Pielgrzymka: Sanktuaria Francji (11 dni)

23-04-2019 03-05-2019

Cena od: 3690 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1 PRZEJAZD
Wyjazd z Polski i przejazd nocny do Paryża

DZIEŃ 2 PARYŻ
Przyjazd do Paryża na zwiedzanie stolicy Francji. Obiadokolacja. Przejazd na nocleg w okolicach Paryża.

DZIEŃ 3 PARYŻ
Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie Paryża. Udamy się do średniowiecznego centrum miasta zlokalizowanego na wyspach Ille de la Cite oraz Ille de Saint Luis na Sekwanie. Podziwiać będziemy Katedrę Notre Dame – najsłynniejszą świątynię Paryża, Pałac Sprawiedliwości, który swoimi murami otacza perłę sztuki gotyckiej – Świętą Kaplicę z ogromnymi witrażami. Zobaczymy również m.in. Łuk Tryumfalny, Pola Elizejskie, Kaplicę Cudownego Medalika – miejsce objawień Matki Boskiej siostrze Katarzynie Laboure, Bazylika Sacre Coeur na Wzgórzu Montmartre z 20-tonowym dzwonem Savoyarde, Wieżę Eiffla i Pola Marsowe. Obiadokolacja, a następnie rejs stateczkiem po Sekwanie – możliwość zapoznania się z najważniejszymi zabytkami Paryża z perspektywy rzeki. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 4 PARYŻ
Śniadanie – kontynuacja zwiedzania Paryża: w tym Sainte-Chapelle (Święta Kaplica) ufundowana przez króla Francji Ludwika IX jako miejsce pochówku cennych relikwii Chrystusa z koroną cierniową na czele oraz świętych patronów Francji.

DZIEŃ 5 NEVERS - CHENONCEAU
Śniadanie. Przejazd do Nevers – miejsca przechowywania przeszklonego relikwiarza z cudownie zachowanym ciałem św. Bernadetty. Zwiedzanie muzeum i przejście śladami Świętej. Przejazd do zamku Chenonceau – zbudowanego na wodzie. Wyjazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Tours.

DZIEŃ 6 TOURS – AMBOISE - LOURDES
Śniadanie, po którym nawiedzimy Bazylikę św. Marcina w Tours. Modlitwa przy sarkofagu świętego. Przejazd do Amboise – zamku wybudowanego przez Karola VII, któremu tym obiektem udało się połączyć obronne funkcje zamku z reprezentacyjnym stylem pałacu (zwiedzanie zamku wewnątrz). To tutaj również pochowano Leonardo da Vinci. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Lourdes.

DZIEŃ 7 LOURDES
Śniadanie, zwiedzanie Lourdes: dom rodzinny Bernadetty Soubirous, kościół parafialny oraz Bazyliki. Po południu zwiedzanie. Udział w Drodze Krzyżowej. Obiadokolacja, po której odbędzie się Nabożeństwo Maryjne i procesja ze świecami. Nocleg.

DZIEŃ 8 LOURDES – AVIGNON - LYON
Śniadanie. Pożegnanie Lourdes przy Grocie Massabielskiej. Pobyt nad wodami Ametystowego Wybrzeża. Przejazd do Avignon – nawiedzenie katedry Notre–Dame–des– Doms wybudowanej w stylu romańskim i barokowym oraz spacer po legendarnym moście św. Benezeta. Obiadokolacja i nocleg w okolicach Lyonu.

DZIEŃ 9 LYON – LA SALETTE
Msza Święta. Śniadanie, po którym przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w La Salette. Nawiedzenie pięknie położonego w Alpach Sanktuarium Matki Boskiej, która objawiła się w 1846 dwóm pastuszkom. Udział w Nabożeństwie Maryjnym. Obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ 10 ARS
Śniadanie. Przejazd do Ars - miasta św. Jana Marii Vianney - patrona proboszczów. Nawiedzimy stary kościół, gdzie zobaczymy m.in. ołtarz ku czci św. Filomeny, gdzie dokonywały się liczne cuda oraz konfesjonał, w którym 40 lat przez kilkanaście godzin dziennie spowiadał wiernych św. Jan. Nawiedzimy także nową bazylikę, w której znajdują się doczesne szczątki Świętego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 11 POWRÓT
Śniadanie. Kontynuacja podróży powrotnej. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych

Cena zawiera

9 noclegów w hotelach ** i domach pielgrzyma w pokojach 2-3-osobowych, wyżywienie: 9 śniadań i 9 kolacji, transport autokarem z klimatyzacją, opiekę pilota-przewodnika na całej trasie, ubezpieczenie NNW i KL, bagaż, opiekę polskojęzycznego przewodnika w Paryżu

Cena nie zawiera

posiłków niewymienionych w programie, kosztów biletów wstępu i przewodników – ok. 70 €, wydatków własnych, obowiązkowej składki na TFG w wysokości 10 PLN/os.

Uwagi

1. Na powyższe świadczenia nie zostały zrobione żadne rezerwację.
2. W stosunku do oferty zastosowanie mają Warunki uczestnictwa w imprezach organizowanych przez TRADE & TRAVEL COMPANY Sp. z o.o.
3. Oferta obowiązuje przy ilości uczestników: min. 35 osób pełnopłatnych.
4. Oferta skalkulowana po kursie euro 4,4 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed wyjazdem po kursie sprzedaży Banku PeKaO SA
5. Oferta ta jest własnością Konsorcjum Polskich Biur Podróży/ Trade & Travel Company Sp. z o.o.


UBEZPIECZENIE ZAWARTE W OFERCIE
· Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO

GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o wizach

Sprawdź wszystkie informacje o wizach na stronie www.wizowanie.com

Francja

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Francja