Pielgrzymka do Medjugorie

CENA ZAWIERA: transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* (lokalny standard), wyżywienie 2 x dziennie, opiekę polskiego pilota-tłumacza, przewodników lokalnych, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, kosztów leczenia i chorób przewlekłych, bagaż.


CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – około 65 euro/osoba, napojów do kolacji, napiwków dla kierowców i lokalnych przewodników, wydatków własnych.


UWAGI:
1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 500 zł
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 2,5% kosztu imprezy.
4. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i EUR (na oddzielne konto walutowe Konsorcjum PBP).
5. Kurs EUR przyjęty do kalkulacji 4,3 zł. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem imprezy wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i USD (na oddzielne konto dolarowe Konsorcjum PBP).
6. Grupa realizowana przy minimum 35 osobach

1 DZIEŃ: PRZEJAZD
Zbiórka w godzinach porannych, przejazd na nocleg tranzytowy i kolacja w hotelu.


2 DZIEŃ: PN JEZIOR PLITWICKICH
Przyjazd do Parku Narodowego Jezior Plitwickich w Chorwacji. Spacer po najbardziej urokliwym chorwackim parku narodowym wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Plitwickie Jeziora składają się z szesnastu sporych rozmiarów i kilku mniejszych jezior. Woda tworząc piękne wodospady spływa swobodnie z najwyżej położonego jeziora zwanego Proscanskim do kanionu rzeki Korany. Różnica w wysokości pomiędzy najwyższym punktem a najniższym to prawie 160 metrów. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.


3 DZIEŃ: RIWIERA MAKARSKA

Śniadanie, przejazd do miejscowości Brela na Riwierze Makarskiej. Czas wolny i plażowanie na jednym z najbardziej urokliwych wybrzeży Europy. Miejscowości turystyczne położone w tym regionie mogą się pochwalić długimi, żwirowymi plażami, nad którymi wznoszą się majestatycznie góry Biokovo.  Dla chętnych fakultatywnie możliwy jest całodzienny rejs statkiem na Półwysep Peljeśac i wyspę lawendy Hvar. Dzięki łagodnemu klimatowi, ciepłym zimom i przyjaznym latom wyspa przyciąga licznych gości, podróżników i uczonych, których rozkoszują się śródziemnomorską przyrodą, bogatą tradycją i nocnym życiem. Hvar jest dzisiaj uważany za jedną z dziesięciu najpiękniejszych wysp na świecie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.


4 DZIEŃ: TROGIR - SPLIT
Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do Trogiru i Splitu. Przejazd do Trogiru – „chorwackiej Wenecji”, jednego z najbardziej urokliwych miast Dalmacji, którego starówka wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy między innymi słynną starówkę, której historia liczy już 2300 lat, Katedrę św. Laurecjusza oraz nadmorską Twierdzę Kamerlengo. Przejazd do Splitu, miasta powstałego wokół Pałacu Dioklecjana, w którym cesarz spędził ostatnie lata swojego życia. W trakcie zwiedzania będziemy mieli okazję zobaczyć kościół św. Dujama - patrona miasta, kryptę św. Łucji, oraz liczne pozostałości po czasach rzymskich: Perystyl - dawny rzymski teatr i świątynię Jupitera. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.


5 DZIEŃ: VEPRICE - DUBROWNIK
Śniadanie, czas wolny, plażowanie, po południu przejazd do Veprice – Sanktuarium Matki Boskiej z Lourdes, oraz klasztoru franciszkańskiego w Zaostrogu, który w średniowieczu był najważniejszym klasztorem region. Przejazd w stronę Dubrownika - "Perły Adriatyku", zakwaterowanie w  hotelu, czas wolny, obiadokolacja i nocleg.


6 DZIEŃ: DUBROWNIK - MEDJUGORIE
Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku” – jednego z najpiękniejszych miast na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Burzliwa historia Dubrownika sięga starożytności i jest wypełniona pasjonującymi przygodami, legendami i bitwami o ziemię, przeplatającymi się z okresami dobrobytu i niezależności. W trakcie zwiedzania miasta zobaczymy między innymi Stradun - główną ulicę miasta, renesansowy Pałac Rektorów, klasztor Franciszkanów z najstarszą czynną apteką z 1317 roku, Pałac Sponza. Odwiedzimy także przepiękny kościół św. Błażeja, mury miejskie, klasztor Franciszkanów z najstarszą czynną apteką z 1317 r.. W drodze powrotnej będziemy mogli napawać się widokiem murów miejskich, które są  najdłuższym ciągiem fortyfikacyjnym w Europie zwanym „chińskim murem”. Przejazd do Medjugorie (Bośnia i Hercegowina), zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornej Mszy  Świętej. Powrót na nocleg.


7 DZIEŃ: MEDJUGORIE
Po śniadaniu zwiedzanie Medjugorie - miejsca objawień Matki Bożej - Królowej Pokoju, gdzie w 1981 roku Maryja ukazała się sześciorgu dzieciom. 24 czerwca 1981 roku około godz. 18 sześcioro młodych ludzi, zobaczyło na wzgórzu Crnica, kilkaset metrów ponad miejscem zwanym Podbrdo młodą niewiastę z dzieckiem na ręku, która ręką dawała im znak, aby się do Niej zbliżyli. Tego dnia jednak zbyt przestraszeni nie podeszli do Niej. Z Matką Bożą modlili się i rozmawiali dopiero 25 czerwca, dlatego tego dnia obchodzona jest rocznica objawień. Wedle świadectwa wizjonerów od tego dnia mieli codzienne objawienia, razem lub osobno, gdziekolwiek się znajdowali. Przejazd na Górę Podbrdo – miejsce pierwszych objawień. Udział w polskiej Mszy Świętej. Czas wolny na modlitwę, powrót do pensjonatu, obiadokolacja i nocleg.


8 DZIEŃ: MOSTAR
Po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Mostaru, miasta które zostało bardzo dotknięte w czasie ostatniej wojny bałkańskiej. Zwiedzimy turecką starówkę oraz zobaczymy słynny XVI-wieczny Stary Most, który przez lata służył pojednaniu chrześcijan i muzułmanów, a został zburzony przez Chorwatów w 1993 roku. Obecnie możemy oglądać rekonstrukcję wybudowaną przez UNESCO dzięki funduszom Banku Światowego. Wyjazd w kierunku Polski. Przejazd nocny

9 DZIEŃ:
Przyjazd do Polski, zakończenie świadczeń.

Galeria zdjęć

Chorwacja1
Nr oferty
12
Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Boskiej w Medjugorie. Po drodze będą mieli Państwo okazję zobaczyć jeden z najpiękniejszych krajów Europy - Chorwację z Perłą Adriatyku czyli Dubrovnikiem oraz Splitem.
Podziel się tą informacją: