Trwa Narodowa Pielgrzymka do o. Pio

Pod patronatem Tygodnika Katolickiego „Niedziela” trwa Narodowa Pielgrzymka do św. Ojca Pio. Pielgrzymi, którzy udali się do Grobu św. Stygmatyka z San Giovani Rotondo, odwiedzili już Asyż – miasto św. Franciszka i św. Klary.

 

W niedzielę, 7 października na pielgrzymi szlak ruszyły dwa autokary, wypełnione pielgrzymami z różnych stron naszej Ojczyzny. Opiekę duchową nad pielgrzymami sprawują: ks. Krzysztof Hawro (Zamość), ks. Dariusz Tuczapski (Częstochowa), ks. Marek Barszczowski (Zamość) i ks. Paweł Pęczek (Łódź).

 

Po kilkugodzinnej drodze, pielgrzymi dotarli do Asyżu. Zwiedzili Bazylikę św. Franciszka, gdzie uczestniczyli w Eucharystii. Mszy Świętej przewodniczył ks. Krzysztof, zaś okolicznościowe słowo wygłosił ks. Marek. W słowie skierowanym do pielgrzymów mówił o dobroci i zachęcał, by na pielgrzymim szlaku nie brakowało gestów dobroci. „Pokój i dobro – słowa z franciszkańskiego zawołania, niech towarzysza nam wszystkim” - podkreślał.

 

Po Mszy świętej grupa udała się uliczkami Asyżu do Bazyliki św. Klary. Tam pielgrzymki mieli okazję pomodlić się przed oryginalnym Krzyżem z San Damiano; chwilę modlitwy i zadumy uczestnicy mieli także przy grobie św. Klary.

 

Po wyczerpującej drodze i dniu pełnym wrażeń, pielgrzymi dotarli do hotelu, położonym niedaleko Bazyliki Matki Bożej Anielskiej. Kolejnym punktem pielgrzymki jest Rzym.