Pielgrzymka: Sanktuaria Włoch

10-09-2021 17-09-2021

Cena od: 2160 PLN

Program pielgrzymki

DZIEŃ 1. WYJAZD (OK. 1315 KM)
Wyjazd autokarem z Polski w bardzo wczesnych godzinach rannych. Przejazd na nocleg w okolicach Rimini.

DZIEŃ 2. LORETO – MANOPELLO – LANCIANO – SAN GIOVANNI ROTONDO (OK. 512 KM)
Śniadanie. Zwiedzanie Loreto – nawiedzenie Bazyliki Św. Rodziny z Nazaretu. Nawiedzenie Sanktuarium Św. Oblicza Pana Jezusa. Przejazd do Lanciano – miejsca Cudu Eucharystycznego – pierwszego i najważniejszego w historii katolicyzmu. Przyjazd do hotelu w San Giovanni Rotondo, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3. SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE CASSINO (OK. 380 KM)
Śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzanie San Giovani Rotondo – miasta Ojca Pio da Pietrelcina – stygmatyka, mistyka i świętego kościoła katolickiego. Przejazd na Monte Cassino. Zwiedzanie opactwa Benedyktynów. Przejazd na cmentarz polski, modlitwa nad grobami poległych żołnierzy polskich. Przejazd do hotelu pod Rzymem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4. RZYM
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Rzymu. Nawiedzenie bazylik papieskich - Bazylika Św. Pawła za Murami, Bazylika Św. Jana na Lateranie, Bazylika Santa Maria Maggiore. Następnie zwiedzanie Rzymu Antycznego. Powrót do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5. RZYM
Śniadanie w hotelu. Następnie przejazd do Watykanu. Wizyta na Placu Św. Piotra oraz nawiedzenie Bazyliki Św. Piotra. Następnie zwiedzanie Rzymu. Zobaczymy między innymi zabytki Rzymu barokowego. Na koniec będziemy mieli okazję podziwiać Panteon. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6. RZYM – ASYŻ – RIMINI (OK. 357 KM)
Śniadanie w hotelu. Następnie wykwaterowanie i przejazd do Asyżu – miasta Świętego Franciszka i Świętej Klary. Nawiedzimy Bazylikę Św. Franciszka uważaną za jedną z najpiękniejszych świątyń chrześcijańskich na całym świecie. Przejazd do Rimini. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7. WENECJA (OK. 250 KM)
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Wenecji – malowniczego miasta ulokowanego na lagunie poprzecinanej licznymi kanałami. Przeprawa łodzią do centrum Wenecji. Zwiedzimy przede wszystkim Plac Św. Marka z Bazyliką Św. Marka zobaczymy także Pałac Dożów, Most Westchnień, uważany za jedno z najbardziej romantycznych miejsc świata, Wieżę Zegarową, dzwonnicę oraz Most Rialto. Wyjazd do Polski – nocny przejazd do kraju.

DZIEŃ 8. POWRÓT (OK. 1063 KM)
Przejazd do Polski w godzinach nocnych. Zakończenie Pielgrzymki.

Cena zawiera

Transfery klimatyzowanym autokarem, zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* (lokalny standard), wyżywienie 2x dziennie, opiekę polskiego pilota-tłumacza, przewodników lokalnych, materiały informacyjne (mini przewodnik), pamiątki (chusty, przypinki), ubezpieczenie Europa Multitravel + CP (choroby przewlekłe) do 40% KL + AS (amatorskie uprawianie sportu) – KL 150 000 EURO, NNW – 4 000 EURO, BAGAŻ – 400 EURO.

Cena nie zawiera

Obligatoryjnych kosztów realizacji programu, biletów wstępu, napiwków ok. 120 EUR/os. (płatne na miejscu), wszelkich świadczeń i opłat nie ujętych w punkcie „cena zawiera”, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny TFG w wysokości 10 Zł/os, obligatoryjnej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy TFP w wysokości 10 zł/os

Uwagi

1. Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
2. Cena dotyczy osoby w pokoju 2-osobowym. Możliwość dopłaty do pokoju 1-osobowego 500 zł.
3. Możliwość wykupu ubezpieczenia od kosztów rezygnacji - 3,2% kosztu imprezy.
4. Istnieje możliwość płatności zarówno w PLN jak i EUR (na oddzielne konto walutowe Konsorcjum PBP).
5. Ostateczne rozliczenie imprezy nastąpi na 30 dni przed rozpoczęciem, wg aktualnej tabeli kursów sprzedaży obcych walut Banku PKO SA.
6. Codzienne Msze Święte
7. Oferta została skalkulowana dla grupy min. 35 osób pełnopłatnych.
8. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami (Ustawy o obywatelstwie polskim), przy przekraczaniu polskiej granicy państwowej przez obywateli Polski posiadających podwójne obywatelstwo, podczas kontroli granicznej obowiązuje wymóg okazania polskiego dokumentu paszportowego.


GWARANCJA NIEZMIENNOŚCI CENY:
Istnieje możliwość zakupu Gwarancji Niezmienności Ceny, kwota zależna jest od kosztu imprezy (na osobę). Gwarancja oznacza, że cena zarezerwowanej imprezy turystycznej nie ulegnie zmianie do dnia wyjazdu (dotyczy wzrostu kursu walut). Gwarancja nie dotyczy sytuacji zmian w rezerwacji na życzenie klienta, które skutkują zmianą ceny świadczeń na umowie. Informację o zakupie Gwarancji Niezmienności Ceny należy zgłosić i opłacić maksymalnie w ciągu 7 dni od daty podpisania umowy.

Do 3500 zł/osoba - 65 zł/osoba
3501 do 6000 zł/osoba - 100 zł/osoba
Od 6001 do 9000 zł/osoba - 170 zł/osoba
Powyżej 9000 zł/osoba - 250 zł/osoba

Informacje o kraju

Sprawdź wszystkie informacje o krajach pielgrzymki w przewodniku na stronie rezerwujwakacje.com.pl

Włochy