Meksyk - Pielgrzymka

CENA ZAWIERA: bilet lotniczy Warszawa-Mexico City-Warszawa oraz opłaty lotniskowe, transfery lądowe klimatyzowanym autokarem, bilety wstępów, zakwaterowanie w hotelach 4* i 5* (lokalny standard) wyżywienie 2 x dziennie podczas objazdu i All inclusive (3 posiłki dziennie, przekąski + napoje) podczas wypoczynku w Acapulco, opiekę polskojęzycznego pilota, ubezpieczenie NW i KL, bagaż, od chorób przewlekłych, miniprzewodniki, pamiątki.


CENA NIE ZAWIERA:
obligatoryjnych napiwków 50 USD/os.

Uwagi:

1. Cenę podano za osobę w pokoju 2-osobowym. Istnieje możliwość dopłaty do pokoju 1-os. lub zniżki dla trzeciej osoby w pokoju 3-os. UWAGA! Za pokój 3-os. w Meksyku rozumie się pokój z dwoma łóżkami małżeńskimi.
2. Istnieje możliwość płatności za świadczenia w obcej walucie (USD lub EUR) na oddzielne konto USD lub EUR  naszego   biura.   
3. Istnieje możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 2,5% kosztu imprezy.
4. Ostateczne rozliczenie imprez nastąpi na 30 dni przed wylotem wg aktualnego kursu sprzedaży USD Banku Pekao SA.
5. Oferty skalkulowano wg kursu sprzedaży USD Banku PEKAO SA 3,2 zł.
6. Księża zabierają w podróż jedynie albę, stułę oraz zestaw tzw. „mały ksiądz”.

DZIEŃ 1: WYLOT  

Zbiórka na lotnisku, wylot do Miasta Meksyk. Transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

DZIEŃ 2 : BAZYLIKA MATKI BOSKIEJ Z GUADALUPE – TEOTIHUACAN   
Śniadanie.  Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Msza Święta w jednej z górnych kaplic, a następnie zwiedzanie tzw. „miasteczka” Matki Bożej z Guadalupe. Czas wolny na zakup dewocjonaliów i spacer po ogrodach. Przejazd do Teotihuacan. To dawne centrum ceremonialno-administracyjne Indian Teotihuacanos. Zobaczymy wspaniale piramidy Księżyca i Słońca (chętnych zapraszamy na szczyt, z którego widać całą Paseo de los Muertes - Aleję Zmarłych). Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja słynnych, meksykańskich trunków tequili i pulque. Powrót do hotelu. Obiadokolacja w lokalnej restauracji  –okazja do degustacji kuchni meksykańskiej (szwedzki stół, zupy, dania mięsne, desery, tropikalne owoce).

DZIEŃ 3: MUZEUM ANTROPOLOGII I HISTORII– CITY TOUR – XOCHIMILCO  
Śniadanie. Przejazd do Katedry w Mieście Meksyk i Msza Święta. Wizyta na Placu Trzech Kultur, miejsca będącego świadkiem wielu ważnych dla Meksyku wydarzeń historycznych. Zwiedzanie części historycznej Meksyku: Plac Zocalo, Pałac Narodowy z freskami słynnego Diego Rivery, Katedra Metropolitalna. Wizyta w Muzeum Antropologii i Historii, jednym z najlepiej wyposażonych i zorganizowanych w całej Ameryce Łacińskiej, z imponującą kolekcją sztuki prehiszpanskiej oraz zbiorami etnograficznymi dotyczącymi dawnych i współczesnych Indian meksykańskich.  Po południu spływ kolorowymi „gondolami” po dawnych kanałach azteckich w dzielnicy Xochimilco. Rejs odbywa się często w towarzystwie mobilnych kramów z jedzeniem oraz muzyki mariachi i marimba – zapraszamy do wspólnego śpiewania słynnych, meksykańskich szlagierów! Obiadokolacja na łodziach (przysmaki meksykańskiej kuchni tj. tortilla, sos guacamole i salsa, kurczak, liście opuncji, złociste skwarki chicharrones). Powrót do hotelu.

DZIEŃ 4: TEPOTZOTLAN – TULA – QUERETARO  
Śniadanie. Zwiedzanie Tepotzotlan, ładnego miasteczka z czasów kolonialnych, w którym jezuici wznieśli Seminarium Świętego Marcina oraz kościół Świętego Franciszka Ksawerego, uznawany obecnie za wybitne arcydzieło i perłę meksykańskiego baroku. Zwiedzanie Muzeum Wicekrólestwa z ciekawym i bardzo bogatym zbiorem sztuki kolonialnej. Przejazd do Tuli, zaginionej cywilizacji Tolteków (posągi Atlantów w świątyni Quetzalcoatla, Pałac Tysiąca Kolumn, Coatepantli czyli Mur Węży). Przejazd do kolonialnego miasta Queretaro, wycieczka po centrum historycznym: Kościół i klasztor Świętego Krzyża, w którego ogrodzie znajdują się unikalne drzewa z kolcami w kształcie krzyża, Plac Broni, zabytkowy Akwedukt.  Msza Święta w kościele w Queretaro. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja.

