Pielgrzymka do Libanu

2019-03-06 2019-03-14

Cena od: 4780 PLN

Program pielgrzymki

Dzień 1: Przylot
Wylot z Polski, przylot do Bejrutu po północy, transfer do hotelu.

Dzień 2: Bejrut
Rano śniadanie w hotelu, następnie przejazd do stolicy Libanu. Całodniowe zwiedzanie Bejrutu, spacer po centrum miasta, podczas którego zobaczymy m.in. Al-Manara i Muzeum Narodowe, które w swych początkach zawierało jedynie kolekcje Raymonda Weilla – francuskiego oficera stacjonującego w Libanie. Dziś muzeum rozrosło się i stanowi jedno z najbardziej znaczących muzeów na Bliskim Wschodzie.

Dzień 3: Annaja – Jarabta
Po śniadaniu ruszamy do Annaja, wioski położonej 14 km od Byblos. Wioska jest popularnym miejscem pielgrzymkowym Chrześcijan, ze względu na znajdujące się w miejscowym monasterze maronickim relikwie św. Szarbela Machlufa. Święty Szarbela Machluf został beatyfikowany w 1965 roku, a kanonizowany w 1977 roku przez Papieża Pawła VI. Do dnia dzisiejszego grobowiec świętego odwiedziło ponad 4 mil pielgrzymów, a ponad 23 tyś. z nich zostało cudownie uzdrowionych. Następnie udamy się do Jarabta, miejsca pochówku i kultu św. Rebeki Pietry Chobok Ar-Rajes. W październiku 1885 r. podczas modlitwy prosiła Boga, by dał jej udział w zbawczej męce Chrystusa. Od tej pory cierpiała z powodu wielu dolegliwości, ale znosiła je z cierpliwością i pokorą. W 1899 r. całkowicie straciła wzrok, a wkrótce także została sparaliżowana, ale wciąż dziękowała Bogu za wszystko, szczególnie za dar cierpienia. Zmarła 23 marca 1914 r. W roku 1985 została wyniesiona na ołtarze i kanonizowana przez Papieża Jana Pawła II w 2001 r. Wieczorem powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 4: Tyr – Sydon - Maghdouché
Zaraz po śniadaniu jedziemy do Sydonu. W starożytności było to portowe miasto fenickie. Początkowo było najważniejszym spośród miast fenickich, później większe znaczenie uzyskał Tyr. Zwiedzimy stare miasto i Morski Zamek wybudowany w XIII wieku przez Templariuszy. Był on zwany także Zamkiem Św. Ludwika z racji jego długiego pobytu w twierdzy. Naszym następnym przystankiem jest Maghdouché, gdzie Błogosławiona Dziewica Św. Maria, oczekiwała na Swego syna Jezusa, gdy Ten nauczał w pobliskich wioskach. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Tyr, nazywane nekropolią Rzymskich i Bizantyjskich akweduktów powstałych w II wieku. Tyr był głównym ośrodkiem kultu Baala-Melkarta. Słynął też z produkcji rzadkiego rodzaju purpury zwanej tyryjską. Barwnik otrzymywano ze ślimaków murex, obecnie to wymarły gatunek. Kolor ten w wielu kulturach starożytnych był zastrzeżony dla rodzin królewskich albo co najmniej szlacheckich. Fenicja zawdzięcza swoją nazwę temu barwnikowi. Wracamy do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 5: Baalbeck – Andżar – Ksara
Rano śniadanie w hotelu i wyruszamy przez dolinę Kouroum do Andżar. Andżar to miasto założone w VII wieku przez Umajjadów z widocznymi wpływami urbanistyki rzymskiej. Jego główną atrakcja są ruiny pałacu Umajjadów z przyległym do nich Meczetem, które zostały wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnym przystankiem jest Baalbeck, w którym będziemy mogli zwiedzić antyczne Rzymskie świątynie m.in. Wielką Świątynie nazywaną też Świątynią Jowisza, której budowę ukończono około 60 roku, a która składa się z czterech części: monumentalnego wejścia czyli Propylei, Dziedzińca Sześciokątnego, Wielkiego Dziedzińca z ołtarzem ofiarnym oraz ze świątyni właściwej. Oraz Świątynie Bachusa i Okrągłą Świątynie Wenus. Zobaczymy także Kamień Południa, dawny kamieniołom, w którym obrabiane były kamienne bloki używane do budowy świątyń oraz Wielki Meczet wybudowany na ruinach rzymskiego forum. Następnie udamy się do winnic Ksara, gdzie spróbujemy pysznego wina i zbadamy mającą 2 kilometry jaskinie, odkrytą za czasów Rzymskich. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 6: Rzeka Psa – Jeita – Harissa – Byblos
Po śniadaniu ruszamy do rzeki Nahr al-Kalb zwanej potocznie Rzeką Psa ze względu na dźwięk skowytu jaki wydaje. W pobliżu rzeki znajduje się kilkanaście pamiątkowych steli pozostawionych przez kolejne wojska zdobywców od starożytnych Egipcjan, Babilończyków, Greków i Rzymian, aż po Francuzów, Brytyjczyków i współczesnych Libańczyków. Następnym przystankiem są groty Jeita, gdzie podziwiać można wspaniałe stalagmity i stalaktyty. Kolejnym miejscem, które odwiedzimy jest Harissa, gdzie zobaczymy wspaniałe Sanktuarium Matki Bożej Pani Libanu znajdujące się na górskim szczycie, mającym 650m wysokości, z którego rozpościera się widok na całą zatokę Dżunija . Na terenie sanktuarium znaleźć można biały posąg Najświętszej Marii Panny, w podstawie którego znajduje się kaplica. Następnie ruszymy autostradą do Byblos, gdzie odwiedzimy m.in. historyczny port morski, Świątynie Baalat Gubal (opiekunki miasta) widoczną na wzgórzu, Świątynie Obelisków z początków II tysiąclecia p.n.e. oraz częściowo odbudowany Teatr Rzymski. Przejazd do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 7: Las Bożych Cedrów – Baszarri - Wadi Kadisza
Zaraz po śniadaniu ruszamy do Lasu Bożych Cedrów, małego rezerwatu cedrów libańskich, które porastają zbocza góry Makmal. Razem z Wadi Kadisza (Świętą Doliną), Las Bożych Cedrów został w 1998 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Docieramy do Baszarri położonego na zboczu góry miasta, otoczonego cedrowym lasem. W VII wieku chrześcijanie maroniccy uciekając przed prześladowaniami osiedlili się na górzystym terenie, a znajdująca się nieopodal Święta Dolina stała się duchowym centrum kościoła maronickiego. Miasto jest też miejscem narodzin słynnego libańskiego pisarza, poety, malarza i rzeźbiarza - Chalila Dżubrana. W mieście i jego okolicach zobaczyć można takie obiekty jak np. grób i muzeum Chalila Dżubrana oraz Beka Kafra będące miejscem narodzin św. Charbela Makhloufa. Wieczorem powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 8
Dzień wolny, podczas którego będzie można odpocząć i zrelaksować się.

