Pielgrzymka do Chin: Kultura i Historia

20-03-2019 31-03-2019

Cena od: 6150 PLN

Program pielgrzymki

Ramowy program Wyjazdu Pielgrzymkowego:
Dzień 1: Warszawa
Zbiórka na lotnisku w Warszawie, odprawa biletowo- paszportowa, wylot samolotu rejsowego z Warszawy o godz. 14:40, przylot do Dubaju o godz. 22:20.

Dzień 2: Pekin
Wylot do Pekinu o godz. 4:05. Przylot do Pekinu o godz. 15:25. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek. Wieczorem powitalna kolacja w lokalnej restauracji. Powrót do hotelu.

Dzień 3: Pekin- Wielki Mur
Śniadanie. Wyprawa na Wielki Mur. Spacer Drogą Duchów, strzeżonej przez kamiennych strażników. Gwardia honorowa, złożona z 12 grup posągów, symbolizuje cywilnych i wojskowych dygnitarzy i urzędników. 12 par zwierząt według legendy o północy ożywa, by pełnić wartę. Wizyta w warsztacie chińskiego rzemiosła w Centrum Hodowli Pereł gdzie można poznać proces hodowli pereł słodkowodnych. Powrót do Pekinu. Krótki przystanek pod kompleksem olimpijskim, słynnym Ptasim Gniazdem, na którym odbyły się w 2008 r. wszystkie konkurencje lekkoatletyczne oraz ceremonie otwarcia i zamknięcia Igrzysk Olimpijskich. Kolacja w jednej z lokalnych restauracji. Powrót do hotelu.

Dzień 4: Pekin
Śniadanie, wizyta w Letnim Pałacu z licznymi cesarskimi pawilonami wkomponowanymi w piękno naturalnego krajobrazu. Ten kompleks parkowo-pałacowy stanowił miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing. Centralnym punktem Yiheyuanu jest Wzgórze Długowieczności (Wanshoushan, 60 m wysokości) oraz sztuczne jezioro Kunming, które zajmuje powierzchnię 2,2 km2 (ok. 2/3 całego parku). Następnym punktem programu jest wizyta w Świątyni Nieba, nazywanej także Ołtarzem Nieba, Tian Tan. To kompleks sakralnych budowli taoistycznych , który był odwiedzany przez cesarzy Chin w czasie corocznych ceremonii, podczas których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Kolacja w lokalnej restauracji.

Dzień 5: Pekin- Xi`an
Śniadanie. Przejazd i pobyt na Placu Niebiańskiego Spokoju (największy chiński plac miejski) oraz zwiedzanie Zimowego Pałacu Cesarskiego- Zakazanego Miasta. Ten dawny pałac cesarski dynastii, w 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kolejnym punktem jest wycieczka rikszami po Hutongach, jednej z dzielnic, w której można zobaczyć jak żyją rodowici mieszkańcy. Wczesna kolacja w jednej z lokalnych restauracji. Następnie transfer na stację kolejową, przejazd pociągiem nocnym do Xi`an (4 osoby w przedziale, wagon sypialny).

Dzień 6: Xi`an
Poranny przyjazd do Xi`an, niegdyś stolicy wielu dynastii i najwspanialsze miasto świata, słynące z potężnej Armii Terakotowej i świętych gór Hua. Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Armii Terakotowej, jest to jedna z najciekawszych atrakcji turystycznych. Armię tą stanowili wojownicy na koniach, łucznicy, żołnierze piechoty. Na koniec wizyta w lokalnej fabryce wykonujące pamiątkowe statuetki wojowników z Armii Terakotowej. Kolacja w lokalnej restauracji- uczta składająca się z chińskich pierożków. Powrót do hotelu.

Dzień 7: Xi`an- Suzhou
Śniadanie. Wizyta w Wielkim Meczecie, miejscu kultu religijnego wyznawców islamu, następnie Zwiedzanie Wielkiej Pagody Dzikiej Gęsi – symbolu Xi`an i wizyta w Muzeum Prowincji. Kolacja. Transfer na stację kolejową, przejazd pociągiem nocnym do Suzhou (4 osoby w przedziale, wagon sypialny).

Dzień 8: Suzhou- Hangzhou
Poranny przyjazd pociągu na stacje kolejową, śniadanie. Transfer do hotelu, krótki odpoczynek. Suzhou zwane jest Wenecją Wschodu, z siecią 24 kanałów, ogrodami ukrytymi na tyłach budynków i w malowniczych zaułkach wygląda przepięknie. Wizytaw Ogrodzie Mistrza Sieci, jest to jeden z najpiękniejszych przykładów chińskiej sztuki projektowania ogrodów, a także wizyta w Fabryce Jedwabiu i Hafciarstwa. Przejazd autokarem do Hangzhou. Kolacja

Dzień 9: Hangzhou
Śniadanie. Wizyta na plantacji herbaty. Następnie rejs łodzią po Jeziorze Zachodnim. Hangzhou przez Marco Polo wychwalane było jako jedno z najwspanialszych miast świata. Odwiedzimy również Pagodę Sześciu Harmonii. Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg.

