Pielgrzymka do Indii

28-03-2019 05-04-2019

Cena od: 6150 PLN

Program pielgrzymki

Dzień 1: Polska
Spotkanie na lotnisku z pilotem. Odprawa biletowo-paszportowa. Wylot do Delhi.
Dzień 2: Delhi – Dżajpur (około 3 h jazdy)
Nocny przylot do Delhi. Spotkanie z lokalnym przedstawicielem, transfer do hotelu, czas na krótki wypoczynek. Śniadanie. całodniowe zwiedzanie Delhi, stolicy Indii która fascynuje połączeniem tradycji i nowoczesności. Ta ciągle rozrastająca się metropolia łączy stare i nowe tradycje, dzieli się na 2 części: Stare Delhi (dawny Szahdżahanabad) i Nowe Delhi (dawna stolica brytyjska). Zwiedzanie Starego Delhi: majestatyczny Czerwony Fort - XVII-wieczna forteca, jest to również symbol uzyskania niepodległości w 1947 roku i uwolnienia się spod panowania Wielkiej Brytanii; największy meczet Indii Dżama Masdżid wybudowanego przez Szahdżahana. Następnie przejażdżka rikszą po Starym Delhi. Następnie przejazd do Raj Ghat, Pomnik Ojca Narodu – Mahatmy Gandhiego, odwiedzany tłumnie przez Hindusów. Prostokątna płyta z czarnego marmuru wskazuje miejsce, w którym poddano kremacji zwłoki Mahatmy 31 stycznia 1948r. Przejazd w okolice Bramy Indii, które stanowiły niegdyś Centrum brytyjskiej administracji Delhi. Są tam lokalne „Pola Elizejskie” otoczone pięknymi fontannami i drzewami. Ostatnim punktem programu będzie Meczet Kutub Minar. Wypowiedziane przy nim marzenia ponoć się spełniają. Po południu przejazd do Dżajpur. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, nocleg.
Dzień 3: Dżajpur
Po śniadaniu przejazd samochodem terenowym lub przejażdżka słoniem w okolice Fortu Amber. Jest to kompleks budowli obronnych i pałacowych otoczonych olbrzymim murem. Po południu zwiedzanie centrum miasta. Przystanek przy Pałacu Wiatrów – perła architektoniczna posiadająca niespotykaną i bogato rzeźbioną fasadę wykonaną z kilkukolorowych piaskowców. Następnie odwiedzimy Pałac Miejski, jako przykład połączenia architektury radź puckiej i mogolskiej. Wchodzi on w skład kompleksu dziedzińców, ogrodów oraz innych budynków, w których znajduje się m.in. muzeum. Wewnątrz znajduję się również obserwatorium astronomiczne z XVIII wieku, z wieloma urządzeniami do obserwacji ciał niebieskich. Po południu zwiedzanie Świątyni Birla, wykonanej w całości z białego marmuru. Malowniczo oświetlona nocami, zachwyca wieloma witrażami. Możliwość współuczestniczenia w obrządku zwanym „Pooja”. Ma on na celu przekazać pozytywną energię i wypędzić całą negatywną. Nocleg w hotelu.
Dzień 4: Dżajpur – Fatehpur Sikri – Agra (około 6 h jazdy)
Zaraz po śniadaniu wyjazd do Agry byłej stolicy Państwa Wielkich Mogołów. Po drodze zatrzymamy się w mieście Fathehpur Sikri zbudowanym w XVI wieku, będącym stolicą imperium mongolskiego. Utraciło jednak sławę i znaczenie z powodu niedostatku wody pitnej. Po znacznym wyludnieniu nigdy nie powróciło do dawnej świetności. Uważane za jedno z najlepiej zachowanych miast-widmo w Indiach. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, a następnie zwiedzanie Czerwonego Fortu w Agrze. Wzniesiony nad rzeką olbrzymi zespół budynków otoczonych masywnym murem i fosą, rozciąga się na długości ponad 2 km. Nocleg w hotelu.
Dzień 5: Agra
Wczesna pobudka oraz poranna wizyta w Tadż Mahal, mauzoleum to stanowi podsumowanie mogolskiego stylu architektonicznego. Proporcje budowli zadziwiają prostotą. Jest to jedna z najsłynniejszych budowli świata, wzniesiona w latach 1631-1648 na zlecenie Szahdżahana, jest grobowcem jego ukochanej żony, Mumtaz Mahal. Następnie pobyt w Czerwonym Forcie w Agrze. Zbudowany nad rzeką olbrzymi zespół budynków otoczonych masywnym murem i fosą, wspólnie z Taj Mahal wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pozostała część dnia przeznaczona na odpoczynek, bądź indywidualne zwiedzanie miasta, zakupy. Nocleg.
Dzień 6: Agra – Jhansi – Orchha – Khajuraho
Śniadanie. Transfer na stacje kolejową, przejazd Shatabdi Express do Jhansi (8:17/ 10:48). Po przyjeździe na miejsci przejazd pociągiem do Jhansi. Po drodze przejeżdżamy przez Orchha - malutką, nieco zapomnianą wioskę, leżącą daleko poza utartymi szlakami turystycznymi, obfitującą w nieprawdopodobnie piękne budowle, pałace i świątynie. Zwiedzanie kilku świątyń. Przejazd do Khajuraho. Zwiedzanie miasta, które słynie z kompleksu wspaniałych świątyń i szybko stało się jedną z bardziej popularnych atrakcji turystycznych w Indiach. Obecnie przetrwało nieco ponad 20 tego typu obiektów. Rzeźby, którymi pokryte są świątynie mają mocno erotyczny charakter pokazując intymne sceny, związki i emocje im towarzyszące. Nocleg w hotelu.
Dzień 7: Khajuraho – Waranasi
Śniadanie. Poranny transfer na lotnisko i przelot wewnętrzny do Waranasi. Wzniesione nad wodami Gangesu Waranasi to jedno z najstarszych w świecie miast, które przetrwały zamieszkane do naszych czasów i jedno z najświętszych miejsc wyznawców hinduizmu. Od ponad 2,5 tys. Lat przybywają tam podróżni i pielgrzymi. Po przylocie przejazd do Sarnath – Parku Jeleni, gdzie Budda wygłosił swoje pierwsze po oświeceniu kazanie i gdzie kilkakrotnie wracał, aby przeczekać porę deszczową. To jedno z ważniejszych miejsc wyznawców buddyzmu. Nocleg.
Dzień 8: Waranasi – Delhi – Polska
Rano udział w rejsie po Gangesie przy wschodzie słońca. W czasie tym wielu Hindusów bierze rytualną kąpiel. Krótki spacer po budzącym się ze snu mieście. Następnie śniadanie i transfer na lotnisko, przelot wewnętrzny do Delhi. Po przylocie transfer do hotelu aby móc się odświeżyć przed podróżą. Kolacja. Transfer na lotnisko, odprawa paszportowo- bagażowa.
Dzień 9: Polska
Po północy wylot z Delhi. Przylot do Polski. Zakończenie Wyjazdu Pielgrzymkowego.