Dzień 9: Wylot
Po śniadaniu, wymeldowanie z hotelu, następnie transfer na lotnisko w Bejrucie, na odprawę i przelot do kraju.

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa-Bejrut-Warszawa, przejazdy autokarem, zakwaterowanie i dwa posiłki dziennie, opiekę polskiego pilota na całej trasie, usługi lokalnych przewodników, ubezpieczenie KL, NW, bagaż i choroby przewlekłe.

Cena nie zawiera

opłat wizowych ok. 21 USD, biletów wstępu 100 USD/os., wydatków osobistych, obligatoryjnych napiwków płatnych na miejscu (ok. 8 USD/osoba/dzień), obowiązkowej składki na TFG w wysokości 13 PLN/os.

Uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność odwiedzanych miejsc może ulec zmianie
2. Dopłata do pokoju 1-osobowego to 1000 zł.
3. Pielgrzymka została skalkulowana dla grupy 30 osób pełnopłatnych
4. Każdego dnia istnieje możliwość uczestnictwa w Mszach Świętych
5. Przy wyjazdach do Libanu polskich obywateli obowiązuje posiadanie wiz wyjazdowych
6. Paszport musi być ważny min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu
7. Do Libanu nie zostaną wpuszczone osoby posiadające w paszporcie ślad pobytu w Izraelu (nie wchodzi w grę nawet sam tranzyt)
8. Cena skalkulowana po kursie 1 USD= 3,7 zł


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
·Europa i Basen Morza Śródziemnego: KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 30 000 EURO, NNW – 15 000 PLN, BAGAŻ – 1 000 PLN
·Świat: KL Z CHOROBAMI PRZEWLEKŁYMI – 50 000 EURO, NNW – 15 000 PLN, BAGAŻ – 1 000 PLN, OC – 30 000 EURO

Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od koszty imprezy (na osobę).
Gwarancja oznacza,że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu ( dotyczy wzrostu kursu walut)
Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta,które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie.
Informacje o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osob

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Liban

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Liban