Pielgrzymka do Indii

05-09-2021 13-09-2021

Cena od: 4080 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1. WARSZAWA
Spotkanie na lotnisku z pilotem na 2 godz. przed wylotem. Odprawa biletowo-paszportowa. Wylot do Delhi.

DZIEŃ 2. DELHI – DŻAJPUR (OKOŁO 3H JAZDY)
Przylot do Delhi. Spotkanie z lokalnym przedstawicielem, transfer do hotelu, czas na krótki wypoczynek. Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie Delhi, stolicy Indii, która fascynuje połączeniem tradycji i nowoczesności. Ta ciągle rozrastająca się metropolia dzieli się na 2 części - Stare Delhi (dawny Szahdżahanabad) i Nowe Delhi (dawna stolica brytyjska). Zwiedzanie Starego Delhi zawiera atrakcje takie jak majestatyczny Czerwony Fort - XVII-wieczna forteca. Jest to również symbol uzyskania niepodległości w 1947 roku i uwolnienia się spod panowania Wielkiej Brytanii; największy meczet Indii Dżama Masdżid wybudowany przez Szahdżahana. Następnie przejażdżka rikszą po Starym Delhi. Przejazd do Raj Ghat, Pomnik Ojca Narodu – Mahatmy Gandhiego, odwiedzany tłumnie przez Hindusów. Prostokątna płyta z czarnego marmuru wskazuje miejsce, w którym poddano kremacji zwłoki Mahatmy 31 stycznia 1948 r. Przejazd w okolice Bramy Indii, stanowiącej niegdyś Centrum brytyjskiej administracji Delhi. Są tam lokalne „Pola Elizejskie” otoczone pięknymi fontannami i drzewami. Ostatnim punktem programu będzie Meczet Kutub Minar. Wypowiedziane przy nim marzenia ponoć się spełniają. Po południu przejazd do Dżajpur. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3. DŻAJPUR (OK. 273 KM)
Śniadanie. Przejazd samochodem terenowym lub przejażdżka słoniem w okolice Fortu Amber. Jest to kompleks budowli obronnych i pałacowych otoczonych olbrzymim murem. Po południu zwiedzanie centrum miasta. Przystanek przy Pałacu Wiatrów. Jest to perła architektoniczna posiadająca niespotykaną, bogato rzeźbioną fasadę wykonaną z kilkukolorowych piaskowców. Następnie odwiedzamy Pałac Miejski, jako przykład połączenia architektury radźpuckiej i mogolskiej. Wchodzi on w skład kompleksu dziedzińców, ogrodów oraz innych budynków, w których znajduje się m.in. muzeum. Wewnątrz znajduje się również obserwatorium astronomiczne z XVIII wieku, z wieloma urządzeniami do obserwacji ciał niebieskich. Po południu zwiedzanie Świątyni Birla, wykonanej w całości z białego marmuru. Malowniczo oświetlona nocami, zachwyca wieloma witrażami. Możliwość współuczestniczenia w obrządku zwanym „Pooja”. Ma on na celu przekazać pozytywną energię i wypędzić całą negatywną. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 4. DŻAJPUR – FATEHPUR SIKRI – AGRA (OKOŁO 6 H JAZDY) (OK. 243 KM)
Śniadanie. Wyjazd do Agry - byłej stolicy Państwa Wielkich Mogołów. Po drodze zatrzymamy się w mieście Fathehpur Sikri zbudowanym w XVI wieku, będącym stolicą imperium mogolskiego. Utraciło jednak sławę i znaczenie z powodu niedostatku wody pitnej. Po znacznym wyludnieniu nigdy nie powróciło do dawnej świetności. Uważane za jedno z najlepiej zachowanych miast-widmo w Indiach. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agrze. Wzniesiony nad rzeką olbrzymi zespół budynków otoczonych masywnym murem i fosą, rozciąga się na długości ponad 2 km. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5. AGRA
Wczesna pobudka. Śniadanie, poranna wizyta w Tadż Mahal. Mauzoleum to stanowi podsumowanie mongolskiego stylu architektonicznego. Proporcje budowli zadziwiają prostotą. Jest to jedna z najsłynniejszych budowli świata, wzniesiona w latach 1631-1648 na zlecenie Szahdżahana. To grobowiec jego ukochanej żony Mumtaz Mahal. Następnie pobyt w Czerwonym Forcie w Agrze. Zbudowany nad rzeką olbrzymi zespół budynków otoczonych masywnym murem i fosą, wspólnie z Taj Mahal wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pozostała część dnia przeznaczona na odpoczynek, bądź indywidualne zwiedzanie miasta czy zakupy. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 6. AGRA – JHANSI – ORCHHA – KHAJURAHO (OK. 175 KM)
Śniadanie. Transfer na stację kolejową. Po przyjeździe na miejsce przejazd pociągiem do Jhansi. Po drodze przejeżdżamy przez Orchha - malutką, nieco zapomnianą wioskę, leżącą daleko poza utartymi szlakami turystycznymi, obfitującą w nieprawdopodobnie piękne budowle, pałace i świątynie. Zwiedzanie kilku świątyń. Przejazd do Khajuraho. Zwiedzanie miasta, które słynie z kompleksu wspaniałych świątyń i szybko stało się jedną z bardziej popularnych atrakcji turystycznych w Indiach. Obecnie przetrwało nieco ponad 20 tego typu obiektów. Rzeźby, którymi pokryte są świątynie mają mocno erotyczny charakter pokazując intymne sceny, związki i emocje im towarzyszące. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 7. KHAJURAHO – WARANASI
Śniadanie. Poranny transfer na lotnisko i przelot wewnętrzny do Waranasi. Wzniesione nad wodami Gangesu Waranasi to jedno z najstarszych w świecie miast, które przetrwały zamieszkane do naszych czasów i jedno z najświętszych miejsc wyznawców hinduizmu. Od ponad 2,5 tys. lat przybywają tam podróżni i pielgrzymi. Po przylocie przejazd do Sarnath – Parku Jeleni, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze po oświeceniu kazanie i gdzie kilkakrotnie wracał, aby przeczekać porę deszczową. To jedno z ważniejszych miejsc wyznawców buddyzmu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 8. WARANASI – DELHI – WARSZAWA
Rano udział w rejsie po Gangesie przy wschodzie słońca. W czasie tym wielu Hindusów bierze rytualną kąpiel. Krótki spacer po budzącym się ze snu mieście. Następnie śniadanie i transfer na lotnisko, przelot wewnętrzny do Delhi. Po przylocie transfer do hotelu aby móc się odświeżyć przed podróżą. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 9. DELHI - WARSZAWA
Wczesne śniadanie. Wykwaterowanie, transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Delhi. Przelot do Polski przez jeden z portów europejskich. Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera

Przelot wraz z opłatami lotniskowymi, wraz z bagażem podręcznym i rejestrowanym, zakwaterowanie w hotelach 3* klasy ekonomicznej, codzienne śniadania i kolacje, realizacja programu zwiedzania zgodnie z programem, transfery realizowane klimatyzowanym autokarem, opieka anglojęzycznego lokalnego przewodnika, opieka polskiego przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

Cena nie zawiera

Obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG w wysokości 13 PLN/os. oraz składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 PLN/os.

Obowiązkowego kosztu biletów wstępu płatnych, napiwków dla przewodnika i kierowcy, częściowe koszty realizacji programu, płatne na miejscu w kwocie 170 USD/osoba, opłaty za kamerowanie w kwocie ok. 20 USD/osoba, kosztu wizy i kosztu pośrednictwa wizowego 410 zł/osoba, obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w kwocie 13 zł/osoba, wszystkich punktów, które nie są wymienione w "cena zawiera", wydatków własnych.

Uwagi

1. Przy wyjazdach do Indii polskich obywateli obowiązuje posiadanie wiz wyjazdowych. Aktualny koszt wizy i pośrednictwa wizowego dostępne na stronie www.wizowanie.com.
2. Brak udogodnień dla osób niepełnosprawnych.
3. Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy.
4. Oferta skalkulowana dla grupy min. 30 osób.
5. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba
3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba
Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba
Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Indie

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Indie