Cena zawiera

przelot do Warszawa-Delhi-Warszawa w cenie 2500 zł/ osoba wraz z cateringiem na pokładzie, zakwaterowanie w hotelach 3*, codzienne śniadania i kolacje, udział w programie zwiedzania (w tym przejażdżka na słoniu lub jeepem w Amber Fort, rejs łodzią po Gangesie), transfery realizowane klimatyzowanym autokarem, przeloty wewnętrzne w kwocie 220 USD/ osoba, przejazd pociągiem z wagonami klimatyzowanymi, opieka anglojęzycznego lokalnego przewodnika, opieka polskiego pilota na całej trasie, ubezpieczenie NW, KL, bagaż, od chorób przewlekłych, pamiątkowe butony oraz materiały informacyjne na temat Indii

Cena nie zawiera

kosztu biletów wstępu płatnych na miejscu w kwocie 85 USD/osoba, obligatoryjnych napiwków w kwocie 50 usd/ osoba, kosztu wizy, kosztu pośrednictwa, wydatków własnych

Uwagi

1. Cenę podano za osobę w pokoju 2-osobowym. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1-os
2. Przy wyjazdach do Indii wymagana jest wiza, którą należy otrzymać przed podróżą. Konsorcjum.pl pośredniczy w załatwianiu. Do wizy jednokrotnej turystycznej - e-Tourist wymagany jest wypełniony formularz, zdjęcie paszportowe (JPG), skan strony ze zdjęciem z paszportu (paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu) (PDF). Koszty za 1 os. 50 USd / e-Visa i 100 PLN / pośrednictwo.
Do wizy turystycznej wielokrotnej wymagany jest wypełniony formularz, 1 zdjęcie paszportowe, paszport ważny min 6 miesięcy w momencie składania wniosku, bilet lotniczy w obie strony. Koszty za 1 os. 258 PLN/ wiza i 110 PLN/ pośrednictwo. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy: www.wizowanie.com
3. Istnieje możliwość płatności za świadczenia w obcej walucie (USD lub EUR) na oddzielne konto USD lub EUR naszego biura.
4. Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2% kosztu imprezy.
5. Ostateczne rozliczenie imprez nastąpi na 30 dni przed wylotem wg aktualnego kursu sprzedaży USD Banku Pekao SA.
6. Oferta skalkulowana dla grupy min. 30 osób
7. Oferta skalkulowana wg kursu 3,7


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Indie

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Indie