Dzień 10: Wuzhen- Szanghaj
Śniadanie. Przejazd autokarem do Wuzhen, miasta nad Wielkim Kanałem, liczące sobie przeszło 1000 lat. Zwiedzanie miasta, które dzięki uliczkom wybrukowanym kamiennymi płytami, domom usytuowanym ponad kanałami, a także osobliwym mostom robi wrażenie bardzo klimatycznego. W trakcie lunch. Przejazd autokarem do Szanghaju. Nocleg.

Dzień 11: Szanghaj
Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie miasta. Rozpoczynamy od spaceru w ogrodzie Yu Yuan, następnie wizyta na Starym Mieście, a także spacer ulicą Nanjing, najbardziej znaną i prestiżową ulicą miasta. Kolejnym punktem programu jest dzielnica Bund z widokiem na wspaniały budynek Perłę Orientu, czas na zdjęcie. Powrót do hotelu, czas na odpoczynek, spakowanie walizek. Kolacja w lokalnej restauracji. Transfer na stację kolejową i przejazd szybkim pociągiem Melev na lotnisko (bagaże będą transferowane oddzielnie). Przybycie na lotnisko na ok. 3 godziny przed wylotem. Odprawa paszportowo- bagażowa.

Dzień 12: Warszawa
Wylot do Dubaju o godz. 00:05. Przylot o godz. 4:55. Wylot do Warszawy o godz. 7:25. Przylot do kraju o godz. 11:30. Zakończenie pielgrzymki.

Cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa-Pekin/Szanghaj-Warszawa w kwocie 2470 PLN/os. dorosła, zakwaterowanie w hotelach 3* w pokojach 2 osobowym, wyżywienie: śniadania, lunch w dniu 10 (zamiast kolacji), w pozostałe dni kolacje (1 szklanka napoju np. napoje słodkie, lokalne piwo, woda mineralna), transfer autokarem z klimatyzacja, bilety kolejowe na przejazd pociągiem, realizacja programu zwiedzania, opiekę anglojęzycznego przewodnika oraz polskiego pilota na całej trasie, ubezpieczenie NW i KL, bagaż, od chorób przewlekłych.

Cena nie zawiera

biletów wstępów do zwiedzanych obiektów (w kwocie min. 185 USD/ Osoba), napiwków (w kwocie min. 80 USD/ Osoba), wizy i pośrednictwa, wydatków własnych.

Uwagi

1. Na świadczenia nie zostały zrobione żadne rezerwacje.
2. Do rozliczenia stosuje się kurs sprzedaży usd z Banku PekaO SA- ostateczne rozliczenie następuje na 30 dni przed wylotem.
3. Cena biletu lotniczego do ostatecznego potwierdzenia po uzyskaniu akceptacji warunków przez grupę.
4. W stosunku do oferty zastosowanie mają Warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez TRADE & TRAVEL COMPANY Sp. z o.o.
5. Osoba kontaktowa dla oferty: Joanna Szydłowska- Bartniak, Tel: 0 42 639 80 47, 607193482.
6. Oferta obowiązuje przy ilości uczestników: min. 15 osoby.
7. Oferta ta jest własnością Konsorcjum Polskich Biur Podróży/ Trade & Travel Company Sp. z o.o.
8. Przy wyjazdach do Chin polskich obywateli obowiązuje posiadanie wiz wyjazdowych. Konsorcjum.pl pośredniczy w załatwianiu wiz. Do wizowania wymagany jest paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu, 1 zdjęcie paszportowe, wypełniony wniosek wizowy, bilet lotniczy, rezerwacja hotelu. Koszty za 1 os: 260 PLN/wiza i 120 PLN/ pośrednictwo. Po więcej informacji dotyczących pośrednictwa wizowego zapraszamy: www.wizowanie.com
9. Ceny biletów wstępów oraz napiwków podane są w kwocie min. Mogą one ulec zmianie(potwierdzenie ostatecznej kwoty przed wylotem).

UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO
· Świat Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 100% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO


Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł / osoba - 65zł / osoba
3501 do 6000zł / osoba - 100zł / osoba
Od 6001 do 9000zł / osoba - 170zł / osoba
Powyżej 9000zł / osoba - 250zł / osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Chiny

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Chiny