Pielgrzymka do Chin: Kultura i Historia

18-09-2021 29-09-2021

Cena od: 5490 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1: WARSZAWA
Zbiórka na lotnisku w Warszawie na 2 godz. przed wylotem, odprawa biletowo-paszportowa, wylot z Warszawy z międzylądowaniem w jednym z portów europejskich.

DZIEŃ 2: PEKIN
Przylot do Pekinu. Transfer do hotelu, zakwaterowanie. Czas na odpoczynek. Powitalna kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3: PEKIN - WIELKI MUR (OK. 153 KM)
Śniadanie. Wyprawa na Wielki Mur. Spacer Drogą Duchów strzeżoną przez kamiennych strażników. Wizyta w warsztacie chińskiego rzemiosła w Centrum Hodowli Pereł. Powrót do Pekinu. Krótki przystanek pod kompleksem olimpijskim, słynnym Ptasim Gniazdem, na którym w 2008 odbyły się wszystkie konkurencje lekkoatletyczne oraz ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4: PEKIN
Śniadanie. Wizyta w Letnim Pałacu z licznymi cesarskimi pawilonami wkomponowanymi w naturalny krajobraz. Następnie odwiedzimy Świątynię Nieba, nazywaną także Ołtarzem Nieba, Tian Tan. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 5: PEKIN - XI’AN (OK. 384 KM)
Śniadanie. Przejazd i pobyt na Placu Niebiańskiego Spokoju (największy chiński plac miejski) oraz zwiedzanie Zimowego Pałacu Cesarskiego – Zakazanego Miasta. Kolejnym punktem jest wycieczka rikszami po Hutongach, dzielnicy, w której można zobaczyć jak żyją rodowici mieszkańcy. Wczesna kolacja. Następnie transfer na stację kolejową, przejazd pociągiem nocnym do Xi`an (4 osoby w przedziale, wagon sypialny).

DZIEŃ 6: XI’AN
Poranny przyjazd do Xi`an, niegdyś stolicy wielu dynastii. Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Armii Terakotowej. Jest to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych. Na koniec wizyta w lokalnej fabryce wykonującej pamiątkowe statuetki wojowników z Armii Terakotowej. Kolacja w lokalnej restauracji – uczta składająca się z chińskich pierożków. Powrót do hotelu.

DZIEŃ 7: XI’AN- SUZHOU (OK. 1433 KM)
Śniadanie. Wizyta w Wielkim Meczecie, miejscu kultu religijnego wyznawców islamu, następnie Zwiedzanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – symbolu Xi`an i wizyta w Muzeum Prowincji. Kolacja. Transfer na stację kolejową, przejazd pociągiem do Suzhou (4 osoby w przedziale, wagon sypialny).

DZIEŃ 8: SUZHOU - HANGZHOU (OK. 161 KM)
Poranny przyjazd pociągu na stację kolejową, śniadanie. Transfer do hotelu, krótki odpoczynek. Suzhou zwane jest Wenecją Wschodu. Wizyta w Ogrodzie Mistrza Sieci, jest to jeden z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów, a także wizyta w Fabryce Jedwabiu i Hafciarstwa. Przejazd autokarem do Hangzhou. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 9: HANGZHOU
Śniadanie. Wizyta na plantacji herbaty. Następnie rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim. Odwiedzimy również Pagodę Sześciu Harmonii. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

DZIEŃ 10: WUZHEN- SZANGHAJ (OK. 210 KM)
Śniadanie. Przejazd autokarem do Wuzhen, miasta nad Wielkim Kanałem, liczącego sobie przeszło 1000 lat. W trakcie lunch. Przejazd autokarem do Szanghaju. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 11: SZANGHAJ
Śniadanie. Rozpoczynamy od spaceru w ogrodzie Yu Yuan, następnie wizyta na Starym Mieście, a także spacer ulicą Nanjing, najbardziej znaną i prestiżową ulicą miasta. Kolejnym punktem programu jest dzielnica Bund z widokiem na wspaniały budynek Perłę Orientu. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na stację kolejową i przejazd szybkim pociągiem Maglev na lotnisko. Odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot do kraju przez jeden z portów europejskich.

DZIEŃ 12: WARSZAWA
Przylot do kraju. Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa-Pekin/Szanghaj-Warszawa, zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 osobowym, wyżywienie - śniadania, lunch w dniu 10 (zamiast kolacji), w pozostałe dni kolacje (1 szklanka napoju np. napoje słodkie, lokalne piwo, woda mineralna), transfer autokarem z klimatyzacją, bilety kolejowe na przejazd pociągiem, realizację programu zwiedzania, opiekę anglojęzycznego przewodnika oraz polskiego pilota na całej trasie, opiekę duchową księdza, Msze Święte w ustalonych terminach, ubezpieczenie KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

Cena nie zawiera

Kosztów realizacji programu, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów płatnych u pilota na miejscu (w kwocie min. 185 USD/ Osoba), obligatoryjnych napiwków (w kwocie min. 80 USD/ Osoba), wizy i pośrednictwa, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG 13 zł/os, oraz obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 13 zł/os, wydatków własnych, wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie "cena zawiera".

Uwagi

1. Dopłata do pokoju 1-osobowego to 950 zł.
2. Przy wyjazdach do Chin polskich obywateli obowiązuje posiadanie wiz wyjazdowych. Konsorcjum.pl pośredniczy w załatwianiu wiz. Do wizowania wymagany
jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu, 1 zdjęcie paszportowe, wypełniony wniosek wizowy, bilet lotniczy, rezerwacja hotelu. Koszty za 1 os. 565 PLN. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy na www.wizowanie.com
3. W stosunku do oferty zastosowanie mają Warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez TRADE & TRAVEL COMPANY Sp. z o.o.
4. Oferta obowiązuje przy ilości uczestników min. 16 osób.
5. Oferta ta jest własnością Konsorcjum Polskich Biur Podróży/Trade & Travel Company Sp. z o.o.
6. Ceny biletów wstępów oraz napiwków podane są w kwocie min. Mogą one ulec zmianie (potwierdzenie ostatecznej kwoty przed wylotem).
7. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE:
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba
3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba
Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba
Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Chiny

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Chiny