canchanchara – degustacja lokalnego drinka przy dźwiękach kubańskiej muzyki. Przejazd do Santa Clara i zwiedzanie mauzoleum bohatera rewolucji - Che Guevary. Przystanek przy pomniku uśmiechniętego Papieża - pierwszym, który stanął w miejscu publicznym, nie na gruncie należącym do Kościoła, lecz do państwa. Pomnik Papieża, odsłonięty w lutym 2008 r. jest darem Stolicy Apostolskiej, przypominającym niezapomnianą dla Kubańczyków Mszę Świętą odprawioną przez Jana Pawła II na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego. Statua stanęła zaledwie pół kilometra od miejsca, w którym Ernesto Che Guevara na czele swojego partyzanckiego oddziału stoczył w grudniu 1958r. zwycięską bitwę z wojskami rządowymi Fulgencio Batisty, przesądzającą o ostatecznej klęsce kubańskiego dyktatora. Msza święta. Przejazd do Varadero, zakwaterowanie w hotelu przy plaży, z opcją wyżywienia all inclusive. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 11-12: VARADERO - PLAŻOWANIE
Śniadanie. Wypoczynek all inclusive na plażach Varadero. Msza Święta (miejsce do uzgodnienia na miejscu).

DZIEŃ 13: VARADERO - WYLOT
Śniadanie, Msza Święta. Transfer na lotnisko w Hawanie, wylot.

DZIEŃ 14: PRZYLOT
Powrót do kraju. Koniec świadczeń.

Cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa – Mexico City - Havana - Warszawa (z przesiadką; bezpłatny catering na pokładzie samolotu), lot Mexico City – Hawana, opłaty lotniskowe, transfery lądowe klimatyzowanym busem/autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* (lokalny standard) wyżywienie 2 x dziennie podczas części objazdowej i ALL INCLUSIVE (3 posiłki dziennie, przekąski + napoje) podczas wypoczynku w Varadero, opiekę polskojęzycznego pilota, OPIEKA DUCHOWA KSIĘDZA, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO, materiały informacyjne (mini przewodnik).

Cena nie zawiera

kosztów wizy Kubańskiej 100 zł/os. (płatne w biurze przy dopłacie), 460 USD/os. obligatoryjnych kosztów realizacji programu i napiwków (płatne w Meksyku gotówką), obligatoryjnych napiwków 30 EUR/os. (płatne na Kubie gotówką), napojów do posiłków podczas wyżywienia HB, składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/os.

Uwagi

1. Cena została skalkulowana przy minimum 30 osobach.
2. Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
3. Za pokój 3-osobowy w Meksyku uważa się pokój z dwoma łóżkami małżeńskimi.
4. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2%.
5. Przy wyjazdach na Kubę i do Meksyku konieczne jest posiadanie paszportu ważnego min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju.
6. Do rezerwacji i wizowania należy podać imię i nazwisko takie jak w paszporcie, serię i numer paszportu, dokładną datę urodzenia. Można również przesłać skan paszportu (strona ze zdjęciem). Wprowadzenie poprawki w błędnie podane dane w wizie to dodatkowy koszt 100 zł/os.
7. Potwierdzenie rezerwacji następuje po przesłaniu do naszego biura podpisanej umowy i wpłacie zaliczki.
8. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta,które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Meksyk