DZIEŃ 5: PUEBLA – CHOLULA – TONANTZINTLA    
Śniadanie. Przejazd do Puebli, zwanej “Miastem Aniołów” - ulubionego miejsca Papieża Jana Pawła II. Spacer po starym mieście, pełnym budynków w kolonialnym stylu - Casa del Alfenique, Katedra, kościół Św. Dominika z przepiękną “Kaplicą Różańcową”, Słodka Uliczka. Spacer na rynek El Parian z regionalnymi wyrobami, gdzie na straganach można kupić tradycyjne ciastka migdałowe i fabryczną ceramikę talavera. Wizyta w miasteczku Cholula, z największą pod względem objętości piramidą na świecie. Zapraszamy na szczyt Tepanapa, gdzie na ruinach Wielkiej Piramidy wybudowano Sanktuarium Santa María de Remedios. Na lokalnym ryneczku można spróbować niecodziennej dla nas przekąski – chapulines, czyli suszonych koników polnych przyprawionych chili. Przejazd do Tonantzintla z barokowym kościołem. Msza Święta w kościele św. Dominika. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja.

DZIEŃ 6: PUEBLA – TENANGO DEL AIRE – TAXCO   
Śniadanie w hotelu. Wyjazd z miasta Puebla wczesnym rankiem, wizyta w Tenango del Aire. Msza Święta w Kościele Palotynów. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Po dotarciu do miasta wjazd gondolkami do hotelu, malowniczo usytuowanego na wzgórzu, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na miasto. Zakwaterowanie, kolacja. Dla chętnych możliwość przejazdu taksówką-garbuskiem do Centrum miasta (kurs dodatkowo płatny) na wieczorny spacer po centrum.

DZIEŃ 7: TAXCO – JASKINIE  CACAHUAMILPA – ACAPULCO – LA QUEBRADA SHOW  
Śniadanie. Msza Święta w kąpiącym od złota barokowym kościele Św. Pryski. Spacer po Taxco. Miasto wzbogaciło dzięki bogatym złożom srebra, które znajdują się w okolicy, a mieszkańcy wyspecjalizowali się w obróbce tego szlachetnego metalu. Po zwiedzaniu czas wolny na zakupy sztuki jubilerskiej ze srebra. Przejazd do jaskiń Cacahuamilpa, największych i najpiękniejszych w całej Ameryce Łacińskiej. W wyrzeźbionych przez wodę i czas pięknych komnatach w korycie podziemnej rzeki znajdują się niezwykłe formacje skalne i zachwycające zjawiska krasowe. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu z opcją wyżywienia ALL INCLUSIVE (3 posiłki dziennie, napoje bezalkoholowe i alkoholowe lokalne, ręczniki, leżaki i parasole przy basenie i na plaży gratis). Wieczorem pokaz mrożących krew w żyłach skoków do wody ze skały La Quebrada,  które rozsławiły Acapulco na cały świat. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 8: ACAPULCO  - REJS BONANZA PO ZATOCE ACAPULCO  

Śniadanie. Msza Święta w hotelowej kaplicy lub katedrze w Acapulco. Czas wolny na odpoczynek nad morzem. W godzinach popołudniowych zapraszamy na rejs „Bonanza”, z przekąskami w cenie i muzyką na żywo. Z pokładu katamaranu przekonamy się, jak malowniczo położona jest zatoka Acapulco, i jak pięknie wygląda w promieniach zachodzącego słońca. Powrót do hotelu z wyżywieniem all inclusive.

DZIEŃ 9: ACAPULCO   

Msza Święta w hotelowej kaplicy. Czas wolny na odpoczynek nad morzem, samodzielne spacery po mieście i zakupy wyrobów lokalnego rzemiosła na targu. Wyżywienie All inclusive. Możliwość przejażdżki skuterem wodnym (za opłatą).

DZIEŃ 10: ACAPULCO – MEXICO CITY  
Śniadanie. Msza Święta w hotelowej kaplicy. Po obiedzie wykwaterowanie i  przejazd do Mexico City. Zwiedzanie przepięknej Hacjendy Hernana Corteza, konkwistadora Meksyku. Po przybyciu do stolicy zakwaterowanie i nocleg.

DZIEŃ 11: MEXICO CITY – WYLOT  
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, na pożegnalną Mszę Świętą. Obiad przed wylotem w lokalnej restauracji. Transfer na lotnisko, odprawa bagażowo-paszportowa i wylot do Polski.

DZIEŃ 12: PRZYLOT 

Przylot do Polski. Zakończenie świadczeń.

Galeria zdjęć

Nr oferty
14
Zapraszamy na Pielgrzymkę do największego Sanktuarium Ameryk - Matki Boskiej z Guadalupe.
Podziel się tą informacją: